Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/185 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem mindenki el tudja maga dönteni, mit szeretne, miután seggig szakad. Hiába nagymama, ez nem róla szól. Róla a saját szülése szólt.

Mondjuk nekem az ilyen mártírnéni nem anya.

2019. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/185 anonim ***** válasza:
34%
Azon tűnődöm,hogy azokban a családokban ahol az anyuka a szülők vagy az anyósék lakásába/nyakára szül,ott a szülőket elzavarják otthonról 2-4-6 hétre?
2019. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/185 anonim ***** válasza:
57%

Felnőtt nő vagy és nem egy hisztis ötéves!

Feltételezem két hetet csak kibírsz!

2019. szept. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/185 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem túldramatizálod. És az a problémád igazából, hogy korlátozni szeretnének, mert nehogymár.

Hadd szóljanak össze, csak 2 hét.

Látogassatok a kórházban, ahogy valaki javasolta.

2019. szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/185 anonim ***** válasza:
70%
Furcsa kérdés az, hogy kinek mihez van joga. Én úgy gondolom a szülő felneveli a gyermekét, és mivel ő teljesítette szülői kötelességét, a későbbiekben a gyermek kötelessége lehetőségéhez mérten gondoskodni majd a szülőről, ha az rászorul, és ennyi. Minden más döntés kérdése. Én is segítettem a gyerekemnek, amikor már férjhez ment. Hogy mennyit, eszem ágában sem lenne leírni bárkinek is, hiszen ez részemről önzetlen. Ha úgy döntenek, a lányodék, hogy ketten együtt akarják az elsőn 2 hetet, én megérteném. Emiatt kár elkeseredni, hiszen lesz még módod látni, egyébként meg nem te vagy az anyja. Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy sértődésből majd nem segítesz. Nekem mindig minden helyzetben a gyerekem az első a lehetőségeimhez mérten. remélem én is ezt a felfogást adtam tovább a gyerekemnek.
2019. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/185 anonim ***** válasza:
84%

#62 Nyilván nem, de ha a kérdező lánya és férje megteremtették a szép nagy új otthont, hogy oda szüljenek, és ne a kérdező vagy anyós nyakára, akkor hadd használják már ki, hogy együtt lehetnek a saját otthonukban... ha rémlik, ezèrt kapja apuka is a szabadságot, nem azért, hogy a rokonokat ugrálja körbe.


A kórházas megnézés jó ötlet, ha belemennek, utána két hetet mindenki túlél.

2019. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/185 anonim ***** válasza:
68%

"De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek."


Miért, mi más lennél? Nagymama vagy, ennyi, kész. Nem több.


Egyébként meg nem értem, miért ne lehetne 2 hétig hagyni őket nyugodtan, hogy meghitten, csak egymással tölthessék az első napokat. Ha ez a vágyuk, miért ne?


Vagy jobban örülnél, ha az első perctől téged rángatnának mindenért és neked kéne eltartani az egész családot meg állandóan kisegíteni őket?


Amúgy meg a minimum lenne, hogy ezt a LÁNYODDAL beszéled meg, és nem vadidegenekkel az interneten. Ha valami rosszul esik, akkor mondd a szemébe, mert ezzel, hogy itt hisztizel, nem érsz el semmit.


Ha ennyire megsértődsz azon, hogy kettő szerencsétlen hetet hármasban szeretnének tölteni az újszülött gyerekükkel, akkor lehet hogy jobb is, ha nem fogsz sokat átjárni hozzájuk...

2019. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/185 anonim ***** válasza:
62%

Szomorú a legtöbb válasz. Anyám az Anya. Anya, anya. Amikor szültem, nagyon boldog voltam, hogy bejött megnézni a már megszületett unokáját, apámmal együtt. Anyosomeknak is örömmel mutattam meg, pedig nem vagyok vele nagyon meghitt kapcsolatban. De én az anyámnak ugyanilyen újszülöttje voltam és a férjem is az anyjának. Szélsőséges esetek kivételével nem tudom elképzelni, mi oka lehet a kitiltasnak, hacsak nem valami ló túlsó oldalára átesett, félreértelmezett önállóskodási, hatarmeghuzasi erőlködés.

Nem vagyok túl szociális típus, de nem zavartak a testvéreim sem, sőt, örültem nekik. Ha valakivel éppen nem akartam találkozni, akkor megmondtam, hogy majd máskor. (Három hetig ülni sem nagyon tudtam.)

Szóval kifejezetten károsnak és szomorúnak tartom ezt a trendet, plane, hogy frissen születettként látni az unokát nem olyan, mint pár héttel később. Illetve hogy az anyákat, nagyszuloket eleve karos, zavaró, hárítandó körülménynek tekintik sokan. (Mondom, nem számítva a szélsőséges eseteket.) amolyan divat lett ez sajnos.

Ténynek tény, hogy nem nagyon lehet mit tenni.

(Off: amúgy meg szerintem kabe senkit nem érdekel, hogy van, aki egyedül is boldogult, minek segíteni a férjezett kismama anyjának - mindnekinek megvannak a saját lehetőségei, igényei, azért mert az egyiknek rossz, nem kell a többinek is annak lennie. Nyilván ha tok egyedül maradna, kénytelen lenne megoldani ő is.

A másik, hogy első gyereknél pont azért lehet nehéz, mert meg minden új és rémisztő.)

2019. szept. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/185 anonim ***** válasza:
67%

Úr isten, nem halljátok magatokat, milyen szörnyűek vagytok? Úgy kezelitek a kismamákat meg a kisbabákat, mint valami cirkuszi látványosságot, akiknek egyetlen célja a nagyérdemű szórakoztatása. Az nem érv, hogy hát xy is hogy örült a látogatóknak. Igen, van aki szereti a nyüzsgést, élvezi a figyelmet, de van aki meg nem, sőt kifejezetten rosszul viseli.

Ez a "segítés" is elég durva. Ha nem önzetlenül segítettél, hogy levegyél egy kis terhet a vállukról, akkor előre közölnöd kellett volna a tarifát.

Nekem ilyen hisztit levágott volna akár anyám akár anyósom, nem kellett volna azon izgulniuk, hogy eztán milyen minőségben jöjjenek, mert egyáltalán nem kellett volna jönniük.

2019. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/185 anonim ***** válasza:
70%
Én megértelek kérdező, bár le leszek pontozva. Amikor a lányom született, és hazahoztuk a kórházból az anyósomék 200 km-t utaztak, hogy lássák. 5 napos volt a gyerek. Ölbe vették, én meg lefeküdtem aludni. Már mégis mit tehetnek egy újszülöttel? Ringatják? Tisztába teszik? Felneveltek 3 gyereket, egyet olyan jól, hogy hozzá is mentem, nyilván nem tagadtam meg tölük azt, hogy lássák az újszülött unokájukat. Csináltak róla pár képet, és 2 óra múlva hazamentek. Vendégül nem láttam őket, nem is várták el, megálltak enni, inni útközben, de egy pótolhatatlan dolgot tagadtam volna meg tőlük, ha bezárközunk 2 hétre.
2019. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!