Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy szülő ilyet...

Normális ha egy szülő ilyet mond a gyerekének?

Figyelt kérdés
Csináltam egy hülyeséget amit nem kellett volna,ez miatt nagyon összevesztem az apámmal. Ordibált velem meg minden. Erre mondtam neki hogy gyűlölöm(de nem gondoltam komolyan csak haragudtam rá mert amiért ordibált velem). Erre ő meg mondta hogy már lassan ő is ott tart hogy utál engem. És most jön a legrosszabb. Azt mondta ők eredetileg egy gyereket terveztek csak becsúsztam másodiknak és anyám gyáva volt elvetetni pedig ő mondta neki és hogy megbánta hogy meggartottak. Aztán elment. Ez már két napja volt de még mindig nagyon fáj. Egész napot átsírtam. Miért mondta ezt? Ez azt jelenti hog nem szeret? Egyeltalán mondhat ilyet? Anyám azt mondta hog nem gondolta komolyan de sztem igen. Ha nem gondolta volna komolyan akkor már bocsánatot kért volna. Mit csináljak hogy ne utáljon?
2020. febr. 15. 20:50
 51/104 A kérdező kommentje:
Már bocsánatot kértem tőle de ő viszont nem kért tőlem! Csak annyit mondott hogy "jó". Na ezek után is őt véditek?
2020. febr. 16. 12:14
 52/104 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Mert ku.rva nagyot hibáztál, de még mindig nem fogod fel. Bocsánatot is csak azért kértél, hogy ő is tegye meg.
2020. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/104 anonim ***** válasza:
62%

Igen őt védjük!

Utolsó forintját elveszed bammeg... Máskor is biztos megloptad, sose fog benned megbízni ezek után.

2020. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/104 anonim ***** válasza:
62%
Igen őt védjük, mert te egy lopós, jellemtelen, nagyképű semmirekellő vagy. És szerencséd hogy ennyivel megúsztad én a házból is kihajítottalak volna ha meglopsz.
2020. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/104 anonim ***** válasza:
67%

"Csak annyit mondott hogy "jó"."

Többet nem is érdemelsz. Ennek is örülhetsz, mert ez azt jelenti, hogy elfogadta a bocsánatkérésedet.

Lehet, hogy neki több idő kell ahhoz, hogy bocsánatot kérjen tőled. (Ez mondjuk nem is lenne csoda...) Te is annyi időt hagytál eltelni a bocsánatkérésedig, amennyit te jónak láttál. Hát csak hagyd szépen, hogy ő is annyi időt hagyjon eltelni az ő bocsánatkéréséig, amennyit ő jónak lát.

És ne csak azt vedd bocsánatkérésnek, ha x dolgot mond, hanem azt is vedd észre, hogy azóta is eltart, nem rakott ki a lakásból, ehetsz a hűtőből, stb., úgyhogy ez már önmagában bocsánatkérés, ha úgy vesszük (főleg egy férfitől).

2020. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/104 anonim ***** válasza:
61%
Mért kérne tőled bocsánatot? A sértegetős kis tolvajtól? Ettől fogva neked kell baromira igyekezned, hogy ne romoljon tovább a helyzet, és a 18. születésnapodon ki ne tegyenek otthonról a beképzeltséged miatt.
2020. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/104 anonim ***** válasza:
66%
Fordítva ülsz a lovon, kérdező. Mintha apádnak kötelességei lennének az irányodban. Annyi a kötelessége, hogy etessen, ruházzon, meleg lakást biztosítson neked, és a tanköteles korodig taníttasson. Ezt meg is kapod. A szeretet viszont nem "jár", van genetikai szeretet szülő és gyerek közt, de azt bizony el lehet rontani! Te pedig ezt tetted most. Biztos, hogy nem egy perc alatt váltál ilyen kis beképzelt hörcsöggé, hanem azelőtt is követelőzős, goromba lehettél, beszólogattál - 100%, hogy nem ez az első durvaságod -, önkritikád meg nincs. Nem látod be, mekkora szrt kevertél kettőtöknek, ezért sem tud megbocsátani neked valóban. Az a "jó" azt jelentette, hogy majd meglátja, miként viselkedsz a továbbiakban. Sok gyerek csúszik be, sokak születése nem akart terhességből lesz, csak utána a gyereket megszeretik, mert olyan jó fej lesz. Te meg nem vagy jó fej. Szerintem narcisztikus lehetsz, hogy ENNYIRE nem látod, mit műveltél. Ha még feszíted a húrt, azon kaphatod magad, hogy átírattak egy másik iskolába, kollégiummal, aztán szevasz, tavasz, nem kell tovább nézniük az undok búrádat. Nem apádnak kell "bocsánatot" kérnie, hanem neked krvára összekapnod magad, és megijedni a saját természetedtől.
2020. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/104 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok nálad sokkal idősebb, 20 vagyok, de még én se csináltam olyat, hogy senkinek nem szólok és elveszem más pénzét. Legalább anyudnak szóltál volna, hogy kell X forint, szerintem ő is odaadta volna, ha közös kasszán vannak, és amint megvan az összeg visszaszolgáltatod. Apudnak lehet eleve stresszes napja volt, erre az várja otthon, hogy nincs meg a 10-e. Egy telefon/sms nem lehetett volna olyan nehéz, hogy "bocsi, kellene egy kis pénz, elvehetném?". Ekkor is szerintem kaptál volna fejmosást, de max annyit, hogy miért nen szóltál előbb. Én 16-17 éves koromban már nyári munkáztam, volt némi zsebpénzem, ha nagyon muszáj volt akkor költöttem. Ne várd, hogy apád olyan gyorsan megbocsát, gondolom lány vagy, akkor még nagyobbat csalódott benned. Az én apám szájából sose hallottam egy "bocs"-ot se, pedig engem is volt hogy megsértett. Lehet apád is ilyen.
2020. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/104 anonim ***** válasza:
65%
Elképzelhetetlen lett volna, hogy valaha lopjak bárkitől, de a szüleimtől egyenesen halálos bűn. Nem, nem elvevés, amit csináltál, hanem tolvajlás. Egy vacak vásárlás miatt fosztod ki a szülődet. Erkölcstelen plázanyomoronc vagy! Legyél tisztában a tetteddel. Aki szülőjétől lop, az semmire sem tartja azt a szülőt, szrba se veszi, nem becsüli, nem szereti. Egy irgalmatlan verés, az járna neked azért, amit csináltál. Apád helyesen mondta, amit mondott, mert ez volt a verésen kívül az EGYETLEN, ami valamennyire segített felfogni a saját jellemed pocsékságát.
2020. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/104 anonim ***** válasza:
12%
Én már felnőtt vagyok,de volt,hogy én is vettem már pénzt a szüleimtől vagy ők tőlem.Később szóltunk,nem orditottuk le egymást.De az,hogy a gyerekem pofájába vágom,hogy egész életemben utáltam elég ocsmány dolog.Apukát se kéne védeni.Én bem kérnék bocsánatot,odaadnám neki a pénzt és kész.
2020. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!