Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem fizetjük tovább a lányom...

Nem fizetjük tovább a lányom megélhetését, amit nem tud elfogadni. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: van egy 22 éves lányunk, akinek jelenleg a külföldi taníttatását finanszírozzuk. Mi tartjuk el a férjemmel teljes mértékben, ugyanis állítása szerint nem talál munkát, mert nem beszéli az adott ország nyelvét, csak alapszinten. Angolul folyékonyan beszél, de azzal sokra nem megy, mert kisvárosban lakik. 2 éve él kint nagyjából (2017 ősszel kezdte az egyetemet), úgyhogy mi már nem tudjuk és nem is akarjuk fizetni az ottlétét, mert nagyon súlyos pénzekbe kerül. Konkrét összeget nem írok, de Nyugat-Európában tanul, el tudjátok képzelni, hogy mennyibe kerül egy albérlet + az élet. Közöltem a lányommal a döntésünket, erre azzal kezdett fenyegetőzni, hogy akkor otthagyja az egyetemet és hazaköltözik, vagy beköltözik az adott ország fővárosába és ott fog dolgozni valamit, amit angolul is lehet. Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla, nem ezért fizettünk neki midnent több mint 2 évig. Ő azzal takarózik, hogy akkorsem talál munkát, amit őszintén nem nagyon hiszek, mert másoknak is sikerült, na meg túlságosan kényelmes neki ez az élet. Amikor kiköltözött abban állapodtunk meg, hogy féléven belül talál munkát, most nézzünk oda, eltelt 2 év és még mindig semmi..hmm..érdekes. Most eléggé bekerültünk a zsákutcába, mert azt semmiképp sem szeretnénk, hogy a tanulmányait abbahagyja, emiatt a férjem már hajlik rá, hogy fizessünk neki továbbra is mindent. Mondtam, hogy nem, mert nem ebben állapopdtunk meg, úgyhogy most patthelyzet van.

A kérdés pedig az, hogy te mit tennél a helyemben. Köszönöm a válaszokat.


2019. okt. 30. 17:32
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem teljesen korrekt voltál, megbeszéltétek a 6 hónapot, még így is ráhúzott másfél évet. Számomra abszurd, hogy valaki két év alatt ne találjon munkát, nem egy ismerősöm tanult külföldön, mindegyik dolgozott sima angollal.

Nekem Mo-n is dolgoznom kellett egyetem mellett, mert amit tudtak adni a szüleim, kevés volt, én meg dolgoztam és kipótoltam. Természetes volt a helyzet és értékeltem azt is, amit kaptam.

Mondjuk én akartam egyetemre menni, és ha a szüleim azt mondták volna, hogy nem tudnak tovább támogatni, én nem álltam volna neki őket zsarolni, hanem megoldottam volna máshogy, diákhitel, több munka, bármi! De azt is tudni kell, hogy nálunk senki nem volt zsarolható, abban maradtunk, amiben megállapodtunk, ehhez tartotta magát mindenki, ha bármikor megzsarolnám bármivel a szüleimet, azonnal megszűnne a jóindulat és a támogatás, ami szerintem teljesen korrekt.

2019. okt. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
85%

Lehet ám ingázni is a munkahelyre.

Plusz ha nem boldogul az angollal a kisvárosban akkor hogy a viharba megy el boltba, postára, bankba vagy bárhova?? Nem kell ám mindent elhinni neki.

2019. okt. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
77%

Megírhatná hány cégnél volt interjun, hova küldött önéletrajzokat, milyen tapasztalatai voltak, szerinte miért nem sikerült...

Nem lista-szerűen felsorolva, csak megemlíthetné mégis, mit csinált, mivel próbálkozott, hogyan nem sikerült...

Keressen ott olyanokat, akik segítenek állást találni, önéletrajzzal foglalkoznak, hogy stimmeljen stb.

