Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnétek a...

Mennyi pénzt kérnétek a lakhatásért ilyen esetben a gyereketektől?

Figyelt kérdés
Párommal már nagyon régóta együtt vagyunk, eddig a szüleinél laktunk, eldöntöttük, hogy tavasszal végre elköltözünk és kiveszünk egy saját albérletet. Anyukám kb. egy éve vett egy felújításra szoruló lakást abból a célból, hogy majd ő felújítja, kipofozgatja és aztán kiadja albérletbe, mi pedig mivel épp albérletet keresünk, anyukám kiadná nekünk a lakást (még nem is lakott benne senki, mert eddig a felújítások zajlottak). Vidéki, kisvárosi lakásról van szó, itt is sokat emelkedtek az albérletárak az elmúlt években, de azért kb. 70-80 ezerért már lehet jó állapotú lakást találni, ismerősi körben ennél jóval olcsóbban is (egy kollégám ismerős által pl. 40 ezret fizet). Nekünk anyukám 50 ezer + rezsiért adná ki a lakást, amit őszintén szólva kicsit soknak érzek. Rendben, értem, hogy ezt ő végül is befektetésnek szánta és sokat költött is rá, de jól tudja, hogy milyen nehéz az önálló életet elkezdeni, párommal alig van még valamilyen bútorunk, hűtőt, kanapét, ágyat, mosógépet, székeket stb. mind meg kell vennünk majd ha elköltözünk, és ezek csak a legalapabb tételek. Másrészt meg anyukám régóta tudja, hogy mi is szeretnénk majd költözni, és az nyilván neki is jó, hogy nem valami idegen veszi ki a lakást, aki ki tudja, mennyire fizet rendszeresen, mennyire vigyáz a lakásra stb. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben ti mennyi pénzt kérnétek el a lakhatásért a gyereketektől? (Anyukám egyébként jól keres, nincsenek pénzügyi gondjai, nyilván azért is tudott egy lakást befektetési céllal megvenni.)
2020. febr. 4. 09:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
9%
Azért az is kicsit érdekes, hogy egy szülő befektetési céllal előbb vesz magának lakást, mint hogy pl. a gyerekének venne lakást, ami kb sose lesz neki saját...
2020. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
87%
Miért is? M
2020. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
50%
Miért is? Mert ha valaki szülő lesz, akkor már tilos saját magáról is gondoskodni, befektetni valamibe? Csak és kizáróaga gyerekről lehet, a maga kárára?
2020. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
14%

Elfogadom, hogy velem van a baj, én 100%, hogyha tudnék venni egy plusz lakást, akkor a gyerekemnek adnám, hogy legyen mindig hol laknia, és ne kelljen szenvednie 25 évig a hitellel. A 2.at befektetném.

Ha nekem lenne egy saját tulajdonú lakásom amit nem használok, én biztos, hogy nem nézném azt, hogy a gyerekem albérletet fizet, mikor ott a saját lakás.


Eleve nem vennék befektetési céllal egy lakást, csak azért, hogy kiadjam, a gyerekeim meg vegyenek fel ugyanolyan lakásra hitelt? :D Hát ez kicsit nekem nem tartozik a család fogalmába.


Persze tudom, ti mindannyian 13 éves korotok óta a szüleiteket tartjátok el. Sajnos ez nagy baj, de megértem, hogy számotokra elképzelhetetlen az ilyesmi.

2020. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
35%

Arról pedig, hogy kinek mi megy a "kárára":

volt mikor én is 32nm-en éltem anyámmal, a kis diákmelós pénzemet is be kellett dobni, hogy vegyünk kenyeret, stb. De nem az én "káromra", hanem mert egy család vagyunk, és mindent megteszünk egymásért. Ha nekem van valamim, amire nincs szükségem feltétlen, akkor odaadom a családomnak, nem pedig azt nézem, hogy hű így elesek havi 80ezer forinttól.

Elképzelhetetlen lenne, hogy pl. anyámnak lenne egy lakása, és akkor azt befektetési céllal venné, meg kiadná nekem... nálunk ez teljesen, totál elképzelhetetlen családon belül, hogy ilyen ügy legyen. Ha van egy lakásom pluszban a gyerekeim pedig fiatalok akkor alap hogy lakhatnak benne, a fogyasztásukat fizessék ki.


Mindenki máshogy gondolkodik, minden család más. Nekem nem menne a káromra, hogy a mai lakásárak mellett a gyerekemnek adjak egy lakást, amennyiben megtehetem. Ugyanis családról van szó.


Tudom nektek semmit nem jeletn, mert így nőttetek fel, hogy lehúzkodtak titeket pénzzel a szüleitek, kidobtak mikor elmúltatok 18, meg ti már 12 évesen olyan felnőttek voltatok, hogy magatoktól mentetek el. Ez szomorú és nem pedig normális. Persze nektek az.

2020. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
14%

#74 +1 "Hát ez kicsit nekem nem tartozik a család fogalmába."

Nekem se!

Sőt odaadnám apámnak, anyámnak meg a testvéremnek is.

Mert szeretem őket, jobban, mint havi 70 ezer forintot.

2020. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésben dolgozó, önellátó emberről van szó, aki elvenné az anyja bevételi forrását. Intézze már a különélő felnőtt a saját életét, ne az anyja pénzelje. Persze ha az anyának kéne a segítség, rögtön jönnének a válaszok hogy "nem a te dolgod, anyuka oldja meg"
2020. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
12%
#77 Nem veszi el az anyja bevételi forrását, ez csúsztatás. NEM ez az anya bevételi forrása. De amúgy nyugodtan sajnáljon mindenki mindent a saját családtagjaitól! Kaparjon magának, legyen vele boldog!
2020. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
12%
A másik meg az, hogy soha nem tudnám végignézni, hogy bárki szerettem kínlódjon, ha segíthetek. Akkor se, ha felnőtt, akkor se, ha önellátó.
2020. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
86%
"Nem veszi el az anyja bevételi forrását, ez csúsztatás" De, elveszi attól hogy nem CSAK ebből van bevétele az anyjának. Minden fillér amivel kevesebbért adja az albérletet, az anyának pénzkiesés. És honan jött ez a "szenved" rész? kérdező nem szenved, csak kényelmes lenne kihasználnia az anyját. Meg tudná oldani a lakhatást, de nem akarja, hisz beköltözhet ide is. És borítékolható, hogy nem fog lakbért fizetni ha beköltözik, mert milyen pénzéhes már az anyja ahogy nem adja oda ajándékba a SAJÁT lakását, mert csak. Ezzel a mentalitással ami a kérdezőnek van...
2020. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!