Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az amit már nem lehet...

Mi az amit már nem lehet megbocsatani egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Nektek van olyan amit már nem tudnátok megbocsatani?

Van olyan, ami miatt kitagadnatok és soha nem akarnatok újra tartani vele a kapcsolatot?


2019. dec. 29. 17:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 A kérdező kommentje:
Az idegen emberek nem bantalmaztak.. Más az amikor beszol egy kollégád és más az amikor a szüleid folyamat megfelemlitenek és a végén kitorsz mint egy vulkán. Egyébként meg ha bárki más bántott, iskolában, munkahelyen, akkor elvonultam a mosdóba és jól kibogtem magam. Az meg sem fordult a fejemben, hogy megussem. A szüleimet sem ütöttem meg, csak akkor amikor a végén már nem bírtam elviselni. De ezt sem lett volna szabad. El kellett volna költözni. Már nemtudom visszacsinalni.
2019. dec. 30. 13:36
 62/74 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is vannak borderra utaló jeleim, ismerek is párat, tényleg szörnyű betegség. Le kell szögezni, hogy nem tehetsz róla. De el kell fogadnod, hogy a viselkedésed miatt nem tudnak szeretni. Mert nem hagyod. Mert tönkreteszed a környezetedben élőket és aztán úgy forgatod a fejedben, hogy magad is elhiszed, hogy te az áldozat vagy és minden a másik hibája. Pedig ez nem igaz. Csak aztán így van miért dagonyázni az önsajnálatban. Tudod, hogy mitől lesznek öngyilkosok? Egy tiszta pillanatban felfogják, hogy mit is művelnek valójában, micsoda szörnyetegekké is váltak a betegség által. Na, ez az amivel nem tudnak együtt élni. A családod nem kér belőled. Lehet, hogy ők sem normálisok, de drágám, te is rászolgáltál erre, ha tetszik, ha nem.
2019. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy azért lesznek öngyilkosok, mert rajonnek hogy mindent tokretesznek. Persze lehet hogy ez is benne van a pakliban. Szerintem sokkal inkább az játszik közre, hogy nem bírják elviselni a mindennapi szenvedést illetve igen azt, hogy forgatokonyvszeruen mindig minden ugyanúgy ismétlődik. Engem a szüleim viselkedeseben az zavar, hogy azt nem hajlandóak beismerni, hogy miattuk lettem nagyrészt ilyen, és most hogy már egy beteg ember lettem így kossz nem kérnek belőlem. Basszus komolyan.. Én ha rájovok, hogy nagyreszben elcsesztem a gyerekem életét, akkor a minimum, hogy próbálok segíteni neki a gyogyulasban vagy csak én gondolkodok így? Persze sokkal egyszerűbb mostmar ramkenni, hogy hát mivel elviselhetetlen vagy ezért nem kérünk belőled. De könyörgöm.. Egy gyerek sem születik rossznak, elviselhetetlennek.. Valaminek kell történnie hogy ilyenné válik basszus.. Megint csak az agresszív kutya példájával tudok jönni.. Születik egy aranyos kiskutya, a gazdája agresszív kutyát csinál belőle, majd mikor a kutya agresszív lesz és netán ratamad valakire vagy netán megoli, mi a reakció? Lőjuk le.

Most lehet ez egy túlsagosan kisarkitott példa de könyörgöm.. Meg ha rosszat is tett az a kutya, meg mindig a gazda a felelős azért ami lett belőle. Senki ne akarja nekem bemagyarazni, hogy az a kutya azért lett agresszív mert eredendoen rossz és mert agresszív "akart" lenni szánt szándékkal.

De mind1.. Szerintem akkor sem fer az a hozzaallas, hogy "Mostmar így nem kérünk belőled". Ezzel ők nem vállalják a felelősséget az ő nevelésuk miatt. Lehet én más vagyok, biztos nem vagyok egy szent, de én annyira nem így működom.. Szerintem ha lenne gyerekem, nem lenne olyan dolog ami egy életre elvalasztana tőle, főleg nem egy olyan dolog amiben nekem is saram van. Nekem tényleg annyira fontosak az emberi kapcsolatok es annyival többet ér a család mint bármi más meg akkor is ha tettünk rossz dolgokat. Én nemtudok úgy gondolkodni, hogy végleg nem törődni a gyerekemmel.. Lehet velem van a baj, vagy nálam nem stimmel valami. Egyszerűen azt érzem, bármit is tenne a gyerekem, folyamatosan küzdenek érte, és nem tudnám örökké eltaszitani. Annyira nem szeretem ezt a felfogást, hogy "mert én vagyok a szülőd és nekem mindent szabad, neked semmit" "meg amíg az én házamban laksz, addig" "meg mert én azt mondtam hogy"... Nemtudom lehet velem van a baj, de én inkább a barátja akarok lenni a gyerekemnek, mintsem egy diktátor.

2019. dec. 30. 14:39
 64/74 anonim ***** válasza:
81%

Csak hogy az állatok ösztönlények. Teljesen másképp kell velük foglalkozni és tanítani őket mint egy gyereket. Az ember elvileg tud gondolkozni...


