Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy szülő ilyet...

Normális ha egy szülő ilyet mond a gyerekének?

Figyelt kérdés
Csináltam egy hülyeséget amit nem kellett volna,ez miatt nagyon összevesztem az apámmal. Ordibált velem meg minden. Erre mondtam neki hogy gyűlölöm(de nem gondoltam komolyan csak haragudtam rá mert amiért ordibált velem). Erre ő meg mondta hogy már lassan ő is ott tart hogy utál engem. És most jön a legrosszabb. Azt mondta ők eredetileg egy gyereket terveztek csak becsúsztam másodiknak és anyám gyáva volt elvetetni pedig ő mondta neki és hogy megbánta hogy meggartottak. Aztán elment. Ez már két napja volt de még mindig nagyon fáj. Egész napot átsírtam. Miért mondta ezt? Ez azt jelenti hog nem szeret? Egyeltalán mondhat ilyet? Anyám azt mondta hog nem gondolta komolyan de sztem igen. Ha nem gondolta volna komolyan akkor már bocsánatot kért volna. Mit csináljak hogy ne utáljon?
2020. febr. 15. 20:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 anonim ***** válasza:
84%

"Pedig szerintem amit ő mondott sokkal rosszabb mint amit én tettem."


Tudod, miért sántít ez a megközelítés?

Mert amit ő mondott, az már arra volt reakció, amit te tettél!


Apukádnak (pontosabban szüleidnek) egyvalami róható fel: hogy ilyen erkölcsi nullát neveltek.

2020. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/104 anonim ***** válasza:
87%
Szóval loptál, dühödben vagdalkoztál (amit persze apádnak nem szabad) és még neked áll feljebb? Gratulálok..
2020. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/104 anonim ***** válasza:
86%

Ha azt figyelmen kívül hagyjuk, hogy min vesztetek össze, a lényeg az, hogy mit vágtatok egymás fejéhez.

Te azt mondtad, hogy gyűlölöd. Ő azt mondta, hogy megbánta, hogy megtartottak. Ez kb. egyformán súlyos kijelentés. Megértem, hogy fáj. De neki is fájhat, hogy gyűlöli a gyereke.

Egyébként egy idő múlva mindegy, hogy egy gyereket terveztek-e, vagy becsúszott. A viselkedése dönti el, hogy mit érez a szülő, megérte-e vállalni, vagy inkább nem kellett volna.

2020. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
87%

Ja, hogy lopsz. Nagyon jó. Szerintem alap dolog, hogy más tárcájában nem túrkálunk az engedélye nélkül, vagy ha mégis azonnal szólsz neki. Mennyibe telt volna bedugni a fejed a konyhába és szólni neki, hogy fater kiveszek egy tízest, mert kelle erra és arra?


Más hasonló kis húzásod is volt mostanában?

2020. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
80%

Persze, hogy őt védjük. Én személy szerint akkorát levertem volna neked, hogy fal adja a másikat! Ugyanúgy azt mondtad volna h utálsz. Ugyanott tartanánk.

Mire kellett annyira most se írod.

Én is azt mondanám a lopós gyerekemre aki utál is, mert szólni mertem tőlem ne lopjon h utál...


Menj oda szépen hozzá és kérj bocsánatot. Olyan nehéz ez? Bezzeg pénzt lopni attól aki meleg házban tart meg kaját tesz a számba az könnyű volt?

2020. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 anonim ***** válasza:
76%
Ha összegyűjtötted a pénzt, add oda neki a 10-est, próbálj vele beszélni. Mindkettőtöknek nehéz lesz visszaszerezni a másik bizalmát. Még hátha lehetne rendezni a kapcsolatotokat, hosszú, kemény "meló" lesz, de szerintem Te nyiss. Ha nem akarsz, ne kérj bocsánatot.
2020. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom, már volt sok előzménye a viselkedésedben, hogy így ki van rád akadva apád. Annyi eszed sincs, hogy a lopás fogalmát sem ismered. Önuralmad nulla, még rondán ordítasz is azzal, akitől loptál. Képzelem, mit kínlódik veled a családod az eszetlen mivoltod miatt. Hisztérikus kis tolvaj vagy. Ráadásul még beképzelt is. Jól meg kellett volna vernie apádnak, mert a szóból nem értesz, csak ennyi idős korodban már késő.
2020. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 anonim ***** válasza:
97%
Azert mondta, hogy megbanta, mert ott abban a pillanatban, amikor csak ugy lopkodsz tole es meg hisztizel is, lehet tenyleg igy erzett, hogyha ez lett beloled, akkor felesleges volt anno megtartani... Ez nem azt jelenti, hogy miota megszulettel, folyamatosan banja a dolgot es gondolom azota is elmult mar, csak ugyanugy duzzog, mint te.
2020. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim ***** válasza:
92%

És az normális, hogy egy gyerek meglopja a szüleit? Mert szerintem nem. Hiába írod, hogy vissza akartad adni, valószínűleg mindenki ezt mondaná. Megloptad, lebuktál, és még neked áll feljebb. Azt mondtad, hogy gyűlölöd (mert nem simogatta meg a buksidat, hogy megloptad?), te haragból mondtad ezt neki, de hidd el, hogy belőle a csalódottság szólt. Szörnyű érzés lehet, ha meglop a gyereked és ezek után még ő gyűlöl téged.

Itt te vagy az, akinek bocsánatot kell kérnie.

2020. febr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
92%
"Pedig szerintem amit ő mondott sokkal rosszabb mint amit én tettem." Ez csak azt mutatja, mennyire nem fogod fel mit tettél. Messze rosszabb amit te csináltál. Lopsz, vagyis hátba támadod, elárulod a szüleidet. Ezek után még te pattogsz mikor felelősségre vonnak, és apád a rossz? Na nem már. Egy szülőnek se kell elnézni a gyereke szemétségét, pláne az ilyen súlyosat nem. Felfogtad hogy bűncselekményt követtél el? És nem, nem számít hogy apádat loptad meg, attól ugyanúgy lopás.
2020. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!