Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaként meg tudnád valaha...

Anyaként meg tudnád valaha bocsátani a fiadnak, hogy megerőszakolt egy nőt?

Figyelt kérdés

2019. okt. 2. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy valaki hirtelen felindulásból megerőszakol valakit. Ennek tudatában ha nekem ilyen fiam lenne (apaként), akkor nem bocsátanék meg. Ülje le szépen a büntetését, aztán ha utána maximálisan megbánta, akkor esetleg elgondolkoznék a megbocsátáson.


Van egy határ, ahol minden szülőnek be kéne látni, hogy bizony a saját gyerekük sem szent, és nem érdemel már bocsánatot.

2019. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.


Hirtelen agresszióból megütni, max megverni lehet valakit, de megerőszakolni nem.

Egy megerőszakolás sosem hirtelen felindulásból történik, hanem ez egy eltervezett bűncselekmény. Tehát a szülőben tudatosulni fog, hogy a gyereke szándékosan, előre eltervezetten tönkretette egy nő életét, ráadásul ilyen barbár módon. Ezért mindenképpen többéves börtön jár.

Azért nehéz kérdés, mert természetes, hogy azok az emberek, akik nem érintettek, egyből rámondják, hogy nincs bocsánat, többé nem is akarom látni. Ezt meg is tudom érteni. Viszont sok szülő még a börtönben is látogatja a gyerekét, akármit is tett az illető.


Ha apukaként nekem ilyen gyerekem lenne, az első reakcióm a mérhetetlen szégyen és csalódás után az lenne, hogy megérdemli a büntetését, töltse le szépen. Ha utána teljesen megbánta a tettét, és látom, hogy jó útra tért, akkor elgondolkoznék a megbocsátáson, de elfelejteni a dolgot sosem tudnám.

Amennyiben elbagatellizálja vagy nem bánja meg, ne adj Isten megteszi még egyszer, úgy én sem bocsájtanék meg, akármennyire is fáj, meg akármennyire is "mégis a gyerekem". Mindennek van egy határa, és normális szülő ezt tudomásul is veszi.

2019. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően nem trauma eredménye hogy valaki megerőszakol másokat. Miről beszélsz?
2021. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!