Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem fizetjük tovább a lányom...

Nem fizetjük tovább a lányom megélhetését, amit nem tud elfogadni. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: van egy 22 éves lányunk, akinek jelenleg a külföldi taníttatását finanszírozzuk. Mi tartjuk el a férjemmel teljes mértékben, ugyanis állítása szerint nem talál munkát, mert nem beszéli az adott ország nyelvét, csak alapszinten. Angolul folyékonyan beszél, de azzal sokra nem megy, mert kisvárosban lakik. 2 éve él kint nagyjából (2017 ősszel kezdte az egyetemet), úgyhogy mi már nem tudjuk és nem is akarjuk fizetni az ottlétét, mert nagyon súlyos pénzekbe kerül. Konkrét összeget nem írok, de Nyugat-Európában tanul, el tudjátok képzelni, hogy mennyibe kerül egy albérlet + az élet. Közöltem a lányommal a döntésünket, erre azzal kezdett fenyegetőzni, hogy akkor otthagyja az egyetemet és hazaköltözik, vagy beköltözik az adott ország fővárosába és ott fog dolgozni valamit, amit angolul is lehet. Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla, nem ezért fizettünk neki midnent több mint 2 évig. Ő azzal takarózik, hogy akkorsem talál munkát, amit őszintén nem nagyon hiszek, mert másoknak is sikerült, na meg túlságosan kényelmes neki ez az élet. Amikor kiköltözött abban állapodtunk meg, hogy féléven belül talál munkát, most nézzünk oda, eltelt 2 év és még mindig semmi..hmm..érdekes. Most eléggé bekerültünk a zsákutcába, mert azt semmiképp sem szeretnénk, hogy a tanulmányait abbahagyja, emiatt a férjem már hajlik rá, hogy fizessünk neki továbbra is mindent. Mondtam, hogy nem, mert nem ebben állapopdtunk meg, úgyhogy most patthelyzet van.

A kérdés pedig az, hogy te mit tennél a helyemben. Köszönöm a válaszokat.


2019. okt. 30. 17:32
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
89%

"#7 most nagyon tévedsz, nyugodtan nézz utána, mert rengeteg egyetem csak az angolt igényli."


Ez így van. Az itt tanuló külföldieknek sem magyarul kell tudni, hanem angolul. Különben a kutya nem jönne ide.

2019. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
68%

19!


Tisztában vagyok vele, hiszen Hollandiaban élek. Miután itt eleve korosztalyosan van a fizetés, kb mindenhova diákokat keresnek. Olyan nincs, hogy ne találjon munkát. De ahogy már írtam, ott van pl az ujsagkihordas is. Napi nagyon max egy óra séta, igaz, kora reggel és már meg is van havi 200 euro minimum.

2019. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Igen Hollandiában, #19 kisvárosban elvileg annyira nem, ezt mondjuk elhiszem, de 2 év alatt találhatott volna valamit.

Azt meg, hogy miért pont most döntöttünk így, az a kérdés szempontjából lényegtelen és nem is ide tartozik, de meg volt rá az okunk.

2019. okt. 30. 19:07
 24/50 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom milyen jó lakás lehetőséget említettél, mert pont hogy nagyon nehéz bármit is találni, tudom mert elég sokat jártunk utána, férjem ment ki a lányommal, hogy segítsen neki.
2019. okt. 30. 19:09
 25/50 Savlekotő ***** válasza:
13%
Eszem ágába nem volt 22 éves gyereket pénzelni,eltartani,de nem is pofáztam bele h a külön élő felnőtt épp hová költözik..
2019. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
77%
Kisvárosban arufeltolto, kasszás, ujsagkihordo, postás mindig kell és felveszik angollal is. Ahova egyetemre jár, ott McDonalds, Subway, KFC, megintcsak felveszik
2019. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
32%
Szintén 22 éves lány vagyok. 16 évesen amint volt lehetőségem, nyaranta, ünnepekkor dolgoztam, hogy ne anyukámtól, apukámtól kelljen kérnem. Most 22 évesen a pofámról leszakadna a bőr, ha eltartanának, főleg úgy, hogy nem is otthon élek. Én is utaztam, volt, hogy tanulás miatt, volt, hogy kedvtelésből, de mindig mindent magamnak teremtettem meg. Persze volt, hogy én is kaptam mert úgy érezték a szüleim, hogy valamihez hozzá szeretnének járulni, de sosem vártam, ha kaptam viszont örültem. Nekem nagyon fontos, hogy miattam ne teljesítsen senki erején felül, márpedig eltartani még egy felnőttet egy ennél is drágább országban még egy jómódú családnak is megterhelő lehet. A tükörbe nem tudnék nézni, ha abból a pénzből moziznék meg ruházkodnék, amit anyuék küldenek, főleg úgy, hogy volt egy megállapodásunk és én szépen elsumákoltam. Ha nagyon akar valaki, talál munkát. Ő nem akar, mert ez a kényelmes neki... szégyellje magát!
2019. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom mi történt, hogy most hirtelen behisztiztél, de ha eddig nem volt gond, eltartani, akkor ezután se lesz. Biztos történt valami, ami miatt most úgy érzed izmoznod kell kicsit, hogy megtanulja a büdös kölök hol a helye, de sokkal többre mennél, ha inkább normálisan megbeszélnétek.

Én rettenetesen büszke lennék a gyerekemre, ha olyan okos és talpraesett lenne, hogy külföldi egyetemre járhat. Inkább törném el a kezem, mint hogy egy ilyen fantasztikus lehetőséget elvegyek tőle.

2019. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó! Mire legyen büszke? Hogy fizetnek neki egy egyetemet, egy szállást meg az ellátását? Erre nem kell büszkének lenni. Ha már ki van fizetve, még szép, hogy tanul.

Neked is van lehetőséged külföldön tanulni, sőt akárkinek. Fizetős szakra mehet szinte bárki.. erre nem kell olyan borzasztó büszkének lenni. Arra kellene, hogy talpraesett a “gyerek” és ki tudja esetleg fizetni a saját telefonszámláját meg szórakozását.

2019. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
85%

hollandiában élek évek óta, idén az egyetemet is elkezdtem itt (tilburgben egyébként), úgyhogy remélem hasznos lesz a válaszom.

abban igazad van, hogy ha ledolgozza az 56 órát, kap állami támogatást, viszont igenis vissza kell fizetni, csak kamat nélkül.

hogyha valóban nem talál munkát, miért nem jár be egy közeli nagyobb városba? én az ország másik feléről járok suliba vonattal, másfél óra :D Ráadásul ingyenes tanulóbérletet lehet igényelni és azt vissza sem kell fizetni ha időben befejezi a sulit.

azt mondjuk nem értem, hogy hogy nem talál munkát. bármelyik bershkába vagy kávézóba felveszik angollal, itt mindenki beszél angolul, az egyetemi városokban pedig ehhez marhára hozzá vannak szokva.


viszont hogyha tényleg 2 éve ez van, akkor vagy idán végez vagy jövőre? ennyit még nem tudjátok támogatni? én full önfenntartó vagyok és kics.szett nehéz. felnőtt nő létemre pont nemrég kértem anyumtól kölcsön.

2019. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!