Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerinretek jogos, hogy...

Szerinretek jogos, hogy rosszul esik, vagy tul erzekeny vagyok? (Ajándékozás)

Figyelt kérdés

6 eve vagyok egyutt a ferjemmel. Neki van ket testvere, azoknak parjaik. Amiota a csaladban vagyok, szuletesnapokat mindig tartjuk, osszeulunk, tortat rendelunk es ajandekozunk.

Mindig mindegyikojuknek valasztottam ajandekot, ilyen 7000 Ft ertekben kb, akkor is, mikor egyetem mellett nagyon rosszul jott a kiadas, mivel nem sokat tudtam keresni napplai tagozat mellett. Ok is mindig vettek egymasnak. Engem csak az elso ket even ajandekoztak meg, azota nem, mindig volt vmi, ami pont az en szulinapom elott jott kozbe, es reszukrol le lett fujva az unneples. Konkretan volt, hogy megrendeltem a hidegtalakat, tortat, es az unbepseg napjan le lett fujva mert sogornom valamit beszimulalt. Mindegy mit.


Tavaly pandemiakor is mindenki szulinapjara osszeultunk, csak enyemre nem, mert marciusban van. De ugyebar juniusra, mikor kezdodtek az o szulinapjaik, a pandemia elmult es mehetett a buli. Tehat tavalyig megintcsak mindenki mindenkit ajandekozott.


Eljott iden januar a ferjem szulinapja es marcius, az en szulinapom, es erre bejelentik, hogy ne tartsunk tobbe ajandekozast, mert hogy mennyi felesleges penzkidobas.


Oke, nyeltem egyet, lefutyulom, tenyleg nem az ajandek a lenyeg, de szarul esett na. De oke. Felnottek vagyunk, felfogom.



Erre sogornom ugy dontott, hogy most junius vegen etteremben tartja a szulinapjat, mert kerek 30. Jo, en gondoltam nem ajandekozunk kap egy szal viragot.


Erre tegnap az anyos es a masik sogornom azzal fogad, mit vettek ajandekba a sogornonek. En meg mondom, nem gondoltam ajandekot venni, mert lefujtatok. Erre az anyos meg a sogorno, hogy illik visszaadni az ajandekot neki, mert o is felkoszontotte oket mindig.


Mi van????


Most komolyan, en reagalom tul, hogy nagyon rosszul esik? Hogy rendezzem ezt le magamban, hogy ne legyek ennyire szomoru es sertodott? Egesz nap ezen kattogok.



2021. jún. 14. 10:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
100%

Veszel neki 1 bon bont te is kaptál csak. Meg max fizeted a kaját az étterembe magadnak.

Ha a férked akar adni vmit adjon rnnyi

2021. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 A kérdező kommentje:
40es valamilyen szinten igazad van. Elgondolkodom rajta.
2021. jún. 14. 14:26
 43/70 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. Ha belegondolok, ha anno 2016ban a ferjem kiall mellettem, es helyrerakja a sajat noveret, hogy allitson magan velem szemben, ez mind nem tortent volna. Nem en lennek a fekete barany. Neki kellett volna kiallni ertem, es ez az egesz tuske nincs.


De ezzel en most 4 ev tavlataban mit csinaljak? Allotsak neki, hogy amiert nem alltal ki mellettem, azert van ez a feszultseg? Igy mar semmi ertelme sajnos.


Igazad van 40es.

2021. jún. 14. 14:36
 44/70 A kérdező kommentje:
Csak tudod 2016ban csupan 22 eves voltam. Sogorek mind 30 felettiek mar akkor. Elhittem, hogy en vagyok a fura, mert en vagyok a fiatal. Mara mar rajottem, hogy az eszet nem a korral adjak. De akkoriban meg normalisnak gondoltam en is, hogy kiallok magamert, nem a parom ertem. Tul fiatal voltam. Mai esszel a ferjemmel vesztem volna ossze de csunyan, nem a sogorekkal.
2021. jún. 14. 14:40
 45/70 anonim ***** válasza:
100%
4 évvel ezelőtti sztorit felhánytorgatni kár is lenne. De mi van a mostanival? Neked semmidet nem tartják, de mindenki másnak van ünneplés és ajándék? Én biztos, hogy nem mennék el a helyedben az étterembe, ajándékot meg végképp nem vennék. Ez lenne az a pont, amikor elvárnám a férjemtől, hogy álljon ki mellettem vagy akkor menjen és bújjon a családjába. Miért töröd magad? Lenéznek, semmibe vesznek. Menjen a férjed, ha annyira akar. Vigye a gyereket, ha a gyerek menni akar. Te meg csináld azt, ami kikapcsol, jól esik neked. A francot érdekelné, hogy mit akar az a bunkó banda.
2021. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta 41-es: adsz egy doboz bonbont (kb. hétszáz Ft értékben, de rohadt szépen becsomagolva). Ha felhúzza a szemöldökét, nagyon kedves műmosollyal mondd: "Emlékszel? Én pont ilyent kaptam tőled az ÉN születésnapomra, és annyira jól esett, olyan finom volt! Most viszonzom!" De az is fontos, hogy a férjeddel tisztázd, hogy ez a viselkedés rosszul esik neked. Egyszerűen nem tekintenek egyenértékű családtagnak.
2021. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 A kérdező kommentje:
Igazatok van. At kell ertekelnem a dolgokat. Nagyon vak voltam.
2021. jún. 14. 14:50
 48/70 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már az probléma, hogy a férjedben fel sem merül évek távlatában sem, hogy igenis kirekesztő, gusztustalan, hogy MINDENKI születésnapját ünneplik, kivéve a tiédet. Ha az elején az volt a magyarázat, hogy nem vagy hivatalosan a párja (mondjuk rohadtul nem értek egyet, amíg nem vagy jegyes, feleség, pont az a cél, hogy beilleszkedj a családba - na de hogy, ha így bánnak veled?), akkor most épp mi? Hiszen már rég elvett, sőt gyerek is van. Az sem számít, hogy az ő utódjának, a szülei unokájának az anyja vagy?
2021. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 A kérdező kommentje:
Felreerted, unnepeltuk a szulinapom elso 3 evben, utana 2 evben enyem valamiert nem volt..., iden meg kaptam egy bonbont, mert hogy le van fujva a rendes ajandek... Mindegy is. Koszonom a valaszokat. Felnyitottatok a szemem az alap problemara.
2021. jún. 14. 14:54
 50/70 A kérdező kommentje:

A gyakorin kellett rajonnom, hogy a ferjem amugy szarba sem vesz. Es igy vissza gondolva egy par momentumra igy van tenyleg.


El fogok menni a szulinapra, de szep lassan atalakitom az eletem, rendet teszek ebben. Csak nem akarok ajtostul a hazba torni. Valamit kiotlok.

2021. jún. 14. 15:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!