Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnétek a...

Mennyi pénzt kérnétek a lakhatásért ilyen esetben a gyereketektől?

Figyelt kérdés
Párommal már nagyon régóta együtt vagyunk, eddig a szüleinél laktunk, eldöntöttük, hogy tavasszal végre elköltözünk és kiveszünk egy saját albérletet. Anyukám kb. egy éve vett egy felújításra szoruló lakást abból a célból, hogy majd ő felújítja, kipofozgatja és aztán kiadja albérletbe, mi pedig mivel épp albérletet keresünk, anyukám kiadná nekünk a lakást (még nem is lakott benne senki, mert eddig a felújítások zajlottak). Vidéki, kisvárosi lakásról van szó, itt is sokat emelkedtek az albérletárak az elmúlt években, de azért kb. 70-80 ezerért már lehet jó állapotú lakást találni, ismerősi körben ennél jóval olcsóbban is (egy kollégám ismerős által pl. 40 ezret fizet). Nekünk anyukám 50 ezer + rezsiért adná ki a lakást, amit őszintén szólva kicsit soknak érzek. Rendben, értem, hogy ezt ő végül is befektetésnek szánta és sokat költött is rá, de jól tudja, hogy milyen nehéz az önálló életet elkezdeni, párommal alig van még valamilyen bútorunk, hűtőt, kanapét, ágyat, mosógépet, székeket stb. mind meg kell vennünk majd ha elköltözünk, és ezek csak a legalapabb tételek. Másrészt meg anyukám régóta tudja, hogy mi is szeretnénk majd költözni, és az nyilván neki is jó, hogy nem valami idegen veszi ki a lakást, aki ki tudja, mennyire fizet rendszeresen, mennyire vigyáz a lakásra stb. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben ti mennyi pénzt kérnétek el a lakhatásért a gyereketektől? (Anyukám egyébként jól keres, nincsenek pénzügyi gondjai, nyilván azért is tudott egy lakást befektetési céllal megvenni.)
2020. febr. 4. 09:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
94%

Azért van különbség aközött, hogy a 18 éves gyerekkel az utolsó margarinos kenyeret is kifizetteted, és aközött, hogy a 24,25,26 éves (csak tippeltem abból, hogy jó pár éve együtt laknak a fiatalok) gyereked, x éve dolgozik, eddig anyósánál spóroltak, majd elvárja, hogy utána még x évig a te lakásodban spóroljanak a te károdra.


Igen, ha megtehetem, veszek lakást, kocsit a gyerekemnek. De ha a szülő befektetési céllal vett egy lakást, akkor az azt jelenti, hogy nem teheti meg, mert arra a pénzre neki is szüksége van. Mégis meddig biztosítson ingyen lakhatást a szülő a gyerekének, a saját kárára? 50 éves koráig?


Felnevelt egy gyereket 18-20 évig (kitudja mikor költözött el), kitudja milyen anyagi körülmények között. Mikor kezdhet el végre a szülő is úgy élni, hogy ne kelljen számolgatni, hogy megveheti-e magának még azt a ruhát, vagy nem? Soha?


Szerintetek itt a szülő, a proli meg a sóher, szerintem meg a lány az önző, és neki kéne felismernie, hogy 25+ évesen nem ártana elkezdeni önállóan( anyós, és a saját anyja segítsége nélkül) élni, mert baromira önzőség 30 éves korig várni a támogatást.

2020. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
24%

Voltam gyakorlaton idősek otthonában, megdöbbentett, hogy mennyi embert nem látogatnak a gyerekei. Ha így bántak velük, nem is csodálom most már.

Voltam gyakorlaton pszichiátrián, megdöbbentett, mennyi huszon-vége, harmincas fiatal volt bent depresszióval. Szintén nem csodálkozom, ha ilyen szüleik voltak.

Amiket itt írnak, hogy tanuljon-dolgozzon-költözzön-vegyen mindent magának egy 18+-os fiatal, az döbbenet.

Minek akkor a család, ha semmiben nem segít?

Hova forduljon egy életét kezdő ember, ha nem a családhoz?

Menjen valami Szeretetszolgálathoz tanácsért, segítségért?

Bár lehet, hogy jobban jár, ott legalább minimális empátia van a dolgozókban.