Én azt az elképzelést utálom, hogy a szülők felé elvárás a feltétel nélküli szeretet, és az, hogy mindent meg kell bocsátaniuk és mindent meg kellene tenniük a gyerekükért akkoris, ha az például megverte őket...ez nem így működik. Miért is kellene melletted álljanak miközben fizikai erőszakot alkalmaztál a saját anyádon, aki egyébként felnevelt...


Lehet, hogy borderlineod van, de az teljesen biztos, hogy ezzel takarózol, és ezzel próbálod mentegetni magad. Ez minden megnyilvánulásodból látszik. Ismerem ezt a személyiségzavart és ez nem betegség, hanem állapot, méghozzá egy nagyon jól kezelhető állapot, aminek a kialakulásában egyébként genetikai tényezők is szerepelnek. Nem is értem, miért nem szedsz példàul gyógyszert. Ha pedig nem írtak fel neked, akkor nem lehet olyan súlyos az állapotod, ami miatt pedig végképp nincs magyarázat a tettedre.


Egyébként így nagyon nehéz bármit is mondani, hogy semmi konkrétat nem említesz, és megérteni is nehéz így téged. Mert csak azt tudjuk, hogy megverted anyádat nem egyszer. Folyamatosan csak azt fújod, hogy veled milyen rosszul bántak, és sajnálod és sajnáltatod magadat, de abba már nem gondolsz bele, hogy anyád gyakorlatilag fél tőled, és nem ok nélkül. Szerinted neki milyen lelki terhet okoztál ezzel?!


Azt sem tudom, hogy ha itt, idegenek előtt nem tudsz objektív lenni egy kicsit sem, akkor az a békülés hogy nézne ki? Ráolvasnád megint, hogy az ő hibája minden és miatta vagy ilyen meg olyan, és csak magának köszönheti hogy megverted?!

2019. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, rosszul fogalmaztam: nem a szülők felé, hanem a szülőktől elvárás.
2019. dec. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 A kérdező kommentje:

De szedek gyógyszert, bár nem sokat érzek tőle.

Én is egész életemben féltem anyámtol, az viszont senkit nem érdekel.

Amikor megutottem azt is vágtam a fejéhez hogy mostmar nem vagyok kicsi hogy megfelemlitsen. Cseppet sem sajnalt mikor ő vert engem. Sosem tudnék úgy beszélni a gyermekemmel, mint ahogy ő beszélt velem. Meg nem voltam 6 éves, amikor vesszővel rohangált utannam az öcsémmel, meg fakanalat tört el rajtunk és az volt a magyarázat hogy már el volt szenesedve a fakanál. Többször próbáltam megvedeni az ocsemet és csak szanalommal nézett rám és szánalmasan is néztem ki ahogy egy 6 éves gyerek próbál szembe szállni az anyjával hogy védje a 4 éves öccsét.

Válfával, fakanallal, vesszővel elég sokszor kikaptunk. És hozzá még a megalazo beszéd. Persze nem kellett volna nekimennem anyámnak, de ha ezekre a gyermekkori dolgokra gondolok hogy mennyire nem érdekelte hogy esik ez nekünk és hogy mit okozott bennünk, akkor meg most is ökölbe szorul a kezem és elont a düh és a fájdalom. Azt tudom sajnálni, hogy megutottem, de az hogy fel, az annyira nem hat meg. Elég nehéz szemet hunyni a dolgai felett anélkül hogy ne ontene el a düh. És nekem senki ne mondja, hogy nem normális emberi reakció a düh. Max megutni nem kellett volna.

2019. dec. 30. 15:12
 67/74 anonim ***** válasza:
76%
Eddig csak verbálisan bántalmazott, most már fizikailag is? Ne haragudj, nem vagy túl szavahihető...
2019. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
78%

Azt írta, főleg verbálisan...

Hányszor fordult elő ez a fakanalas-vesszős elpáholás? Vagy mennyi időnként? Hetenként többször? Hetenként egyszer? Havonta? Félévente?

Az a gond, hogy nagyon sok családbántalmazó (fizikai bántalmazó) is azért veri az övéit, mert borderline, és nem tud uralkodni magán. A másik részük az iszákosak, akiket a pia vadít meg. De van, akiknek nem kell inniuk hozzá. Szóval ez egy pokoli dolog, ez a bordi. Ha anyád borderline narcisztikus, mint pl. az én nagyszülőm, akkor nem is kérheted tőle számon, hogy szeressen. Egy erősen nárcisznak nem működik az amygdalájában az empátia, fiziológiailag sosem érez olyat, csak eltanulja, hogy kell édesen viselkedni a gyerekkel idegenek előtt. Én felfogtam, hogy bordi a nagyszülőm, és betegnek tekintettem, nem gyűlöltem, hibás motorként gondoltam rá. Te viszont a bvorderline anyádtól ma is normális érzelmeket vársz el, ami neki "nem nőtt".

