Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/185 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom mi a pótolhatatlan abban az első 2 hétben, olyankor van egy bömbölő újszülött, aki a szemét is alig tudja kinyitni és folyton szopni akar, ahhoz meg az anyukája kell és nem a nagymama, ha jól emlékszem anyosomék is csak 2 hét után jöttek, nem akartak zavarni. Honapokkal később lett ez izgalmas, amikor már kivitték sétálni, majd játszótérre.
2019. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/185 anonim ***** válasza:
61%

Nem olvastam végig mindet....egy csomóan 1hetes babával repülőre ülnek szóval ezt a fertőzésveszélyt hagyjuk már, Ázsiában tessék már szétnezni hanyan félnek fertőzéstől a putriban amiben szülnek.... itt meg agyon van fertőtlenitve minden aztan mindenki beteg.


Kérdező, ha ők kérték szüles előtt a segítséged akkor tanulj meg nemet mondani nekik! Legyél csak nagymama, éld az életed és ne érj mindig rá ha hívnak!

2019. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/185 anonim ***** válasza:
50%
Tejóisten, mi van itt? =D Az én fiamat csak 5 hónaposan látták a nagyszülők (nem Mo.n élünk), és mégsem dőlt össze a világ, a nagyik sem dőltek a kardjukba és a házasságunk is szuper. Sőt, mikor hazajöttük nem hogy hiszti nem volt, hogy mééé csak most, hanem sütivel vártak minket.
2019. szept. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/185 anonim ***** válasza:
47%
Ázsiában mekkora a gyerekhalandóság?
2019. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/185 anonim ***** válasza:
68%
Most komolyan két héten problémázol? A lányodnak vagy a hasa vagy a segge lesz szét kaszabolva, örül majd ha tud egy jót szarni, nem még vendégeket fogani. Nem kell neked odamenni rendezkedni, meg segíteni. Nyilván tudja a lányod, hogy nem fél órát maradnál, hanem fél napot. Két felnőtt ember el tud látni egy újszülötett, nem kell oda egy harmadik!
2019. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/185 anonim ***** válasza:
24%

"Nem tudom mi a pótolhatatlan abban az első 2 hétben, olyankor van egy bömbölő újszülött, aki a szemét is alig tudja kinyitni és folyton szopni akar,"


Az a pótolhatatlan, hogy CSAK AKKOR egy hetes, CSAK AKKOR két hetes. Utána már nem. Egyre nagyobb lesz.

Szerintem egy újszülöttnek megvan a varázsa. Mi 8 naposan mehettünk haza a kórházból (kislányom csúnyán besárgult). Anyu és apu másnap eljöttek megnézni, és annyira jó érzés volt, ahogy apukám a finom, szép kezeivel (hosszú ujjaival) kivette a mózeskosárból. Szépen a feje alá nyúlt, és kiemelte, magához ölelte. Ez nem ugyanaz az élmény lett volna mondjuk három hónaposan.


Kérdező, amúgy meg tényleg nyugi. Nálunk is volt a rokonságban. Ott, miután a tilalmat bevonták (négy hetesen), utána sem volt szabad megfogni senkinek a gyereket kb. 4 hónapos koráig. (Alap, hogy kézmosás, stb, ez nem is kérdés, tehát nem higiéniai oka volt). Értelmes anyuka és apuka kitalálta, hogy őhozzájuk szokjanak, ne máshoz. (Mármint ezt kétszer eljátszották, egy év van a két gyerek között). 4 hónapos korig se nagyszülők valamelyike, sem szülők testvére nem foghatta meg a gyereket.

Ebben a felhozatalban én a lány apjának a felesége vagyok, szóval én megmondtam akkor a férjemnek, hogy nyugodtan "szokják egymást", sok idejük lesz rá, de: Ha engem kihagynak a csecsemőkorból, hozzám már az ovis korú majmait ne hozza, mert nem fogok rájuk vigyázni, ennyi. (De különben sem várható el tőlem, végülis a "senkije" vagyok, lehet lepontozni.)

2019. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/185 anonim ***** válasza:
64%
Most mit akarsz? Minden másnap a nyakukra menni?
2019. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/185 anonim ***** válasza:
67%
Segíteni önzetlenül szoktak, nem ezért meg azért. Az a kisbaba az ő gyerekük, nem a tiéd, és a 2 hét varázsa nekik is a 2 hét varázsa. Érted? Majd megfogod a babát 2 hét után, nem fogsz belehalni. Hadd döntsék már el, hogy mikor fogadnak vendégeket, akárki is az. Oké, van, aki örül, ha már a kórházban látogatják őket, meg van, aki szeretné, ha az első x hétben ő foghatná a saját gyerekét és élvezhetné az újdonsült család örömét, de még ezt is képesek a drága nagyszülők elrontani azzal, hogy hisztiznek, mert nem állíthatnak oda egyből az újszülötthöz és egy frissen szült anyukához. Hagyd már őket békén... fogod majd még eleget látni, 2 hét után is ugyanaz a gyerek lesz.
2019. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/185 anonim ***** válasza:
18%

"Azoknak akik a takarítónőt emlegetik:


Szép új házban élnek, de ennek ára van.


A vőm sokat dolgozik, hogy a kölcsönt fizetni tudják.


Nem hiszem, hogy takarítónőre telne nekik.


Mint szerintem a legtöbb embernek sem, csak jó ezzel támadni."


Ha szerinted ezt az ellentmondást neked kell erőn felül feloldani, nem a két felnőtt embernek, és menni takarítani, meg kertet gondozni, akkor viszont épp jókor jön a helyzet, hogy felismerhesd, hogy csak erre kellesz. Fogadd el, hogy erre jó vagy, ebben segítheted őket, de a magánszférájuk még neked is tabu, oda ne akarj bepofátlankodni. Meghúzták a határokat, mégha nem is úgy, ahogyan neked fekszik. Kezd el szoktatni magadat a gondolathoz, hogy nem biztos, hogy olyan elvek szerint akarnak élni, amit te elképzelsz, és nyilván egyre több olyan helyzet lesz, ami neked, meg az egódnak sérelmes, de ők így szeretnék. Ezen nincs mit megsértődni, alkalmazkodni kell, és nem felhánytorgatni a valamit valamiért dolgot, meg cserébe elvárásokat támasztani a másik felé, és játszmázni.

2019. szept. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/185 anonim ***** válasza:
57%
Hollandiában elek. Itt a többség eleve otthon szül. A rokonok, barátok, sőt, meg a szomszédok is -hacsak nem éjjel születik a baba- pár órán belül mennek látogatni. A szulok orulnek neki. Itt ünneplik azt, hogy új baba született, nem pedig elzárják magukat a világtól. Nincs 2 hét vesztegzár, pláne nem a nagyszülőknek.
2019. szept. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!