Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/185 anonim ***** válasza:
55%
Baxus, nem órákra akar bedögleni hozzájuk, csak szeretné látni az unokáját. Ha 20 percre beugrik, akkor nem tudnak osszeszokni? Aki meg a fertozesrol beszel:apuka kimre teszi a lábát akkor 2 hétig otthonról? Na és ahol van másik gyerek is? Az be lesz lakatolva a másik szobába 2 hétre vagy elpaterolnak otthonról?
2019. szept. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/185 anonim ***** válasza:
38%
Hát kérdező megértelek. Nem szép a lányodtól amit csinál és nem azért mert mennyit segitettél stb.... Egy nagyszülő hogy ne láthassa az újszülött unokáját , elképesztő. Hozzám a korházba is bejöttek szüleim, anyósomék de még nagynénémék is. Sőt, aznap mikor hazaértünk rögtön áthivtuk anyuékat. Jelentem a gyerek túlélte és mi is összeszoktunk. Utána is jöhettek amikor akartak, persze megbeszéltük előtte hogy ne alvás időbe jöjjenek. Nem értem mi ez a hiszti a gyerek körül újabban.
2019. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/185 anonim ***** válasza:
72%

Én már bánom hogy anno nem hoztam be ezt a "szabályt", pedig már 4 éves lassan a gyerkőc és a látogatók miatt volt a legnehezebb az első idő.

Persze első unoka mindenhonnan, és oké hogy te akarsz menni, de akkor már illik anyósnak is menni meg akkor már a másik rokon is akar menni, és ott van az anyuka egy teljesen új élethelyzetben, fáradt de piszok mód, és ha pihenni akarna mert a baba éppen elaludt akkor mindig ott van valaki aki mondja hogy persze hogy, á dőlj le aludni ,de én a saját anyám előtt se tudnék aludni hogy ott néz.

Szoptatás is kellemetlen hogy azt nézik a rokonok hogy na jön a tejci meg na bekapta a bimbót, hiába vonultam el még oda is bekiabáltak sokszor.

Persze mondod hogy te nem lennél ilyen, de lehet a másik rokon akit ha téged beengednek akkor őt is, ilyen lesz.

Marha kimerítő volt az éjszakázás meg a folytonos vendéglátás, főleg hogy férjem is kivette a szülési szabit és alig tudott hozzáférni a saját gyerekéhez mert valaki mindig felkapdosta, meg kézről kézre járt.

Kedvencem még hogy kiegészítsem a lányod álláspontját, mikor mindenkinek külön minden alkalommal szólni ha jön, mosson kezet.

Aztán megmossa következő alkalommal meg újra elfelejti.

Szóval egy frissen szült vagy műtőtt anyukának hidd el nem vagy segítség hogy kikapdosod a kezéből a gyereket, vagy ott csücsülsz míg a csecsemő alszik.

Max beszéld meg vele hogy a kórházba a nagyszülők hadd mehessenek be és otthon meg hagyjatok nekik időt összeszokni.

2019. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/185 Metionin ***** válasza:
43%

Van aki nem tudja megállni hogy ne kezdjen el rendezkedni vagy takarítani. Nem tudhatjuk hogy ez valójában hogy van. Lehet hogy a nagyi beugrana "megnézni a babát" aztán elkezdene főzni mert szerinte az jobb amit ő főz. Sok ilyen ember van, anyám sem tud vendégségbe jönni mert azonnal pakolni kezd, mintha valami disznóólban élnék. Volt hogy korán felkelt, kiszedte a tányérokat a szekrényből és nekiállt hipózni őket meg másképpen visszarakni mert szerinte azok ott nem jól vannak/nem tiszták. Na ment is haza a következő busszal.

+ a kérdező lánya attól is félhet hogy ha egyvalaki odamegy, akkor megindul a többi rokon is, mondván ha a Mancit beengedték akkor engem is be fognak.

2019. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/185 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk rokonságban ami érdekes, hogy az rokon csaj, aki SENKIT nem engededett, még a küszöböt àtlépni sem (nyári baba volt pedig), szóval nagyszülők sem mehettek, de már írtam.

A lényeg, hogy pont ugyanez a rokon csaj a saját 2évesét is vitte, és úgy ment babalátogatóba a barátnője egyhetes babájához.

2019. szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/185 anonim ***** válasza:
26%
Az anyja. A gyerek egyik nagyanyja. A szulok utani első verszerinti felmenő. Nem a szomszéd, nem a regen látott unokatestvér: a nagyszülő.
2019. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/185 anonim ***** válasza:
50%

Ez az ő gyerekük, az ő családjuk, az ő döntésük. Annyit tehetsz, hogy tiszteletben tartod.


Az meg, hogy felnőtt fejjel te ezen mennyire sértődsz be, az a te bajod. Egyébként nagyon hasonlítasz így kinézetre a Szomszédokból Janka nénire? Mert én pont így képzellek el.

2019. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/185 anonim ***** válasza:
22%
Nem régen olvastam egy pszichológiai felmérést, hogy milyen káros ez az új divat, a babának és a szülőknek is. Elzárni mindenkitől a babát, csak a szülőkkel és az anyával. Sok esetben ez a házasság rovására is mehet.
2019. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/185 anonim ***** válasza:
48%
Rossz hozzáállás... Figyelj nem kell menned segíteni nekik ha nem akarod de ha menni akarsz segíteni nyugodtan menj.Azzal meg semmi probélma nincs hogy 2 hétig nem mehet a gyerekhez senki.Tényleg ezt javasolják mostanába...
2019. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/185 anonim ***** válasza:
71%

#55 Nálunk ugyanez, kijelentette a sógornő, hogy még a kórházba sem mehetünk be, még üvegen keresztül sem nézhetjük meg a gyereket, utána természetesen 2 hétig nem mehet oda senki. Pár hónap múlva szültem, ő a komplett pereputtyal beállított másnap, hogy hazajöttünk a kórházból. Fel sem merült benne, hogy zavar, és ő lett volna a legjobban megsértődve, ha elküldöm.

A kérdező sértettsége érthető, ő a nagymamája a babának, nem távoli rokon. Amúgy nekem is van egy olyan érzésem, hogy fog ott még csörögni a telefon. A kérdező lánya még nem tudja, hogy a szülés után nem könnyebb lesz, hanem pont nehezebb. Ha terhesen segítség nélkül nem boldogult, egy újszülöttel még annyira sem.

2019. szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!