Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/185 anonim ***** válasza:
61%

Még jó, hogy nem haltak ki a nagycsaládosok :D


Amúgy oke, megertem hogy első 2 het ne... De ebbe kivétel a nagyszulo, plane ha eddig ra volt utalva.


De ezek után en is igy allnek hozza. Persze megyek, szeretgetem az unokam, de nem vagyok ingyen cseléd. Kiveve ha ezt a cseledseget en erőltettem, mert akkor csak sok voltam neki. Mert akkor magamba néznék. Viszont mivel ők külön család, oldjak meg. En is dolgozom, van még otthon elő gyerekem,háztartás...


Mondom mindezt fiatal anyukakent. Nekem nem kellett h segítsenek. Sőt karacsony miatt a nagycsalád egyutt volt, ugy hogy 1 hetes volt a fiam.

2019. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/185 anonim ***** válasza:
68%
Én nem sértődnék meg rajta, mert csak 2 hétről van szó, a 3 hetes baba is nagyon pici! Amúgy ezt a cseléd dolgot se eröltetném a helyedben, amikor szültem nagyon beteg voltam, nem tudtam kitakarítani, de se anyámnak, se anyósnak nem engedtem, hogy itt kotorásszon, kupi volt, ennyi, később kitakarítottam, de erre a nagyi mártirkodásra semmi szükség nincsen, éljed az életedet inkább.
2019. szept. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/185 A kérdező kommentje:

Mennyi sötét lelkű nő van itt!

Támadtok csak azért mert a szülőnek sosem lehet igaza, de a 30 éves "gyerek" az sosem téved és sosem hoz rossz döntéseket.

Mért használtok ilyen szavakat, hogy "rendezkedni megyek, a nyakukra megyek, oda állítok, bepofátlankodok, játszmázok", holott én segíteni megyek, mert szeretném, ha lányom jól lenne és az unokám egészségével sem lenne probléma.

/Ne legyen már koraszülött csak azért mert a lányom az orvos utasítása ellenére nem tud eleget pihenni./

Semmilyen igényt és előjogot nem támasztok azért mert ennyit segítek, de egy köszönömöt és egy kis hálát azért elvárhatok, nem?

És ha Ők így állnak hozzám, akkor talán engem sem kell, hogy érdekeljen, hogy mit esznek vacsorára.

Majd, ha 1 hétig csak szalámis kenyeret esznek és szólnak, hogy "anya, nem főznél nekünk is?" akkor nekem is legyen már annyi jogom, hogy azt mondom: nem.

Mért gondoljátok úgy, hogy nekem tiszteletben kell tartanom a döntéseiket, de én csak úgy dönthetek, hogy 2 hétig kuss, azután ismét mehetek főzni, takarítani és még örüljek is neki, mert micsoda kegy, hogy az unokám közelébe engednek.

Nem hánytorgatok fel semmit, de attól még tény, hogy ha bármiféle segítség kellett -akár anyagi, akár fizikai- mi segítettünk nem a barátnője, most meg előbb mehet mint mi, mert ő sok jó tanácsot tud adni, mert nemrég szült.

Na, ez a nem mindegy.

2019. szept. 11. 08:37
 84/185 anonim ***** válasza:
65%

Én nem vagyok se nő, se sötét lelkű.


Te viszont...

2019. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/185 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező! Legalább annyian vagyunk melletted, ahányan bunkón reagáltak a kérdésedre. Próbáld őket figyelmen kívül hagyni, mert neked van igazad.

Nekem is rosszul esne, hogy a lányom ennyire kizár az életéből pont most. Aztán majd ha vigyázni kell a gyerekre, mert kettesben akarnak lenni, akkor persze jó leszel. Én lehet, hogy elbeszélgetnék vele és elmondanám, hogy ez nekem rosszul esik.

2019. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/185 anonim ***** válasza:
32%

"Nem hánytorgatok fel semmit, de attól még tény, hogy ha bármiféle segítség kellett -akár anyagi, akár fizikai- mi segítettünk nem a barátnője, most meg előbb mehet mint mi, mert ő sok jó tanácsot tud adni, mert nemrég szült."


Ezzel nálam el is vágta volna maga alatt a fát, az biztos. Ha a barátnő annyival fontosabb, annyival jobb, akkor hívja ot, amikor segítség kell, én meg mennék havonta kb egy félórára, rápillantani az unokára.

