Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem fizetjük tovább a lányom...

Nem fizetjük tovább a lányom megélhetését, amit nem tud elfogadni. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: van egy 22 éves lányunk, akinek jelenleg a külföldi taníttatását finanszírozzuk. Mi tartjuk el a férjemmel teljes mértékben, ugyanis állítása szerint nem talál munkát, mert nem beszéli az adott ország nyelvét, csak alapszinten. Angolul folyékonyan beszél, de azzal sokra nem megy, mert kisvárosban lakik. 2 éve él kint nagyjából (2017 ősszel kezdte az egyetemet), úgyhogy mi már nem tudjuk és nem is akarjuk fizetni az ottlétét, mert nagyon súlyos pénzekbe kerül. Konkrét összeget nem írok, de Nyugat-Európában tanul, el tudjátok képzelni, hogy mennyibe kerül egy albérlet + az élet. Közöltem a lányommal a döntésünket, erre azzal kezdett fenyegetőzni, hogy akkor otthagyja az egyetemet és hazaköltözik, vagy beköltözik az adott ország fővárosába és ott fog dolgozni valamit, amit angolul is lehet. Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla, nem ezért fizettünk neki midnent több mint 2 évig. Ő azzal takarózik, hogy akkorsem talál munkát, amit őszintén nem nagyon hiszek, mert másoknak is sikerült, na meg túlságosan kényelmes neki ez az élet. Amikor kiköltözött abban állapodtunk meg, hogy féléven belül talál munkát, most nézzünk oda, eltelt 2 év és még mindig semmi..hmm..érdekes. Most eléggé bekerültünk a zsákutcába, mert azt semmiképp sem szeretnénk, hogy a tanulmányait abbahagyja, emiatt a férjem már hajlik rá, hogy fizessünk neki továbbra is mindent. Mondtam, hogy nem, mert nem ebben állapopdtunk meg, úgyhogy most patthelyzet van.

A kérdés pedig az, hogy te mit tennél a helyemben. Köszönöm a válaszokat.


2019. okt. 30. 17:32
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

Na igen, én sem értem, miért én lettem a rossz.

Azért a válaszokat köszönöm, de sajnos olyan megoldást senki sem irt, ami jó lehetne ez esetben mindkét félnek.

2019. okt. 31. 08:41
 42/50 anonim ***** válasza:
35%
Ő egy felnőtt ember, azt csinál, amit akar. Nem tartozik nektek semmivel a támogatásért cserébe. Viszont nektek sem kötelességetek az ő méregdrága életvitelét finanszírozni. Kifejezetten jót tenne neki, ha mehetne a saját feje után, beköltözhetne a fővárosba, vagy amit akar. Talán rájönne, hogy nem fán terem a pénz. Szerintem hagyjátok, hogy egyedül próbáljon meg boldogulni.
2019. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, hogy aki itt azt szajkózza, hogy ő mit meg nem tenne a gyerekéért, meg kis gyerek korától gyűjtené a lét, az végigolvasta/elolvasta a kérdést? Itt nem arról van szó, hogy a szülők a gyereket 18 évesen kilökik az utcára, hanem arról, hogy nem bírják fizetni tovább a kelet-európai fizetésükből a nyugat-európai bérekhez szabott albérletet, megélhetést. Ez könnyen lehet, még akkor is, ha az átlaghoz képest jó fizetésük van, és a gyerek születésétől kezdve félrerakosgattak neki. Az is lehet, hogy nem akarják tovább fizetni teljes mértékben a lányuk kinti életmódját, hiszen leírta a kérdező, hogy az elején abban állapodtak meg, fél évig fedezik a gyerekük összes költségét, utána ő is beszáll a saját ellátásába. Itt valaki írta, hogy nem lehet így, egyik hónapról a másikra megszakítani a támogatást: hát nem is így történt, háromszor annyi időt kapott a lány, mint amennyit megbeszéltek.

Én nem vagyok szülő, de nem gondolom, hogy a szülőség azt jelenti, hogy le kell menni kutyába, és megalázkodni, tönkremenni, feladni az elveket, hogy a gyereknek kényelmesebb legyen.

Kérdező, szerintem nagyon szép tőletek, hogy eddig is támogattátok, nem is akárhogyan a gyereketeket. Én kitartanék amellett, hogy igenis, keressen állást, mert nem ebben állapodtatok meg, és mert nem bírjátok. Ha van esze a lányotoknak, ő sem akarja otthagyni az egyetemet, ez most csak próba, hogy kicsikarja a további támogatást. A férjednél ez be is jön. Nyáron sem tudna dolgozni, hétvégén sem? Ha a nyarakat itthon tölti, és annyira profi angolból, a nyelvtudásával kereshetne nem keveset, amit aztán nem elverne, hanem a megélhetését segítené a szorgalmi időszak alatt. Szóval én sem hiszem, hogy ne találna munkát, ha akarna.