2019. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 A kérdező kommentje:

Nemtudom hányszor kell még leirnom hogy főleg verbálisan bántalmazott de nem állt tőle távol a fizikai sem, jolenne ha egyesek nem csak azt olvasnak ki a kommentekbol amit ki akarnak olvasni, hanem figyelnenek is arra amit írok..


Anyáról a mai napig nem tudom hogy tényleg beteg e vagy én reagálok túl mindent a borderline miatt. Mondjuk kisgyerekként nemhiszem hogy borderline voltam, ilyen 5-6 évesen, szóval amiket bantalmazasnak éreztem az valószínűleg úgy is volt és nem tulreagaltam.

Később lehet, hogy a felgyulemlett düh miatt már kisebb dolgokra is ugrottam.

Lehet hogy borderline nárcisztikus az anyám, én legalábbis az vagyok, mindkettő. Bár anyától messze áll az onbantalmazas.. Sosem tudnám elképzelni hogy emesztene magát. Általában ha megvadoljak valamivel akkor foggal körömmel védi magát és tiltakozik, vagy elmenekul a helyzetből, pl veszekedés közben elviharzik vagy azt mondja "én ezt nem hallgatom tovább" stb. Egyszersem hallottam tőle azt a szót hogy bocsánat. Sosem.. Egyszer megmondtam neki, hogy nem képes sosem bocsánatot kérni.. Na akkor nagy nehezen kipreselt magából valami bocsánatkérés feleséget. De kB semmi őszinteség nem volt benne szerintem, hiába is tett úgy mintha. KB úgy adta elő mint egy beszédet ami rá lett kényszerítve.

Ja nem hazudtam.. Bocsánat, volt még egy eset amikor bocsánatot kért. Megrazott engem éjszaka az áram és öcsémnek szóltam, hogy gyorsan szóljon apának. Apa halál sápadtan berohant a szobába és hívta a mentőt mert lezsibbadtam és szorított a mellkasom. Aztán bevittek megfigyelésre a kórházba. Végül anya másnap odajott és bocsánatot kért, hogy nem jött be hozzám, de nagyon fáradt volt, felalomba volt és mondott neki apa valamit, de hogy nem fogott fel belőle semmit.

Hát gondoltam magamban, semmi baj, csak közbe meg is halhattam volna. Na mind1.. Lehet tényleg az volt, hogy annyira fáradt volt hogy azt sem tudta hol van, de nekem inkább csak kifogasnak tűnt. Akkor már rég dultak közöttünk a viták, lehet ezért nem érdekelte mi történik velem.


Amúgy ezek a veresek nem emlékszem pontosan hogy milyen gyakorisaggal történtek. Nem mondom azt hogy agyba főbe vertek minket. Biztos van olyan akinek ennél súlyosabb volt. De azért rendesen kikaptunk ha rosszak voltunk. Itt most csak az merül fel bennem, hogy egy 6 éves gyerek mit tud annyira rosszalkodni, hogy válfával kikapjon. Még ha rasoznak a fenekére azt mondom oké.. Nevelni is kell. De amikor már azzal fenyegetőzik az anyad hogy hozom a vesszőt, és ezt rendszeresen, mondjuk havonta többször, vagy havonta, akkor szerintem már az is eleg bantalmazo.. Vagy nemtudom. Annyira emlékszem, hogy nagyon féltem anyától és nagyon haragudtam rá már kicsikent és kiszolgaltatottnak éreztem magam neki. A meg nem értettseg egy állandó érzés volt bennem. Nem igazán volt egy mély őszinte szeretet anya iránt. Nagyon akartam öt szeretni, de egyszerre utaltam is amiatt ahogy bánt velünk. De néha úgy érzem, hogy ha anya dolgait nézzük, akkor ennyi erővel minden szülő bantalmazo lehet és mindenkinek borderline - nak kellene lennie. Máskor azt mondják nekem, hogy anyad kimeriti a bántalmazás fogalmat. Szóval már nemtudom mi van..

2019. dec. 30. 16:58
 70/74 A kérdező kommentje:
Egyébként anya sosem volt szakembernel.. Szóval nemtudjuk hogy van e bármi baja. Egyszer egy lelkész próbált vele beszélni. Én ott ültem mellettük és sírtam, mert anyám folyamatosan hárított és védte magát és semmit nem vett figyelembe amit éreztem vagy mondtam neki. A lelkész mikor próbált beszélni vele, hogy nagyon nehéz gyermekkora lehetett és mennyi mindennel kellett megbirkoznia, akkor anyám felpattant, félbe szakította a beszélgetést és tiltakozott, éreztette a lelkesszel hogy nem kíváncsi erre a beszélgetésre és menjen el. Pedig a lelkész tényleg nagyon óvatosan kozelitette meg a témát, próbálta megoldani a köztünk lévő konfliktust, de anyám egyáltalán nem volt vevő rá. Voltak akik azt mondták, hogy anyádnak kellene szakemberhez menni nem neked, szóval nemtudom.. Katyvasz az egész.
2019. dec. 30. 17:03
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!