Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az amit már nem lehet...

Mi az amit már nem lehet megbocsatani egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Nektek van olyan amit már nem tudnátok megbocsatani?

Van olyan, ami miatt kitagadnatok és soha nem akarnatok újra tartani vele a kapcsolatot?


2019. dec. 29. 17:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:
Joparszor próbálkoztam felvenni a kapcsolatot, utoljára írtam egy levelet, de a válaszban is elutasítást kaptam. Az apám utolsó mondata a levélben az volt, hogy nem bízunk benned, Isten áldjon.
2019. dec. 30. 00:52
 42/74 anonim ***** válasza:
86%
Vannak-e azóta más jó emberi kapcsolataid? Azért kérdezem, mert ez az egyetlen utad, a szüleid felé oda a bizalom. Az erődet kapcsolatteremtésre kéne fordítanod. (Sajnos szerintem a dühöd ott is robbanni fog.)
2019. dec. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 A kérdező kommentje:

Mivel borderline vagyok, ezért az emberi kapcsolatokkal van a legnagyobb problémám. Mindenhol megjelenik. Párkapcsolatba sem merek belekezdeni,mert úgy is tonkretennem. Nemtudom egyszerűen elhinni, hogy engem lehet szeretni ezért meggyőződésem, hogy úgyis elhagynanak ezért inkább én taszitom el az embereket magamtól.

A legfajdalmasabb és legnyomasztobb az egészben az, hogy az anyám lelkileg megnyomoritott, majd lerendezi az egészet annyival, hogy ő csak a legjobbat akarta, csakhogy ezzel nem vagyok kisegitve, mert én fogok életem végéig ezzel szenvedni nem ő. Arról nem is beszélve, hogy nem elég, hogy kinevelte ezt belőlem, de egy ördögi körbe kerültem bele, mert emiatt mindenki más is eltaszit és elhagy, és újra és újra azt kell atelnem, hogy magányos vagyok és inkább csak elkerulnek az emberek és engem gondolnak az emberek egy elviselhetetlen embernek és ilyen szempontból én érzem magam áldozatnak.

2019. dec. 30. 01:17
 44/74 anonim ***** válasza:
56%
Ambivalens érzéseim vannak az ügyeddel kapcsolatban. Az egyik felmenőm borderline-narcisztikus volt, az összes létező tünettel. Őutána két border partnerbe is beleválasztottam, éppúgy, ahogy az alkesz szülők gyereke olyannal jön össze, mint a szülője. Iszonyatosan meggyötört mindkettő, pánikbeteg lettem mellettük rövid időn belül. Minél kedvesebb voltam velük, ők annál gonoszabbakká váltak. Nem csodálom, hogy apád fél...
2019. dec. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 A kérdező kommentje:
Akkor sem fer amit csinál.. Elég nagy szerepük van, hogy ilyen lettem. Mi borderline-ok úgy vagyunk beallitva, mintha legalábbis minden vágyunk az lenne, hogy másokat bantsunk. Apámnak is egyszerűbb engem hibáztatni és egy gonosz szörnynek nézni , mintsem felelősséget vállalni azért, hogy elcsesztek az életem.
2019. dec. 30. 01:43
 46/74 anonim ***** válasza:
71%

Borderline vagy nem borderline, aki emberek között akar élni, annak meg kell tanulnia azt az alapvető dolgot, hogy a tetteknek következményei vannak.

Ezt még egy állat is megtanulja, pedig azok ösztönlények.

Nem tombolhatsz és nem verhetsz senkit pillanatnyi indulataid és hangulataid szerint, a szülődet meg különösen nem!

Ha ezt képtelen vagy felfogni - és úgy tűnik képtelen vagy, mert nem egyszer fordult elő - akkor közveszélyes vagy és zárt intézetben a helyed!

Ezt most minden indulat nélkül, tárgyilagosan mondom neked, mert ez tény!

Ne a pacallá vert anyád után ácsingózz, hanem a kezeltetésed vedd a kezedbe és amikor már ki lehet téged engedni a társadalomba, akkor próbáld kultúrember módjára felvenni a családoddal a kapcsolatot! ... de főleg ne visszafelé mutogass, hanem vállald a felelősséget önmagaddal kapcsolatban. Ez lenne az első lépés!

2019. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
100%
De nem fog már szeretni téged. Dolgozni meg a kapcsolaton és önmagán végképp nem fog. Hagyd őt békén!
2019. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudja belátni, épp ez a személyiségzavarok lényege. Viszont hatékonyan kezeltetni sem tudja magát, mert ez nem számít elmebetegségnek, ezért nem jár rá TB-támogatás, a privát pszichiátert pedig - egy másik kérdésfeltevésnél írta (az sem véletlen, hogy egy csomószor felteszi ugyanazt a kérdést más megfogalmazásban) nincs pénze megfizetni annyi alkalommal, amennyi hatékony lehetne. Még tíz év múlva is itt olvasgathatjuk, hogy nem ő a hibás a verekedésért, hanem a szülei. A belátóképesség hiányzik a személyiségzavarnál, nem fogják fel, mekkora baj, amit csinálnak-csináltak. Hiába irkál ide neki bárki, ez kezelés nélkül nem változik, az állam pedig nem fedezi a borderline-ok kezelését, neki meg nincs erre pénze, olyan nagy összeg havonta.
2019. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 A kérdező kommentje:
Nem gondolom hogy kozveszelyes lennék, akkor minden problémám így oldanam meg, ami nem igaz.
2019. dec. 30. 12:20
 50/74 anonim ***** válasza:
80%
Elvileg helyre akarod hozni amit elbasztál. Ehhez képes hárítod a felelősséget, anyádékra mutogatsz. Nyilván ostobaság lenne ha bíznának benned.
2019. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!