Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnétek a...

Mennyi pénzt kérnétek a lakhatásért ilyen esetben a gyereketektől?

Figyelt kérdés
Párommal már nagyon régóta együtt vagyunk, eddig a szüleinél laktunk, eldöntöttük, hogy tavasszal végre elköltözünk és kiveszünk egy saját albérletet. Anyukám kb. egy éve vett egy felújításra szoruló lakást abból a célból, hogy majd ő felújítja, kipofozgatja és aztán kiadja albérletbe, mi pedig mivel épp albérletet keresünk, anyukám kiadná nekünk a lakást (még nem is lakott benne senki, mert eddig a felújítások zajlottak). Vidéki, kisvárosi lakásról van szó, itt is sokat emelkedtek az albérletárak az elmúlt években, de azért kb. 70-80 ezerért már lehet jó állapotú lakást találni, ismerősi körben ennél jóval olcsóbban is (egy kollégám ismerős által pl. 40 ezret fizet). Nekünk anyukám 50 ezer + rezsiért adná ki a lakást, amit őszintén szólva kicsit soknak érzek. Rendben, értem, hogy ezt ő végül is befektetésnek szánta és sokat költött is rá, de jól tudja, hogy milyen nehéz az önálló életet elkezdeni, párommal alig van még valamilyen bútorunk, hűtőt, kanapét, ágyat, mosógépet, székeket stb. mind meg kell vennünk majd ha elköltözünk, és ezek csak a legalapabb tételek. Másrészt meg anyukám régóta tudja, hogy mi is szeretnénk majd költözni, és az nyilván neki is jó, hogy nem valami idegen veszi ki a lakást, aki ki tudja, mennyire fizet rendszeresen, mennyire vigyáz a lakásra stb. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben ti mennyi pénzt kérnétek el a lakhatásért a gyereketektől? (Anyukám egyébként jól keres, nincsenek pénzügyi gondjai, nyilván azért is tudott egy lakást befektetési céllal megvenni.)
2020. febr. 4. 09:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
83%

9!


A kérdés első mondata, hogy eddig a párja szüleinél laktak....

2020. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
38%

#7, Az hogy alapból nem kérek albérleti díjat a sajat gyerekemtol.

Másfelől pedig, még tudatlan kamasz voltam mikor apám már szerzett egy lakást, amit nekem szánt ha majd saját labra akarok állni. Végül más házat vettem, és kisegitett az összeg egy harmadával hogy ne kelljen bank csicskaja legyek.

Es öcsémnek is osszehozott még egy házat, pontosan, mert tudja hogy nehéz magadtól eloteremteni.

És én is megteszek majd mindent hogy valoban segítsek a gyerekeimen.

Mert az hogy 20-30 ezerrel olcsóbban ad ki albérletet a sajat gyerekének, az felőlem csak parasztvakitas.

További kellemes pontozgatast.

2020. febr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
81%

12!


Ez az anya meg úgy gondolja, hogy befekte egy ingatlanba, amit kiad. A bevételét magára fordítja, még a saját jövőjére, hogy pl ne a gyereknek kelljen majd rokontartast fizetnie, meg ápolót fogadnia, hanem legyen elegendontartaleka ilyenekre. Úgyis a kerdezo örököl majd mindent. Megegyszer: az ő lakása, az ő döntése. A te apad masgoyg döntött, az meg az o döntése. Ha itt 567 ember szerint szemet az anya, 120 szerint meg nem, max a kérdezőt érdekli, az anya attól még úgy dönt, ahoyh akar.

Amuyg meg azt írja, nagyon rég óta együtt vannak - ez nekem minimum 5 év, de inkább 10. Eddig a másik fél szüleinél éltek. Nem sikerült össze spórolni egy lakáshitel önrészt? Érdekes.

