Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vannak megsértődve hogy...

Miért vannak megsértődve hogy nem megyünk az esküvőre?

Figyelt kérdés

Féltestvérem tegnap szólt hogy szeptember 3-n esküvő meg lagzi. Terhes és a csók+ babaváró miatt kell a házasság.

Megköszöntem a neghívást de mondtam hogy mi nem negyünk. Iskolakezdés elött akig egy hónappal szólnak. Egyedül nevelem a 6 és 9 és éves lányomat.Talán ha kicsit elöbb hívnak meg...

De most mindenki szemébe én vagyok rossz..


2022. júl. 24. 16:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
100%

#1-es: hú nekem volt ilyen ismerősöm! Undorító! Valaki lemondta, de már ki volt fizetve (előttünk problémáztak, mit tegyenek), végül arra jutottak, akit utolsó pillanatban meghívnak hoz nászajándékot és abból jön be pénz. Nem tudom, elment-e.


Mondd esetleg meg neki ha olyan a viszony, hogy az anyagiak miatt nem tudsz naszajandekot vinni, esetleg csak pár ezer forintot. Vagy később adsz. Szerintem ezért ne hagyd ki, ha meg tudjátok beszélni!

2022. júl. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem, nem pénzt kért. Meghívott az esküvőjére.
2022. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
51%
Hát mondjuk nem is évekkel korábban szokás meghivni valakit esküvőre. Egy hónap az pont megfelelol
2022. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 A kérdező kommentje:

De az iskolakezdés miatt nem tudok kigazdálkodni nekik plusszpénzt. Ez az igazság!


Egyedül nevelem albérletbe a gyerekeket.

Meg mondtam őszintén hogy ne haragudjanak gratulálok de nyakamon a suli kezdés ez most nekem nem fér bele anyagilag. Talán ha elöbb szólbakbénbisbúgy készülók

2022. júl. 24. 16:54
 15/73 anonim ***** válasza:
94%
és erre mit mondtak?
2022. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
93%
És nem mondták, hogy attól még elmehetsz? Az esküvő egy emlékezetes szeretetteljes, jó esetben egyszeri családi esemény, nem egy pénzgyűjtő alkalom!
2022. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudott előbb szólni, ha most lett terhes :-D

Te is lehetnél rugalmasabb. OK, köszönjük a meghívást, a nászajándék majd jövő hónapban érkezik, addig találjátok ki, hogy minek örülnétek.

2022. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 A kérdező kommentje:

De várnak pénzt a meghívóba amit hoztak pénz kérő versike van.


És egy szóval nem mondták hogy nem az ajándék a fontos.

Nagymamám nagynénim mindenki ócsárol most.


Voltam az elmúlt évekve esküvőn. Ott kb fél évvel elötte szóltak minden meghivottnak

2022. júl. 24. 16:57
 19/73 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez akkor is gáz. Nyilván ismerik a helyzetedet, és megértik, ha csak jelképes ajándékot adsz. Velem is megesett, hogy nem volt kb. semmi pénzem, de fel sem merült bennem, hogy ne menjek el. Nyilván megértették, tudták, hogy mi helyzet. Ami anyagiakban hiányzott, azt figyelmességgel pótoltam.
2022. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
89%
Aki a csok és babaváro miatt házasodik az olcsójános. Nem 1 hónappal előtte kell szólni. Teljesen igazad van kérdező
2022. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!