2019. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
68%

Én fizetném neki. Ha nem valami nehéz szakra jár, akkor tényleg elmehetne dolgozni mellé, ha igazán akarná, de az én szüleim és tanáraim is mindig azt mondták, hogy valaki vagy tanul vagy dolgozik.

Ha nem keresett munkát eddig, akkor ő rúgta fel a közös megállapodásotokat, megértem, ha mérges vagy.

Hogy én mit tennék? Én mindig is úgy képzeltem, hogy a gyerekemnek már a születése óta gyűjtögetjük majd a pénzt a továbbtanulásra. Miért? Mert hiszem, hogy okos lesz, mint mi, és lesznek lehetőségei. Így pedig majd megteheti a világ legjobb egyetemein tanulhasson, mert nem lehetetlen. Én is akartam, csak engem a szüleim nem engedtek. A tanulás egy óriási lehetőség, egy menő egyetem pedig akkora kitörési lehetőség és kapcsolatteremtő dolog, amit semmi mással nem lehet pótolni. Ha eddig támogattátok anyagilag, már nem lehet kibírni a többit is? Ha már 2 éve kint tanul, biztos nincs sok hátra.

2019. okt. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
85%
Én most voltam kint egy évig egy mediterrán országban egy ösztöndij keretében. Mondjuk én kaptam szállást és pénzt is, igy csak akkor kellett hazulról pénzt kérnem, hogyha rendkivüli kiadásom volt. Mivel mindenki angolul beszélt körülöttem, nehéz volt megtanulnom a nyelvet nekem is.Szerettem volna kint maradni, de amilyen munkákat találtam abból nem tudtam volna eltartani magam. 5-600 euró lett volna a bérem, és 4-500 euró bérelni egy szobát a kaukcióról nem is beszélve. Sok más országból érkező korombelivel beszélgettem és mindenhol ugyanaz a probléma főleg, a turisták által preferált helyeken, hogy az albérleti dijak legalább 60 százalékát felemésztik a fizetéseknek, igy alig marad megélhetésre. Nálunk szidjuk a fiatalokat, hogy milyen későn költöznek el otthonról, kint meg még 40 éves emberek is a szüleikkel éltek. Egy barátom harminc éves koráig a szüleinél élt, de lakbér fizetés helyett félretette a pénzt és most igy negyven éves korára jutott el, hogy saját lakása van, a fizetéséhez képest alacsony törlesztővel.
2019. okt. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
42%
Nincs szemetebb dolog, mint így pofára ejteni a gyerekedet. Tudtátok, mennyi pénz van, nem? Akkor miért kellett eddig hülyíteni?
2019. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
82%
Csak nem Hollandiában él? Valóban nehéz a nyelv, de ah angolra alapozva nagyon gyorsan meg lehet tanulni ah alapokat. Azzal pedig lehet munkát vállalni. Ujsagkihordashoz, postai kezbwsiteshez megcsak nagyon megszólalni se kell. Plusz a hollandok nagyra értékelik, ha valaki próbálkozik ah anyanyelvükön megszólalni és igencsak rosszul vizsláik, ha valaki évek óta ott él és xarok a nyelvre.
2019. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
89%

7!


Hollandiában simán jelentkezhet, sok olyan egyetemi szak van, ami csak angolt igényel.n

2019. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
46%
18, Hollandiában csak angollal baromi sok munkalehetőség van, és tuti nem albérletben élne, mert eszméletlen jó lehetőségek vannak diákoknak lakhatás szempontjából.
2019. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, hogy miért ez a nagy vágás.

Már régebben kellett volna elvágni a megélhetési pénzt neki.

Oktatást, lakást fizessétek, a többit viszont nem. Gondolom valamilyen lakóközösségben lakik, és gondolom eddig is ti fizettétek direktbe és ti kapjátok a számlát. Vagy ha magánba van akkor oda. Még egy pár hónapig fizessétek a lakását és ennyi.

2019. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!