2020. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
33%
Soha nem kérnék albérletpénzt a gyerekemtől.
2020. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
80%
tehát jóval a piaci ár alatt adná ki nektek...nem értem a problémádat...felnőttél, önálló vagy, de azért az albérleted fizesse anyád??? WTF??
2020. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem teljesen korrekt, de a leírásod alapján én inkább idegennek adnám ki.

1. Nem volt titok, hogy befektetésnek szánja, valószínű, számít arra a bevételre, ami így is bőven a piaci ár alatt van.

2. Ha a felnőtt gyerekét akarná ennél jobban támogatni, akkor megtenné. Ne legyél telhetelten, nyilván megvan rá az oka, hogy nem neked vett lakást, hanem magának biztosít folyamatos bevételt. Mivel csak róla írsz, nem a szüleidről, vsz. egyedülálló, és igyekszik biztosítani a jövőjét. Jól teszi! Amilyen nehéz elindulni, olyan nehéz ám, ha idős korban kicsúszik az ember alól a talaj akár ey betegség, akár a nyugdíj miatt, és nincs más mellette, akire támaszkodhatna anyagilag és egyéb tekintetben egyaránt. Ő legalább gondol a jövőjére.

3. A leírásod alapján én tőled inkább tartanék, mint egy idegentől. Téged vajon hogy fog kitenni, vagy miként lép fel ellened, ha nem fizettek, akármi okból, vagy ha lelakjátok a lakást jobban, mint a természetes amortizáció (amit uyge meg se fizettek rendesen, meg gondolom, kauciót se tettek le, amiből levonahtná).

4. Egyszer úgyis megöröklöd, ha olyan a viszonyotok, addig meg ugyan hadd élvezze már ő a munkája gyümölcsét.

2020. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
86%
Ha azt akarta volna, hogy ingyen lakjatok ott, akkor nem magának vett volna lakást, hanem neked. Szerintem tudja jól, hogy ti nem fogjátok őt idős korában anyagilag támogatni, mivel ti is segítségre szorultok, így ő gondoskodott saját magáról. Gondolom, az eddig eltelt időben tudtatok elég pénzt spórolni ahhoz, hogy önálló életet kezdjetek. Az 50.000 Ft szerintem is méltányos, ha nem tetszik, lehet keresni másik albit.
2020. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
86%

Megspórol nektek min. 190ezer ftot, amit bútorokra költhettek. Nem elég?


Ugyanis ha idegenektől vennél ki lakást min. 2 havi kauciót elkérnek +1 havi bérleti díj. A kaukciót jó esetben visszakapod majd ha el költözöl, rosszabb esetben nem. De akkor 240ezerrel kellene beköltöznöd.


De mondd meg anyukádnak, hogy sokallod az albérleti díjat így inkább veszel ki idegenektől.

2020. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
84%

Az is egy szempont, hogy ha nem az édesanyád lakása lenne mennyibe fájna nektek? Pl 2 havi kaució, közjegyzői okiratba foglalt bérleti szerződés ami nem fizetés esetén azonnal behajthatóságot Eredményez. Azért egy idegen emberek szigorúbb lenne veletek. Ha a saját vér szerinti gyermekemnek adnám a lakást aki már dolgozik és tervez saját lábra állni az alábbi módon járnék el :


3 hónap csak rezsi (nem késhet nem maradhat ki, kilonben vege van az egyezségnek)


Következő 3 hónap rezsi plusz havi lakbér 50%-a


Azt követő három hónap teljes havi lakbér.


Hidd el ezzel segít a szülő nem azzal, hogy mindent megold a gyermeke helyett

2020. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
89%

Ja és mi hitelből mentünk albérletbe, csak úgy mondom.


2 havi kaució +1 havi bérleti díj, 300ezer Ft volt, nem volt se bútorunk, se elektronikai cuccaink.


A beköltözésre megvolt a pénzünk, de a berendezési tárgyakra hitel kellett. Ez van. Tedd össze a 2 kezed, hogy édesanyád ennyivel tud segíteni.

2020. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!