Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/185 A kérdező kommentje:

A lányomnak sokat kellett pihennie,feküdnie -orvosi utasításra- ezért kérték, hogy segítsek.

Nem rendeztem át a lakásukat, csak azt csináltam, amire megkértek, ill. amit mondtak, hogy meg kellene csinálni.

Természetesen nem akarom büntetni őket és nem is akarok beleszólni az életükbe sem és gyereknevelésbe sem.

De! Nagyon rosszul esik, hogy idegenként bánnak velem, holott erőmön felül segítettem nekik.

Rossz érzés lesz vendégként menni hozzájuk és várni, hogy kiszolgáljanak, ahelyett, hogy segítenék nekik.

Mi ez a 2 hetes hóbort?

Megéri nekik?

Mert 1-2 hónap múlva, már hiába látja be, hogy tévedett, már nem lesz ugyanaz.

2019. szept. 10. 14:41
 32/185 anonim ***** válasza:
84%

"Rossz érzés lesz vendégként menni hozzájuk és várni, hogy kiszolgáljanak, ahelyett, hogy segítenék nekik."


De basszus, te TÉNYLEG vendég vagy náluk! Segítettél, ez nagyon kedves tőled, de az ő lakásuk, ő otthonuk, ők élnek ott és nem te!

Már nem kell feküdnie nagy pocakkal, már nem kell a segítség. Két hét pedig nem a világ, pátyolgathatod az unokàt utána 18 évig.


Senki nem mossa össze a nagyikat a távoli rokonokkal, ha összemosná, akkor 6 hétig nem mehetnének, az a gyerekágyi időszak ugyebár.

2019. szept. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/185 anonim ***** válasza:
64%
Ha emiatt képes vagy eltávolodni tőlük és játszani a hisztis kisgyereket, akkor igazából nem veszítenének semmit azzal se, ha teljesen eltakarodnál az életükből. Felnőtt ember vagy, viselkedj is úgy, az egódat ideje lenne megtanulnod félretenni.
2019. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/185 anonim ***** válasza:
47%
"De akkor is lehet már valaki fertőző, ha még rajta sem jött ki igazán" Valóban. Apuka, meg anyuka is lehet úgy fertőzött. Nem is értem, miért nem hagyják két hétig a babát a kórházban , steril szobában. Hiszen csak két hét, ki lehet bírni.
2019. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/185 anonim ***** válasza:
69%

32: De most te ezért a két hétért eldobnád az elmúlt pl. 25 évet (nem tudom, hány éves a lányod) és a következő 40-et?

Ez nem olyan nagy ügy. Nem azt mondta, hogy többet ne menjetek.

Lehet, hogy hóbort, de nem olyan borzalmas.

Egyébként meg kár előre ennyire kiakadni. Lehet, hogy már az első héten hívni fog, hogy menjél, vagy hogy kérje a tanácsodat, hogy mit csináljon a babával :)

2019. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/185 anonim ***** válasza:
43%
Természetesen jogod van hozzá.Elmész meglátogatod a kicsit,azzal hazamész.A lányod ha nem győzi a házimunkát,fogadjon fel takaritónőt.
2019. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/185 anonim ***** válasza:
37%

35: persze bárki lehet fertőzött, akkor kórházba is menjünk látogatni csak úgy össze-vissza, frissen műtöttekhez, stb.

Mit nem lehet ezen érteni? Hozzám műtét előtt akartak jönni ismerősök, telefonban lehetett hallani, hogy meg betegek, influenza szezonban. Aztán ha beteg leszel, akkor nem műtenek meg. Mondjuk nekem lett volna rossz, nem nekik.

2019. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/185 anonim ***** válasza:
72%
Így döntöttek, fogadd el. Mint ahogyan azt is elfogadtad, hogy - ahogyan fogalmaztál: erődön felül - cselédet csináljanak belőled! Kicsit vicces, hogy a férje sok munkára hivatkozva a saját háztartásukat is inkább rád hárította, minthogy a sok munkával megkeresett pénzen inkább egy takarítónőt fogadtak volna, aki kiszolgálja az igényeiket, fizetségért cserébe, és nem elvárási, meg szívességi alapon. Neked ez nem volt megalázó? Az én anyám pl. számomra nem takarítónő, segítségként se fogadnám el, hogy idejöjjön, és takarítson ránk, meg kerti munkát végezzen! Azért ehhez vastag pofa kell, már bocsánat! Ha a nő nem is bírja, a kedves férje miért nem csinálja meg mondjuk hétvégén? Ennyi erővel életük végéig járhatsz oda, mert majd a kisgyerekkel ugyanúgy nem lesz alkalom megcsinálni, meg mindig lesz ok másra támaszkodni. Az ő életük, ők alakítják, és nekik kellene megtanulni élni benne! Ez nem olyan, mint a főzés, hogy ha már nekiáll, akkor egy-két adaggal nagyobbat csinál, és hoz belőle, mert tudják, hogy szereted... Én a helyedben nem segítenék a két hét után, nem sértődésből, hanem azért, mert nem a Te dolgod. Egyébként meg, ha hagyták, hogy ennyire belemássz az életükbe, és szolgáld őket, akkor valóban röhejes most meg a két hét távoltartásival előjönni...nyilván nem napi szinten ülnétek be órákra. Nagyon elkényeztetted őket!
2019. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/185 anonim ***** válasza:
66%
Tartsd tiszteletben, hogy most 2 hétig a férjével látják el a kisbaba és a ház körüli teendőket, utána nyugodtan élvezheted majd a nagymamaságot.
2019. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/185 A kérdező kommentje:

Természetesen soha nem dobnám el a lányomat.

De, nem vagyok játékbaba, amit kedve szerint rángathat!

Ha úgy gondolja kitilt, ha máshogy gondolja, akkor odahív?

Azért ez nem így működik.

Igen, meg vagyok sértődve!

Lehet nem jogosan, de én most ezt érzem!

Ha úgy gondolják, hogy tudják egyedül csinálni, hát csinálják, de akkor csinálják és ne jöjjenek hozzám.

2019. szept. 10. 15:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!