Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerinretek jogos, hogy...

Szerinretek jogos, hogy rosszul esik, vagy tul erzekeny vagyok? (Ajándékozás)

Figyelt kérdés

6 eve vagyok egyutt a ferjemmel. Neki van ket testvere, azoknak parjaik. Amiota a csaladban vagyok, szuletesnapokat mindig tartjuk, osszeulunk, tortat rendelunk es ajandekozunk.

Mindig mindegyikojuknek valasztottam ajandekot, ilyen 7000 Ft ertekben kb, akkor is, mikor egyetem mellett nagyon rosszul jott a kiadas, mivel nem sokat tudtam keresni napplai tagozat mellett. Ok is mindig vettek egymasnak. Engem csak az elso ket even ajandekoztak meg, azota nem, mindig volt vmi, ami pont az en szulinapom elott jott kozbe, es reszukrol le lett fujva az unneples. Konkretan volt, hogy megrendeltem a hidegtalakat, tortat, es az unbepseg napjan le lett fujva mert sogornom valamit beszimulalt. Mindegy mit.


Tavaly pandemiakor is mindenki szulinapjara osszeultunk, csak enyemre nem, mert marciusban van. De ugyebar juniusra, mikor kezdodtek az o szulinapjaik, a pandemia elmult es mehetett a buli. Tehat tavalyig megintcsak mindenki mindenkit ajandekozott.


Eljott iden januar a ferjem szulinapja es marcius, az en szulinapom, es erre bejelentik, hogy ne tartsunk tobbe ajandekozast, mert hogy mennyi felesleges penzkidobas.


Oke, nyeltem egyet, lefutyulom, tenyleg nem az ajandek a lenyeg, de szarul esett na. De oke. Felnottek vagyunk, felfogom.



Erre sogornom ugy dontott, hogy most junius vegen etteremben tartja a szulinapjat, mert kerek 30. Jo, en gondoltam nem ajandekozunk kap egy szal viragot.


Erre tegnap az anyos es a masik sogornom azzal fogad, mit vettek ajandekba a sogornonek. En meg mondom, nem gondoltam ajandekot venni, mert lefujtatok. Erre az anyos meg a sogorno, hogy illik visszaadni az ajandekot neki, mert o is felkoszontotte oket mindig.


Mi van????


Most komolyan, en reagalom tul, hogy nagyon rosszul esik? Hogy rendezzem ezt le magamban, hogy ne legyek ennyire szomoru es sertodott? Egesz nap ezen kattogok.



2021. jún. 14. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a gyerekvállaláshoz teszt kéne, mint a vezetéshez, és az egyik legfontosabb pont az lenne, hogy az adott felnőtt ki tud-e állni a saját véleménye mellett, tudja-e képviselni az érdekeit. Mert ha nem... akkor csak szült egy újabb görcsös gyereket a világra.


A szívem szakadna meg a bűntudattól, ha lenne gyerekem, és ilyen életet tudnék csak adni neki. Anyukám ilyen volt, kiállt értem meg a tesómért, de önmagáért nem. Amiből az lett, hogy én is, tesóm is, kiállunk mindenkiért, csak saját magunkért nem. Az hosszú terápia után sikerült csak.

2021. jún. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 A kérdező kommentje:

Fhu nagyon mas iranyba mennek ezek a kommentok. Igen ferditetek. Mar a szituaciot is mashogy allitjatok fel, mint ahogy leirtam.Kerlek ne tegyetek, felesleges dramaibba tenni, mint ami.


Utolso mar annyira belelendultel a kombinacioba, hogy mar lassan vicces.


Hagyjuk mar, kezditek maskepp ertelmezni :)


Tobbe nem olvasom a valaszokat, mert itt mar mas temat kezdetek, ami kezd kicsit non-sense lenni.


Sziasztok :)

2021. jún. 15. 07:09
 63/70 anonim ***** válasza:
70%
Nagy gáz van veled, ha nem veszed észre az összefüggést a te eseteddel és azzal, amit a 61-es írt. Mert van összefüggés rendesen. Nagyon butának kell lenni, hogy ne lásd meg.
2021. jún. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
83%
Eleve nem értem hogy miert kellene neked meg a ferjednek is kulon ajandekot venni a sogornonek, elvegre hqzasok vagytok. Ha nem tetszik a ferjednek a bonbon majd vesz amit akar.
2021. jún. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, engem így kezdtek el "kóstolgatni" anno a férjem fiatal-felnőtt gyerekei. Én kétszer elviseltem (hogy amíg apuci kap több tízezres nagyságrendű ajándékot, addig én valami pár száz forintos szart, utánzatnak is az utánzatát (holott nekik az értékes ajándékot mindig ketten vettük, és úgy is adtuk át).

Második alkalom után leállítottam, én innentől nem ajándékozok és engem sem kell nekik. Még ők sértődtek meg, de én letojom, 46 évesen öreg vagyok már bohócnak.

Probléma megoldva, össze sem járok velük, és nyugis az életem.

Kérdező, nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2021. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, velem a munkahelyemen ugyanezt játszották, igaz, nem tudatosan. Volt egy főszervező csaj, aki naggggyon megszervezte mindenki névnapját (munkaidő után ottmaradás, ajándék, az ünnepelt pedig sütit és üdítőt hozott). Aztán egyszer csak úgy döntött (a kollegina), hogy inkább szüntessük meg, mindenkinek csak nyűg, az ajándék után járkálni is gond, az ünnepeltnek is gond a süteményt, üdítőt hozni. A gond az volt, hogy nem január 1-től elvágólag lett ez megszüntetve,hanem év közepén, pont a névnapom előtt (de nem izgatott különösebben).

Aztán utána, kb. 1,5 év múlva ugyanez a liba elkezdett körbejárni megint pénzt szedni, (megint nem év elejétől, hanem csak úgy év közben), hogy mégiscsak tartsuk meg, mert most lesz a főnök névnapja, és akkor már utána is mindenkié legyen majd megtartva.

Én akkor azt mondta, hogy amit akarnak, úgy csinálják, de én nem veszek benne részt. Ennyi, tudomásul vették.

2021. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
Szerintem ne strapáljátok magatokat, írta, hogy már nem olvassa.
2021. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
100%
ugyis olvassa
2021. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
49%
Csak szuper figyelmetlenek. Mond el nekik, amit nekünk is.
2021. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekelne, hogy milyen volt végül a szülinap?
2021. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!