2020. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
87%
32, azt felejted el, hogy a kérdező felnőtt, aki vagy dolgozik vagy eddig is az anyja tartotta el, jó pár éve külön él, a szülei felnevelték, taníttatták, támogatták... most meg úgy gondolja, hogy jár neki az anyja lakása ingyen, miért is? Jóval piaci ár alatt kapja meg, ami azt jelenti, hogy az anyja így is havi 20-30 ezerrel támogatja
2020. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:
Nem tudom, néhányan miből gondolják, hogy eddig "élősködtünk" a párom szülein és hogy ezalatt se sikerült összespórolnunk semmit. Egyrészt a lakhatásért itt is ugyanúgy fizetünk, mint egy albérletben, csak a rezsi ránk eső része kevesebb, de összességében majdnem annyit fizetünk most, mint anyu albérletében fizetnénk a bérleti díjjal és a rezsivel együtt. De a párom szülei jóval szerényebb anyagi körülmények között is élnek, mint az én szüleim, anyu most is bármikor meg tudna venni egy lakást vagy házat. Másrészt tettünk félre, de saját lakást vagy házat egyelőre nem akarunk venni, mert mindkettőnknek benne van a pakliban, hogy a következő 1-2 évben munkahelyet váltunk és nem is ugyanebben a városban fogunk dolgozni. Így mobilisabbak vagyunk, plusz a páromnak még diákhitele is van. És én azt se írtam egy szóval se, hogy ingyen akarnánk lakni az albérletben, csak mondjuk én anyu helyében, ha lenne egy csomó pénzem, vagy jelképes összeget kérnék (20-30 ezret), vagy azt csinálnám, amit az első válaszoló írt: megmondanám, hogy márpedig nekem kell a pénz, és ne keverjük a családi ügyeket az üzlettel, vegyetek ki máshol albérletet. De ez az 50 ezer kicsit nekem ilyen nesze semmi, fogd meg jól "könyöradománynak" tűnik: valamivel kevesebbért adom, mint egy idegennek, hogy érezzétek, milyen jófej is vagyok és tudjátok, hogy mástól 20-30 ezerrel többet is kérhetnék. És nyilván az a havi 20-30 ezer ft spórolás is pozitív dolog, csak ahhoz képest érzem ezt a pénzt kicsit soknak, hogy anyu milyen anyagi helyzetben van (egyébként nem váltak el a szüleim és nincs egyedül, csak apukám nem folyik bele egyáltalán az ilyesmi ügyekbe, hogy anyu mire mennyit költ vagy mibe fektet be).
2020. febr. 4. 12:33
 35/83 anonim ***** válasza:
32%

#33 Na most, nem csak erről az esetről van szó. Arról az általános vélekedésről van szó, hogy 18-20 év fölött mindenki teremtsen meg magának mindent, lakástól kezdve, tanuláson át, az utolsó fogkrémig, különben "élősködő".

Nem kell majd csodálkozni a kedves szülőknek, ha 70-80 évesek lesznek, és a gyerekük azt mondja "Nekem kell a pénz anya/apa, az időm is drága, hívj házigondozót ha bajod van, vagy menj otthonba!"

Az meg nem érv, hogy felnevelte a gyerekét, nem a gyerek kérte, hogy megszülessen.

2020. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
86%
Ne vedd ki anyád lakását, konfliktusok forrása lesz csak.
2020. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező de nem vagy anyád helyében. Ha nem tetszik, hogy ennyit elkér, akkor keress egyet, és lakj ott teljes áron.

Utolsó válaszoló attól, hogy nem a gyerek kérte a megszületést, az nem azt jelenti, hogy élete végéig a szülők kötelesek eltartani.

2020. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 A kérdező kommentje:
Ezek alapján, amiket írtatok, én is úgy gondolom, az lesz a legjobb megoldás, ha másik albérletet keresünk.
2020. febr. 4. 12:47
 39/83 anonim ***** válasza:
51%

#37 A kérdezőt nem tartják el, hanem SEGÍTIK.

Segítenék, segíteni tudnák.

Mindegy, mindenki azt kapja vissza, amit adott.

2020. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
79%
Tehát a párod szüleinek fizettetek, de anyádnak nem akarsz? Érdekes....
2020. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!