Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az amit már nem lehet...

Mi az amit már nem lehet megbocsatani egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Nektek van olyan amit már nem tudnátok megbocsatani?

Van olyan, ami miatt kitagadnatok és soha nem akarnatok újra tartani vele a kapcsolatot?


2019. dec. 29. 17:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 A kérdező kommentje:
Azért akarok vele kapcsolatot, hogy megprobaljuk rendbehozni amit elrontottunk..
2019. dec. 29. 20:48
 32/74 anonim ***** válasza:
100%
Aztán 10 perc alatt látnád, hogy nem cserélődött ki, ugyanaz, aki 3 éve, te is ugyanaz vagy, szóval megint nekiugranál. És ezt ő is tudja, ha nem dilis.
2019. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ha igazán rendbe akarja hozni vki és keményen dolgozik azon hogy ne kövesse el ugyanazokat a hibakat akkor nem lehetetlen.
2019. dec. 29. 20:55
 34/74 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező..

Már az előző kérdésedben is írtunk páran példákat, sokkal de sokkal rosszabb helyzetekre, mint amiben te voltál, és ahol egyik gyerek sem emelt kezet az anyjára vagy apjára.

Nyilván nem vagyunk egyformák, ez tény, de nálad alapból rosszul lehet bekötve valami, ha verbális bántalmazásra fizikai erőszakkal válaszolsz. Tök mindegy, hogy meddig tűrtél.


A te tetteid nem lesznek kevésbé rosszak, vagy kisebbek, azért mert anyád passzív-agresszív volt veled. Persze, anyád viselkedése sem kerül más fénybe, de azért még köszönő viszonyban sincs azzal, amit te tettél vele. Mivel távolságtartásit kért, gondolom elverted mint a lovat.

Amíg ezt nem érted meg, márpedig úgy látom, hogy nem, addig fölösleges is bármit is tenned. Nyilvánvaló, hogy valamiféle érdek vezérel, nem pedig békülési szándék. Mert ha nem így lenne, akkor nem mutogatnál rá és mentegetőznél. Arról nem is beszélve, hogy akit lelkileg kinyírtak a szülei, olyan szinten, ahogyan állítólag téged, az garantálom neked, hogy soha a büdös életben nem menne vissza...

2019. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
Alkohol,drog,bűnőzés.
2019. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
23%
9#, ez más. Nem tudsz valaki olyannak megbocsájtani, aki felé nem gyakorolsz önismeretet. A verbális bántalmazásnál az egyén végtelen messze áll önmagától, és az illúzióját bántja, amit a gyerekbe üktetett. Ezzel az illúzióval fogja azonosítani azt aki valami olyat csinál. Ekkor hiába tagadja ki, a gyerek már lelkileg kitagadta a szülőt előtte.
2019. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
Megélhetési problémáid vannak, a szülők anyagi segítségére van szükséged, azért mennél vissza. Keresd külön apádat, kérj tőle pénzt, anyádat kerüld el.
2019. dec. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon nehéz egyedül eltartanom magam és mellette iskolába menni plusz terápiát fizetni. De apum sem támogat. Azt mondta választania kell, és a családot választja, mert ők többen vannak.

Egyébként nem érdekelnek az anyagi dolgok.. Nyilván jobb lenne, ha nem kellene azon ragodnom, hogy hogyan fogok így tovább tanulni, vagy hogy mi van ha bármi történik velem, és nincs mögöttem támogatás. Akármi, betegség, baleset stb.. Igazából hónapról hónapra élek. Nincs annyi pénzem hogy félre tegyek. De nem az anyagi dolgok miatt akarnék kapcsolatot. Annyira egyébként nem is mernek újra közel kerülni hozzájuk mert anyám viselkedése annyira ingerlő, hogy nem akarom, hogy megint ilyen dühöt váltson ki belőlem, márpedig nagyon ingerelt mindig is és eléggé ijesztő nekem, hogy ekkora dühöt képes kivaltani belőlem. Ilyenkor mindig úgy érzem, mintha egy szörny lennék. Pedig belül azt érzem, hogy csak azt szeretném hogy feltétel nélkül szeressen és elfogadjon. És mar allergiás voltam szinte arra amikor egy kicsit is az elutasítását fejezte ki. Már abnormális módon a legkisebb kritikára ugrottam, végül ez vezetett agresszihoz, hogy már a legkisebb dolog is robbantott és nem bírtam uralkodni magamon ahhoz viszont gyenge voltam, hogy elkoltozzek. Nem akartam elvesziteni őket, de mindenáron el akartam érni hogy tamogasson feltetel nélkül de nem képes rá egyszerűen és ez nagyon fájt. Úgy éreztem nem számíthatok rá, csak bizonyos feltételek között.

2019. dec. 30. 00:05
 39/74 anonim ***** válasza:
73%
Nekem úgy tűnik, nagyrészt fikció volt az anyádról képzelt hozzád-állása. Szerintem ez is a betegséged része. Robbansz, és keresel hozzá ürügyet. 3 év óta kerested párszor már vmelyik családtagodat? Utoljára kivel és mikor próbáltál kommunikálni?
2019. dec. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem ismerek, aki feltétel nélkül szeretne egy másik lényt. Apám volt életemben a legelfogadóbb velem, egy bölcs és türelmes Buddha, de ha anyámmal szemtelenkedtem, büntetett. Viselkedni muszáj. Minden körülmények között!
2019. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!