Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vannak megsértődve hogy...

Miért vannak megsértődve hogy nem megyünk az esküvőre?

Figyelt kérdés

Féltestvérem tegnap szólt hogy szeptember 3-n esküvő meg lagzi. Terhes és a csók+ babaváró miatt kell a házasság.

Megköszöntem a neghívást de mondtam hogy mi nem negyünk. Iskolakezdés elött akig egy hónappal szólnak. Egyedül nevelem a 6 és 9 és éves lányomat.Talán ha kicsit elöbb hívnak meg...

De most mindenki szemébe én vagyok rossz..


2022. júl. 24. 16:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
93%

Mellesleg, mi pont ezért nem is mentünk el az esküvőre, mert akkoriban anyagilag nem álltunk olyan jól a nagymamám kevés nyugdíjából meg az én kevés fizetésemből.

Jeleztük is néhány hétre rá, hogy nem megyünk, amit a fiatal ara nagymamája meg is értett!

Az meg különösebben nem érdekel, hogy a házaspár mit gondolt... Voltak elegen!

1999 óta amúgysem láttuk őket, úgyhogy nem hiszem, hogy kisirtak volna a szemüket miattunk...

2022. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, én teljesen megértelek.

Akik csak azért hívnak meg valakiket az esküvőjükre, hogy pénzt hozzanak/ő kapjanak pénzt, azok nagyon pénzsóvár, pénzhajhász emberek (lehetnek).

2022. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
96%
Én esküvőre csináltam egy digitális ajándék listát ( ez egy honlap) ahol a legolcsóbb tárgy egy kenőtoll volt sütiket ami pár száz forint. Gondoltam arra,hogy van aki nem.engedheti meg magának így olyan dolgokat kértem ami jól jön a lakásba pl fűszertarto stb. így a meghívott is hozott valamit és nem érezte kényelmetlenül magát és én is jól jártam, de az sem érdekelt volna ha ajándék nélkül jön.
2022. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: a sértődékeny családtagoknak, rokonoknak fogalmuk sincs mekkora teher gyereket egyedül nevelni és hogy az iskolakezdés anyagilag mit jelent, hatalmas terhet stb.


Ne törődj velük.

2022. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
19%
De gondolom mindenki borítékba teszi a pénzt, és úgy adja át vagy dobja be menyasszonytánckor, én sok pénzt szoktam adni de nem írom rá a nevem max rárajzolom magam de olyan bénán elnagyoltan hogy 10 másik vendég is lehatne
2022. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
14%
Mert illetlenség
2022. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem közeli a viszonyotok, és úgy érzed, elvárnák, hogy komolyabb ajándékot/több pénzt vigyél, akkor ne menj. Szerintem eleve elég gáz ilyen kalapozgatást tartani esküvő kapcsán, de hát ahány ház, ugyebár.

Mellesleg látom az előző válaszokban ezt, hogy többen (vagy egy valaki, többször, nem tudom) írja, hogy egy hónappal hamarabb elég szólni... Ez komoly? Valahol ez dívik? Konkrétan egy hónappal előre egy csomó munkahelyen 90%, hogy szabit sem tudsz kivenni! (és hiába tartják sokan hétvégén az esküvőt, remélem nem mondok újat: nem mindenkinek hétvégén van a szabadnapja ám).

Mi speciel egy évvel hamarabb szóltunk mindenkinek az esküvőnk időpontjáról. A meghívók pedig kb. 3 hónappal az esemény előtt mentek ki, de a dátumot addigra mindenki tudta, csak max a részleteket nem.

Ráadásul ha valaki külföldön vagy távol él, még pláne nagy szervezést igényel. A legtöbb ember azért nem ennyire impulzívan házasodik, hogy pár hónap alatt lezavarják az egészet a helyi művelődési házban, hanem pl. helyet foglalnak valahol, ami eleve csak X idővel előre lehetséges, tehát már jóval hamarabb tudod a dátumot... Persze aki a csokra meg a babaváróra hajt, annak más is a prioritás az esküvő terén, az tuti.

2022. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
13%
Esküvőt és temetést nem illik visszautasítani.
2022. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
84%

Én is a kérdezőnek adok igazat. Én is megmondanám hogy ne haragudj, két gyerek mellett ez most nem fér bele, mert lassan iskola. Ha nem értik meg, az az ő bajuk. Sokat szarnék a rokonok véleményére.


Anno úgy kb. 5 éve, az akkori barátom barátja nősült. Hozzánk is átjöttek, hozták a meghívót. Abban is szépen meg volt fogalmazva, hogy pénzt kérnek. Alaphangon a kis királykisasszony 3-4 milliós esküvőt szervezett, pofátlanságnak tartottam. Nem akartam mutatni, de akkor tudtam hogy nem fogok elmenni. Nem fogok egy tehetős lánynak fizetni, aki milliókért tart egy esküvőt. Nem is járok esküvőkre pont emiatt. Ha milliókat tud eldobálni egy napért, akkor ne akarja a vendégeken bevasalni az árát.

2022. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
82%
Benéznék a támogatást oszt majd tőled kérnének kölcsönt.Az mekkora lenne.🤣
2022. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!