Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnétek a...

Mennyi pénzt kérnétek a lakhatásért ilyen esetben a gyereketektől?

Figyelt kérdés
Párommal már nagyon régóta együtt vagyunk, eddig a szüleinél laktunk, eldöntöttük, hogy tavasszal végre elköltözünk és kiveszünk egy saját albérletet. Anyukám kb. egy éve vett egy felújításra szoruló lakást abból a célból, hogy majd ő felújítja, kipofozgatja és aztán kiadja albérletbe, mi pedig mivel épp albérletet keresünk, anyukám kiadná nekünk a lakást (még nem is lakott benne senki, mert eddig a felújítások zajlottak). Vidéki, kisvárosi lakásról van szó, itt is sokat emelkedtek az albérletárak az elmúlt években, de azért kb. 70-80 ezerért már lehet jó állapotú lakást találni, ismerősi körben ennél jóval olcsóbban is (egy kollégám ismerős által pl. 40 ezret fizet). Nekünk anyukám 50 ezer + rezsiért adná ki a lakást, amit őszintén szólva kicsit soknak érzek. Rendben, értem, hogy ezt ő végül is befektetésnek szánta és sokat költött is rá, de jól tudja, hogy milyen nehéz az önálló életet elkezdeni, párommal alig van még valamilyen bútorunk, hűtőt, kanapét, ágyat, mosógépet, székeket stb. mind meg kell vennünk majd ha elköltözünk, és ezek csak a legalapabb tételek. Másrészt meg anyukám régóta tudja, hogy mi is szeretnénk majd költözni, és az nyilván neki is jó, hogy nem valami idegen veszi ki a lakást, aki ki tudja, mennyire fizet rendszeresen, mennyire vigyáz a lakásra stb. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben ti mennyi pénzt kérnétek el a lakhatásért a gyereketektől? (Anyukám egyébként jól keres, nincsenek pénzügyi gondjai, nyilván azért is tudott egy lakást befektetési céllal megvenni.)
2020. febr. 4. 09:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
84%
40-től 70 ezerig vannak alberletek akkor az 50 ezer miert sok? Keressetek mashol, anyatok is jobban jar ha kiadja idegennek.
2020. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
21%
Én is kaptam a szüleimtől lakást, mi is vettünk befektetési céllal. Ami a gyerekeké lesz. Nem kérnék pénzt.
2020. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
66%

Szóval eddig a párod szüleinél élősködtetek, (akik gondolom, ezt megunták és megmondták, hogy lehet elhúzni...) most meg az anyukádnál akarjátok folytatni ugyanezt...

Szép mentalitás...

2020. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
21%
Nekem nem lenne pofám a gyerekemtől albérleti dijat szedni. A rezsit fizettetném vele. Sóherság sóherságot szül. Undorító, aki a saját gyerekét huzza le.
2020. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
55%
Azt nem értem miért élősködés, ha együtt lakik a család. A gyerekük nem? Félre tudjátok tenni egy pillanatra a frusztrációt és irigységet? Miért kell szét szivatni a saját gyereked csak mert elműlt 18?
2020. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
78%

Szóval eddig a párod szüleinél élősködtetek, (akik gondolom, ezt megunták és megmondták, hogy lehet elhúzni...) most meg az anyukádnál akarjátok folytatni ugyanezt...


Tök igazad van, eddig fel sem tűnt: eddig megvoltatok a szülőknél, ott spóroltatok, most meg, hogy fel lett újítva anyukád kecója, és kiadhatná, hirtelen kitaláltátok, hogy ezentúl albérletben folytatnátok a spórolást? Nem is átlátszó, hogy eddig fontosabb volt a gyűjtés, mint a privát tér, most meg "albérlet" kell, de lehetőleg ingyen. Ne is vagy számító, tényleg.

2020. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
86%

Nincs jó vagy rossz válasz, ez nevelési elv kérdése. Az én gyerekeim még nagyon kicsik, de anyukád helyében én is hasonlóan járnék el, azzal a kiegészítéssel, hogy az általatok befizetett összeget számon tartanám, és amikor a jövőben eljön a lakásvásárlásotok ideje, visszaajándékoznám nektek, és beletenném az önerőbe.

Ezzel arra ösztönözném a gyerekemet, hogy a lakhatást ne tekintsék adottnak, hanem felnőtt módjára számoljanak annak (még így is piaci ár alatti) költségeivel. Azt sem árulnám el, hogy besegítek majd a lakásvásárlásba, maradjon csak kellemes meglepetés, amikor eljön az ideje.

Még valami. Anyukád felelős embernek tűnik, amit az is bizonyít, hogy vannak megtakarításai, és be is fekteti azt. Nem valószínű, hogy élete hátra levő részében elherdálná a vagyonát, így az általatok neki fizetett pénzt előbb-utóbb úgyis megöröklöd. Emiatt akár előtakarékoskodásként is tekinthetsz erre az egyébként szerény bérleti díjra. Remélhetőleg ezeken elgondolkozva ébred benned valamennyi tisztelet és hála édesanyád iránt.

2020. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
92%
Ha a spórolás fontos, akkor maradjatok ott, ahol most vagytok. Ha albérletet akartok, akkor meg fizessétek meg azt, hogy egy frissen felújított lakásba teszitek be magatokat. Én a helyedben nagyon meghúznám magamat azzal az 50 ezer Ft-tal...nem lehet véletlen, hogy nem neked veszi anyud, hanem magának, befektetési céllal, amiről az elejétől fogva te is tudsz.
2020. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
25%

#25 Én se értem. Megdöbbentő is, hogy egyesek úgy bánnak a gyerekükkel, mint egy idegennel. Bocs, de az jut ilyenkor eszembe, hogy hány árva macskának-kutyának keresnek gazdit nyálas szövegek kíséretében, nekik adnak enni. A gyerek meg amint elmúlt 18 takarodhat otthonról, ha nem, akkor fizesse ki az utolsó szelet margarinos kenyeret is.

Nekem ez visszataszító.

2020. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
75%

"végre elköltözünk és kiveszünk egy saját albérletet"

De amit most akarsz, az nem saját albérlet, hanem anyu lakásában lakni, ingyen.

Ha 70-80 ezer a piaci ár, akkor az 50-nel még így is marad 20-30 ezer havonta a zsebetekben.

Szerintem ez fura helyzet. Anyukád nem neked vette azt a lakást, hanem befektetésnek. Nem írtál apukádról, így úgy értelmezem, hogy anyukád egyedül van, egyedül kell boldogulnia. Jól jön neki majd ez a pénz, ha idős lesz, hanem megbetegszik, ha nem tud átmenetileg dolgozni. Bármi lehet.

Persze, ha tud, akkor segítsen. De nem lehet elvárni, hogy odaadjon egy lakást csak úgy.

2020. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!