Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaként meg tudnád valaha...

Anyaként meg tudnád valaha bocsátani a fiadnak, hogy megerőszakolt egy nőt?

Figyelt kérdés

2019. okt. 2. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
24%

Ez tipikusan egy olyan kérdés, amire nincs jó válasz. Az anyai szív sok mindent megbocsát, nem lehet téged elítélni ha megbocsátassz neki. Viszont akkor sem ha nem bocsátassz, hiszen ez egy olyan bűn, amit amiért megérdemli, hogy szenvedjen. Szerintem te már érzed, hogy az elöbbi vagy az utóbbi eset áll fenn nálad, itt csak megerősítést vársz. Teljesen megértem a helyzeted és hogy miért olyan nehéz ez a döntés neked. Nyílván ha bárki más csinál ilyet akkor, akkor teljes mellszélességgel ellene vagy, de így hogy a fiadról van szó... Nos, én csak annyit tanácsolok, hogy dönts a szíved szerint, ha úgy érzed meg tudsz neki bocsátani, hát bocsáss. Viszont! Ha megbocsátassz azt abban a tudatban tedd, hogy a fiad egy erőszaktevő, aki az egyik legaljasabb bűncselekményt követte el, te pedig ennek ellenére próbálod keresni benne a jót, támagatni a változásban, az újra kezdésben, és légy szíves ne álltasd magad olyan demagóg szövegekkel mint amit egyesek itt is nyomnak. Hogy tehet róla, mert így született, ez volt megírva neki, nem thetett mást mert te így nevelted, a hibája, hazudik,túloz,ferdít a nő. Az ilyen önámításokat nagyon nem szeretem, tanácsolom, hogy kíméld meg magad tőlük. Vagy olyannak fogadd el amilyen, vagy ne fogadd el, de ne kissebbítsd a tettei súlyát.


Illetve még egy kérdésem lenne hozzád. Tudjuk, hogy valakit nem lehet csak úgy megerőszakolni, mert ellenáll az áldozat. Amikor nem áll ellen az vagy nem nemi erőszak, vagy kényszerből teszi, mert pl.kést fognak a torkához. A te fiad, hogy törte meg az áldozat ellenállását?

2019. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén megmondom hogy nem tudom megbocsátanék e neki. Nem történt meg velem ilyen, ezert nem tudom. A legtobb ember meg aki egybol ravagja itt hogy nem, az sztem nem gondolta teljesen at. En speciel szerintem még szeretnem, es meglatogatnam. Valószínűleg megbocsatani nem tudnam, de nem is zarnam ki teljesen az életemből. Azt viszont tudnam, es tudom is, hogy szex nincs hirtelen felindulásból. Ennyi erőből gyilkossag is lehetett volna. Csak sajnos a fefiak egy resze meg mindig játékként, tárgyként tekint a nore. A te fiad neveleseben is elcsúszott valami.
2019. okt. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
83%

"Tudjuk, hogy valakit nem lehet csak úgy megerőszakolni, mert ellenáll az áldozat".


Mi van?????

2019. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
88%
Bár még messze vagyok az anyaságtól, de NEM.
2019. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
97%

14 év alattin akkor is erőszak, ha ő könyörög a farkadért!


Minden más esetben az áldozat kehet kábult(ittas, alvó, drog vagy betegség miatt bódult), amikor nem tud beleegyezni, sem tiltakozni nem képes, kortól függetlenül ez így erőszak.


Aztán félhet, lefagyhat korábbi trauma miatt, ami miatt nyitva van a szeme, vagy tudatánál van, de nem képes tiltakozni belső gát miatt, csak hagyja, hogy történjenek vele a dolgok, mert nem mer nem képes tiltakozni.


Ugyanez ér, ha annyira fél, pl egy csapat 2 méteres kigyúrt ember között az erdőben/pincében, hogy úgy tesz, mintha élvezné is, csak meg ne öljék.


Akkor is, ha nem hangzott el, hogy vagy meghalsz. Tehát pl körbeállják, közelednek és elkezdik kicsatolni az övüket, a mit akarnak kérdésre meg nem válaszolnak, elég félelmetes és egyértelmű helyzet.


Aztán van a sima tiltakozós erőszak, vagy pl az elején tiltakozik az ember, aztán mivel hasztalannak érzi, nem próbálkozik tovább foggal körömmel, csak arra gondol, legyen már vége. Így nem csak az eleje erőszak, hanem a vége is, amikor nem tiltakozott tovább.


Attól függetlenül, hogy a nő nedves e, vagy volt e orgazmusa erőszaknak számítanak a fentiek!


Honnan tudod, hogy nem erőszak, ha mással dugsz? Megkérdezed, hogy akarja e, közben meg, hogy jó e neki így. Kevésbé gyengébb képességűek leveszik abból, hogy a nő kezdeményez, újít, fogdossa a pasast, magára húzza, ő van felül, nagyobb terpeszt csinál, ilyenek.

2019. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
52%

#70

Mi ez a bullshitelés?

Ne hasonlítsuk a nemi erőszakot a csekk nembefizetéshez!

Egyébként van köze a szüleidnek ahhoz, milyen ember lettél. De a helytet összetett.

Különben szerinted min múlik? DNS lottó?

2019. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
14%

#54

Ha Nem vagy szülő, akkor nem volt alkalmad megfigyelni hogyan hatsz folyamatosan, minden téren gyermeked fejlődésére. Arra milyen lesz.

2019. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
30%

#51

Tévedés

2019. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
48%

#59

Senki nem mondja, hogy MINDEN a szülő hibája.

A véleménykülönbség ott van, hogy súlyos társ. normától való eltérés min/kin múlik nagyobb mértékben.

A társas kapcsolati minntát, az másik neműhöz való viszonyt elsősorban a szülői, családi példa ALAPOZZA.

Az alap sem predesztinál, de azért valamilyen irányba indít.

Egyébként sem véletlenül tartják ELSŐDLEGES SZOCIALIZÁCIÓS ÁGENSNEK a családot.

A pl többi ágens már

2019. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
64%

Folyt 79

Többi ágens már függ az elsőtől. Pl hogy milyen kortárs csoportba "kerül".

Ettől még nem lesz a szülő hibás, de a hatása ott van. Extrém eredményhez extrém hatások kellenek. Lehet nem a szülő hatott, de abban is van felelőssége ha kiskorú gyermekét érő hatásokat nem észleli és védi. Ez a dolga!

A kiskorú sokkal érzékenyebb, sérülékenyebb. Ezért nagy a szülő felelőssége. Jellemzően Nem 30 éves kori trauma eredménye a nemi erőszakoskodás

2019. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!