Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem fizetjük tovább a lányom...

Nem fizetjük tovább a lányom megélhetését, amit nem tud elfogadni. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: van egy 22 éves lányunk, akinek jelenleg a külföldi taníttatását finanszírozzuk. Mi tartjuk el a férjemmel teljes mértékben, ugyanis állítása szerint nem talál munkát, mert nem beszéli az adott ország nyelvét, csak alapszinten. Angolul folyékonyan beszél, de azzal sokra nem megy, mert kisvárosban lakik. 2 éve él kint nagyjából (2017 ősszel kezdte az egyetemet), úgyhogy mi már nem tudjuk és nem is akarjuk fizetni az ottlétét, mert nagyon súlyos pénzekbe kerül. Konkrét összeget nem írok, de Nyugat-Európában tanul, el tudjátok képzelni, hogy mennyibe kerül egy albérlet + az élet. Közöltem a lányommal a döntésünket, erre azzal kezdett fenyegetőzni, hogy akkor otthagyja az egyetemet és hazaköltözik, vagy beköltözik az adott ország fővárosába és ott fog dolgozni valamit, amit angolul is lehet. Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla, nem ezért fizettünk neki midnent több mint 2 évig. Ő azzal takarózik, hogy akkorsem talál munkát, amit őszintén nem nagyon hiszek, mert másoknak is sikerült, na meg túlságosan kényelmes neki ez az élet. Amikor kiköltözött abban állapodtunk meg, hogy féléven belül talál munkát, most nézzünk oda, eltelt 2 év és még mindig semmi..hmm..érdekes. Most eléggé bekerültünk a zsákutcába, mert azt semmiképp sem szeretnénk, hogy a tanulmányait abbahagyja, emiatt a férjem már hajlik rá, hogy fizessünk neki továbbra is mindent. Mondtam, hogy nem, mert nem ebben állapopdtunk meg, úgyhogy most patthelyzet van.

A kérdés pedig az, hogy te mit tennél a helyemben. Köszönöm a válaszokat.


2019. okt. 30. 17:32
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, elgondolkodom minden lehetőségen.

#30 4 éves a szak, tehát még több mint 1.5 éve van.

2019. okt. 30. 20:18
 32/50 anonim ***** válasza:
66%

Megértem hogy dühös vagy rá, de ezt nem egyik napról a másikra kellett volna közölni, hogy ezután nem támogatjátok anyagilag. Valamilyen ultimátumot kellett volna szabni, hogy eddig és eddig szerez munkát, mert azután nem adtok neki pénzt.

Ezek után persze, hogy mást nem tud csinálni, mint azon gondolkozni, hogy hazajön vagy a fővárosba költözik.

Én megpróbálnék még egyszer beszélni vele, esetleg segíteni állást keresni.

2019. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
81%
Ha kisváros is, de van egyeteme, gondolom van ott vagy a közelben campus, biztos van munkalehetőség. Büfé, takarítás, bármi.
2019. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
71%

Dániáról tudok nyilatkozni. Egy ismerősöm egy kisvárosban tanult a világ háta mögött, tényleg mindentől távol. A szülők egyszer csak elvágtak a pénzcsapot és mivel tényleg nem talált a környéken munkát kénytelen volt egy nagyobb városba költözni. Azóta jól elvan, dolgozik, vett kint egy lakást de a sulit a hitel mellett nem tudja fizetni.


Hollandiáról nem tudok nyilatkozni, de ugyancsak Dánia. Férjemet hívták dolgozni egy kisvárosba jó fizetésért 1-2 évre. Én sem találtam ott állást (igaz, itthonról intéztem), úgyhogy ez szerintem nagyban ország/településfüggő is lehet.

2019. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 Savlekotő ***** válasza:
37%
Hallgattassék meg a másik fél is.
2019. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
74%

Az eredmény a következő lehet:

Kint marad, elkezd dolgozni, a tanulást feladja. Rátok pedig megsértődik, se telefon, se e-mail, se hagyományos levél nem jön. Költözés miatt kommunikációs csatornák elvágva.

2019. okt. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
38%

irtad kommentben, hogy eredetileg 6 hónapot mondtatok neki és hogy utána nem fizetitek a tanulmányait. Ehhez képest 1,5 évvel túltetljesítettétek. Itt nyugodtan pontot tehettek.

A lányod fenyegetőzhet (amihez nem értem honnan veszi a bátorságot? főleg, ha pénze sincs, mert nincs munkája és nélkületek muszáj lenne dolgoznia. Szóval ez egyértelműen érzelmi zsarolás,) nem kell neki bedőlni.


Ha újabb haladékot adtok neki és újra hónapokat, akkor annak csak az lesz a vége, hogy 4 év múlva újra ide jössz kérdezni.


Maximum 1-2 hónapot adj haladéknak, de úgy, hogy addig fizetitek a lakbért, ő meg keressen magának akárhol új helyet munkát, bízzátok rá.


Sajnos lélekben fel kell készülnötök arra, hogy nem folytatja az egyetemet vagy kitalálja, hog ymost ezért halaszt, aztán meg majd amazért végül talál ott párt és lebabáz és az egyetem úgyse lesz meg. DE ezt el kell fogadnotok. Lehet nem akar annyira tanulni vagy nem akar annyira dolgozni, viszont anyira tanulni se, ha nem ti fizetitek.


Ha pedig otthagyja az egyetemet, és hazajönne, akkor se tartsátok el, akkor is ugyanúgy 1-2 hónapig lakhat nálatok aztán szia.


Valaki kérdezte miért elvágolagosan és miért most és biztos tudnák tovább is fizetni. Hát te mekkora tulok vagy...a szülők nem robbanhatnak le (pl rákos betegség diagnosztizálása, amire köztudottan a kezeléshez utána nagyon sok pénz kell, vagy mehet csődbe a vállalkozása vag yrughatják ki vagy dőlhet be a hitele vagy csak lehet elege, hogy külföldön elfüvezget a lánya? :-D)

2019. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
4%
Esetleg diákhitelt nem tud felvenni?
2019. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
64%

Utolsónak teljesen igaza van!


Nevetségesek a kommentek... bezzeg ha a kislány kiírná ide, hogy 22 éves vagyok és anyuék nem akarnak tovább támogatni, szétszednék 5 percen belül, hogy húzzon el dolgozni, meg örüljön, hogy eddig ennyit kapott a semmirekellő... :D

2019. okt. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
28%
A tesóm barátjának a szüleivállalkozók, elég sok pénzük van. Mire egyetemista lett, vettek neki egy szép lakást, és saját kocsija is van. Sokan mondhatjátok, hogy minek, meg hogy így nem tanulja meg kezelni a pénzt...de igazából én is csak irigy voltam, mert az én szüleim nem engedhetik meg ezt. De ha megtehetnék, biztos vennének. Szóval fel sem tudom fogni, milyen az a szülő, akinek csak nyűg a saját gyereke, és amint betölti a 18-at, vagy elküldi otthonról, vagy rezsibe kér bele, vagy elveszik a fizetését. Egyszerűen szörnyű! Nekem is majd természetes lesz, hogy már gyerekkorában spórolunk a jövőjére, amerikában is ezt csinálják a normális szülők, hiszen az egyetem rengeteg pénz. Ti meg csak irigyek vagytok.
2019. okt. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!