2019. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/185 anonim ***** válasza:
45%

"Semmilyen igényt és előjogot nem támasztok azért mert ennyit segítek, de egy köszönömöt és egy kis hálát azért elvárhatok, nem?"


Egyik szavaddal a másikat ütöd. Nyeld már le végre a békát, hogy felnőtt emberek, döntöttek, és a két hét alatt senkit nem akarnak fogadni! A bejárónőt se! És nem, nem a te felelősséged, hogy te tedd azt lehetővé, hogy a lányod kipihent, kikímélt kismama legyen, hanem a férjéé és az övé. A segítség, meg a mindent megcsinálsz nekik, mint egy multifunkcionális házicseléd, nem ugyanaz. Persze, úgy sokkal könnyebb, hogy jön egy ingyencseléd és mindent megcsinál, "elvárások nélkül", de ki nevelte ilyen pofátlannak, meg hálátlannak a lányodat? Ki szoktatta rá erre a sokkal pofátlanabb vejedet? Elvégre elvárnál egy kis hálát, és ezek szerint nem kapsz azt se, se egy köszönömöt, mélyebb gondok lehetnek itt, mint a szimpla két hetes elzárkózás!

Hidd el, más is megoldja az ilyen helyzeteket, nem kell neked mártírkodnod azon a címszón, hogy segítesz! Ha meg a te buzgómócsing lelkednek kell, hogy fontoskodhass, akkor meg ne velük takarózz, meg rój fel nekik dolgokat!

2019. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/185 anonim ***** válasza:
77%

Hát, én inkább fogadnék takarítónőt és ennék akár éveken át szalámis szendvicset,minthogy ezt az érzelmi manipulációs vernyákolást hallgassam.

Jézusom, már olvasás közben kivert a víz!

Számodra a szeretet valamiféle biznisz, hogy “jószándékból” takarítasz és főzöl, de cserébe a lányodnak engednie KELL, hogy átmehess és osztogathasd a tanácsokat!

Nem lehet, hogy azért a barátnő van ott, mert ő ezt nem kikövetelte magának, hanem egyszerűen csak segíteni akar és nem beleszólni a dolgokba?

2019. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/185 anonim ***** válasza:
74%

"oda állítok, bepofátlankodok, játszmázok", holott én segíteni megyek, mert szeretném, ha lányom jól lenne és az unokám egészségével sem lenne probléma."


Konkrétan mit is akarsz segíteni egy újszülött csecsemőnél? Most az fáj, hogy nélküled is megoldják? Nem kell annak a gyereknek semmi, csak az anyja csecse, és alvás. Vagy tr akarod szoptatni?

Ha tényleg önzetlenül akarsz segíteni, akkor megkérded mit főzzél nekik, a férj elmegy érte. De nem a gyereket kapdosod ki a kezéből, meg ellátod az anyja helyett. Ismerek én olyat, akinek 2 hét után el is ment a teje, mert az anyja nem hagyta őket békén...

2019. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/185 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, de nagyon nem érted! Láttam már néhány ilyen esetet a környezetemben. Túlzásokba esel. Van olyan helyzet, amikor segíteni kell, mert olyan állapotban van valaki a családból, hogy tényleg nem tudja megcsinálni. Pl., én amikor napi 20-szor hánytam terhesen, anyám hozta nekem a kaját, mert egy szendvicset se tudtam megcsinálni. Viszont nem engedtem és nem is erőltette (nagyon) hogy porszivozzon, ablakot pucoljon, van egy férjem meg tudja ő is csinálni hétvégén. Tőlem nagyon idegen, hogy más családtag takaritson nálam. De vannak más egyéniségek és simán el tudom képzelni, hogy ha nagyon erölteted el fogja fogadni a te állandó segítségedet, mert szinte senki nem szeret ablakot pucolni. A férjem szülei is ilyenek, már sokszor mondtam nekik, hogy ha kell segítség úgyis szólok, de alapvetően szerintem arra kellene nevelni egy gyereket gyerekkorában, hogy önállóan rendet tudjon tartani, kaját szerezni, stb. Az ebéd egyébként is kb. ezer ft, ha rendelnek valahonnan, nem kell neked ezzel órákat tölteni. Amúgy szerintem túlélik ha szalámis kenyéren élnek egy hétig, de nem gondolom, hogy 30 éves emberek nem tudnak rendelni, vagy venni valamilyen félkész ételt, amit főzni sem kell.
2019. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!