Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnétek a...

Mennyi pénzt kérnétek a lakhatásért ilyen esetben a gyereketektől?

Figyelt kérdés
Párommal már nagyon régóta együtt vagyunk, eddig a szüleinél laktunk, eldöntöttük, hogy tavasszal végre elköltözünk és kiveszünk egy saját albérletet. Anyukám kb. egy éve vett egy felújításra szoruló lakást abból a célból, hogy majd ő felújítja, kipofozgatja és aztán kiadja albérletbe, mi pedig mivel épp albérletet keresünk, anyukám kiadná nekünk a lakást (még nem is lakott benne senki, mert eddig a felújítások zajlottak). Vidéki, kisvárosi lakásról van szó, itt is sokat emelkedtek az albérletárak az elmúlt években, de azért kb. 70-80 ezerért már lehet jó állapotú lakást találni, ismerősi körben ennél jóval olcsóbban is (egy kollégám ismerős által pl. 40 ezret fizet). Nekünk anyukám 50 ezer + rezsiért adná ki a lakást, amit őszintén szólva kicsit soknak érzek. Rendben, értem, hogy ezt ő végül is befektetésnek szánta és sokat költött is rá, de jól tudja, hogy milyen nehéz az önálló életet elkezdeni, párommal alig van még valamilyen bútorunk, hűtőt, kanapét, ágyat, mosógépet, székeket stb. mind meg kell vennünk majd ha elköltözünk, és ezek csak a legalapabb tételek. Másrészt meg anyukám régóta tudja, hogy mi is szeretnénk majd költözni, és az nyilván neki is jó, hogy nem valami idegen veszi ki a lakást, aki ki tudja, mennyire fizet rendszeresen, mennyire vigyáz a lakásra stb. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben ti mennyi pénzt kérnétek el a lakhatásért a gyereketektől? (Anyukám egyébként jól keres, nincsenek pénzügyi gondjai, nyilván azért is tudott egy lakást befektetési céllal megvenni.)
2020. febr. 4. 09:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én összetenném a két kezem, ha 150 ezer helyett csak 50ezer+rezsit kéne fizetnünk.

Inkább nézd a jó oldalát, a mai albérlet árak mellett ez nagy sgítség! Legyetek inkább hálásak anyukádnak, ha ennyit is tud segíteni. Vagy az is egy opció,hogy akkor maradtok a párodéknál.

2020. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, mennyi idős a "gyerek".


20-24 éves gyerekemtől nem kérnék pénzt, de pl. egy 30 éves már álljon meg a saját lábán.

2020. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.


Befektetési céllal vette, így nekem nem jutna eszembe oda menni. Amennyiben nem találnék mást, megköszönném a lehetőséget és a kedvezményes díjat. A gyereke vagy, de ott van a párod is, felnőtt ember, gondolom meg nem is a férjed. Nem azért dolgozik, fektet be, hogy ingyen adja oda neki. Érthető, ha díjat kér.

2020. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
92%

Az szerintem nem talpra állás, hogy eddig a párod szüleinél laktatok gondolom "ingyen", és maradhatnátok is, de átköltöztök anyukád frissen felújított lakásába "mert milyen nehéz önálló eletet kezdeni". Én tudom mennyire nehéz, 0ról kezdtük mi is. Megértelek, hogy több támogatást várnál, én is így voltam, de rá kell jönni, magunk életéért mi felelünk és csak mi tehetünk.

Mennyi idősek vagytok?

2020. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
94%
Sokan leírták már, amit gondolok: anyukád így is nagyon sokat segít, ha 50ért odaköltöztök. Csak a viszonyítás kedvéért: igaz, Budán, de 50-et én egy félszobáért fizetek.
2020. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
81%
Attól függetlenül, hogy én nem kérnék pénzt, ha lenne egy plusz lakásom, megkapná a gyerek, téged nem értelek. Azért adja olcsóbban, mert nincs hűtő??? És ha neki nincs lakása, mástól bérelsz, akkor is közlöd, adja olcsóbban, mert hűtő kell???
2020. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a kérdező anyját, gondoskodik magáról. Ha most úgy áll hozzá a lánya, hogy jól keres, van neki bőven miből élni, akkor gondolom, ha majd segítségre szorul, akkor is ez lesz a szlogen. Miért csak az anyjáról beszél vajon? Volt szó a párja szüleiről (többeszámban), de semmi nem hangzott el a kérdező édesapjáról, felé miért nincs semmi elvárás? Anyuka egyedül van? Mert akkor nagyon is jól teszi, ha a saját maga jövőjét biztosítja a befektetésével, feltételezem, nem a lányára akar támaszkodni, ha beüt nála valami krach, és nem 20-30 ezer Ft-okért adja oda a frissen felújított lakását, amiből lehet, hogy a nagy spórolás közepette majd ennyit se látna. Mellesleg ehhez képest még 50 ezer Ft bérleti díj is nagy ajándék, főleg, ha a pasi családjának is egy kb albérletnyi pénzt kifizetnek a lány állítása szerint. Anyunak vajon hogy esne, ha tudná, hogy oda simán kifizetik a pénzt, míg tőle még nagyobb elvárásokkal vannak, mint amit magától nyújtana? Miért neki kellene egyedül "megfizetnie" azt, hogy pasi szülei csóróbbak, apu meg nincs is a képben, és egyébként is nehéz elindulni? Egy ismerős jutott rólatok eszembe, aki felcsinált egy egyetemista lányt, aztán frissében még megtoldották kettővel (tehát részéről nulla munka, nulla pénz), belevágott építkezésbe, mert ugye rögtön kacsalábon forgó palota kell, nem olyan lakhatás, amit önerőből finanszírozni is tudnak, aztán meg a jól kereső anyját szidta mindenki háta mögött, mert ahelyett, hogy őket segítené - hiszen láthatná, mennyi fizetnivaló van - , nem átallik az épp akutális kanjával utazgatni ide-oda. Borzalmas, micsoda szülők vannak mostanában!
2020. febr. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem valami nem stimmel a sztoriban.


Ha a lány szülei jómódúak, a fiú szülei meg szegények, miért a fiú szüleihez költöztek be, és miért nem fordítva?


Vagy nem jó a kapcsolata a lánynak a szüleivel.

Vagy pedig baromira nem támogatják a kapcsolatát a fiúval, valami miatt.


Egyik esetben sem elvárható, hogy az anyuka adakozzon, hiszen ha valamiért nem szereti a fiút, nem fogja kvázi eltartani.


Ha meg megromlott a kapcsolat anya és lánya között, akkor pedig naná, hogy a saját jövőjét akarja biztosítani a pénzzel, mert úgy érzi nem fog tudni számítani a lányra.

2020. febr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
100%
"Elképesztően pénzéhes anyád van, Kérdező!" Aha. szóval az rendben van hogy a kérdező, dolgozó embert létére elvenné az anyja bevételi forrását. De az anya a pénzéhes. Gondolkodj már ember mielőtt ideböfögsz valamit... Az anya NEM köteles saját kárára támogatni a FELNŐTT lányát. A kérdező az aki másokat kihasznál a sztoriban, nem az anyja.
2020. febr. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 Fhggh válasza:

Fuu komoly mibe lehettek ...50ért neked vagy 80ért másnak...😂😂😂😂ahh igazi család!

Am én is másnak adnám 80ért😂😂

2020. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!