2019. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
28%

A fenyegetőzést kellene először is másképp tekintenie és ráébreszteni, hogy a lehetőség amit kapott azt értékelnie kellene ahelyett, hogy fenyegetőzik, de erre csak akkor fog ráébredni amikor megszűnik a felé fordított szülői támogatás, vagy legalább komoly hangvételben mondani neki, hogy ennyire futja, tegyen meg mindent azért, hogy sikerüljön


A helyében ha nagyon nem megy én a fővárosban költöznék, bár sztem ott a lakás árak még durvábbak tehát valószínüleg, ha nem talál hamar munkátt akkor a belső stressz fogja kikészíteni


Mondom, úgy hogy ugyanezeket a köröket jártam meg, 5 éve vagyok külföldön, most kezdtem a nyelvet tanulni, mert nem tudok barátokat szerezni és nagyon frusztrál, eddig jó volt angollal is

2019. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
65%
Ez kamu hogy nem talál munkát. Én amikor németben költöztem 0 nyelvtudással kb 1 hónap alatt találtam munkát. 2 év alatt már a nyelvet is tudnia kellene legalább társalgási szinten.
2019. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
46%
Megnézném, hogy 2 év alatt hogy beszélnél társalgási szinten hollandul..
2019. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
51%

46!


Hollandiában a nem európai uniós tagországból érkezőknek ún. Imburgeringsexamen-t kell teljesíteniük, ami feljogosítja őket arra, hoyg az országban véglegesen letelepedjenek. Erre 3 évük van. Egy alacsonyan képzett személy nulláról indulva, a saját anyanyelvem kívül semmi idegennyelv tudással, kitartással ezt megoldja 1 év alatt. Több példa is van erre a környezetemben. Ez azt jelenti, higy minimum társalgási szinten beszéli a nyelvet. Egy magasan képzett, aki minimum egy nyelvet beszél legalább alapfokon, simán eljut az egy év alatt a B2ig.

Egy egyetemistáról az ember feltételezi, hogy picivel több értelemmel bír, mondjuk a Marokkóból frissen érkezett 4 gyerekes 20 éves, iskolát nem nagyon végzett, csak

irni és olvasni tudó 4 gyerekes anyukánál, aki azért úgy minden mellett heti két alkalommal a tanfolyamon megjelenve teljesitett az imburgeringsexamen-t. Mondjuk minden szabadidejében tanult, mindenkitől segítséget kért a tanulásban és mindenkivel le állt beszélgetni, hogy haladjon.

2019. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
32%

Én Ausztriáról tudok nyilatkozni.

Teljesen mindegy, hogy ki milyen szinten tud angolul, alap elvárás, hogy valaki németül is beszéljen. Aki nem tud németül, azt a legtöbb munkahelyre egyszerűen nem veszik fel. Jópár magyarral találkoztam már, és az a tapasztalatom, hogy aki 2 év alatt nem tudja a nyelvet legalább B1-B2-es szinten anyanyelvi környezetben, az nem is akarja igazán megtanulni.

Nem lehet elvárni minden helybélitől, hogy angolra váltson a saját országában, cssak azért, mert az illető lusta nyelvet tanulni. Ezt az egyik osztrák ismerősöm mondta még, akinek az apjának egy cége van.


Számtalanszor láttam már, hogy bevándorló anyuka+apuka, akik már kb 20 éve kint élnek, jönnek a kb 5 éves gyerekkel, akinek mindent fordítania kell a szülőknek, mert a szülők egy kukkot sem tudnak az ország nyelvén. Őszintén, ez nagyon szomorú. Így nem csoda, ha nem talál munkát, mert még a kasszásnak is tudnia kell egy erős alapszinten az ország nyelvét.


Ha a lányod azt állítja, hogy emiatt nem talál munkát, akkor közölném vele, hogy tessék elkezdeni gőzerővel tanulni a nyelvet, kap rá 3 hónap időt, hogy a gyenge alapszintet feltornássza B1-re.

És igen: SAJÁT tapasztalat. Amíg tanultam a nyelvet, én sem találtam munkát. Most a német tudásom kb C1 és C2 között van, és 10 jelentkezésből 6-7-re vissza is hívnak állásinterjúra. Tehát a nyelv igenis sokat számít. Az, hogy folyékonyan tud angolul, senkit sem érdekel egy olyan országban, ahol nem angol a hivatalos nyelv.

2019. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 Savlekotő ***** válasza:
14%
Majd ne csodálkozz mikor a lányod felétek se köp..
2019. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék mi lett?
2022. dec. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!