Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy szülő ilyet...

Normális ha egy szülő ilyet mond a gyerekének?

Figyelt kérdés
Csináltam egy hülyeséget amit nem kellett volna,ez miatt nagyon összevesztem az apámmal. Ordibált velem meg minden. Erre mondtam neki hogy gyűlölöm(de nem gondoltam komolyan csak haragudtam rá mert amiért ordibált velem). Erre ő meg mondta hogy már lassan ő is ott tart hogy utál engem. És most jön a legrosszabb. Azt mondta ők eredetileg egy gyereket terveztek csak becsúsztam másodiknak és anyám gyáva volt elvetetni pedig ő mondta neki és hogy megbánta hogy meggartottak. Aztán elment. Ez már két napja volt de még mindig nagyon fáj. Egész napot átsírtam. Miért mondta ezt? Ez azt jelenti hog nem szeret? Egyeltalán mondhat ilyet? Anyám azt mondta hog nem gondolta komolyan de sztem igen. Ha nem gondolta volna komolyan akkor már bocsánatot kért volna. Mit csináljak hogy ne utáljon?
2020. febr. 15. 20:50
 61/104 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem még örülnöd kéne, hogy otthon vette észre és nem egy boltban vagy étteremben kellett beégnie, hogy a saját gyereke hülyesége miatt nem tud kifizetni valamit. Nekem mindig pont annyi kp van a pénztárcámba, amiről tudom, hogy kelleni fog. És ha egy olyan helyen venném észre,hogy eltűnt, ahol a közelbe nincs ATM, kártyával meg nem lehet fizetni akkor bizony hazamennék és lebasznék a gyerekemnek 2 akkora pofont, hogy a fal adja a másikat. Aztán hónapokig hozzá sem szólnék, nem is főznék rá. Ha annyira nagylány már, hogy 10 ezreseket lopkod, akkor valszeg tud is magára főzni. Szerintem itt a válaszolók 90%-a szerint még kevés is,amit apád mondott neked. Minimum pofon meg szobafogság. Te meg még egy 'egyszerű' sértéssel megúsztad. Én sem vagyok sokkal idősebb nálad, 25 vagyok, de nekem eszembe nem jutott volna lopni a szüleimtől soha, mert láttam,hogy azért a pénzért igen is megdolgoztak. Aztán meg ennyi idősen már régen diákmunkáztam és nem volt szükség a lopásra a shopping miatt. Nagyon gáz vagy kérdező, szerintem most kezdj el teperni,minimum takarítsd ki a házat. Menj el diákmunkára és add vissza a pénzt minél hamarabb. Lesd a szüleid minden kívánságát. Mert ezek után meg a gyűlöllek kijelentésed után azt is el tudom képzelni, hogy apád komolyan gondolta. És még engem néznek hülyének az emberek, ha megmondom,hogy nem akarok gyereket..pont az ilyenek miatt nem...
2020. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/104 anonim ***** válasza:
17%
Egyáltalán nem normális. Az ilyen nem apa, hanem egy okádék.
2020. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/104 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, mint a gyereke igaz?
2020. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 anonim ***** válasza:
91%

45-46-tal értek egyet.

El nem hiszem, hogy egy mai fiatalnak nincs telefonja és nem tud telefonálni.

De megkérdezném: és mi történt volna, ha elhalasztjátok barátoddal azt a vásárlást? Mondjuk este kérsz pénzt apukádtól és másnap vásároltok?

De azt se értem, mikor és miből adtad volna meg, ha neked elfogyott?

Én pl. azon is fönnakadtam volna, hogy ha te érsz haza előbb és szólsz, hogy kivettél pénzt a pénztárcámból. Mert azért ez nem úgy működik, hogy kell neked és szólsz, hogy kivettél, hanem kérsz, én megkérdezem, mire kell neked, és eldöntöm, adok-e.

2020. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/104 anonim ***** válasza:
23%
kár volt leírnod, mit csináltál (bár nem mintha egyébként dicséret járna érte), mert most ezen tovább nem fog látni senki... a "gyűlöllek" ebben az esetben sima indulatszó, de ilyen gondolatmenetet, amit apád előadott, nem hirtelen felindulásból talál ki valaki
2020. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 anonim ***** válasza:
88%
Juj, a végén még kiderül hogy a hisztis tolvaj az áldozat. És nem, nem volt kár leírnia mit tett, ugyanis a tények híján nem jól ítélné meg az ember a helyzetet. Teljesen érthető az apa reakciója.
2020. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/104 anonim ***** válasza:
89%
Azért ez kemény lecke volt arról, hogy a tetteknek következményeik vannak. Még AZT sem voltál hajlandó elismerni, hogy loptál. Annyira úgy vélted, hogy a te szentséges személyednek mindent szabad. Beszélj anyáddal, mesélje el, hogy volt ez a te fogantatásoddal meg a megszületéseddel. De az nem lesz jó jel, ha továbbra is azt hiszed, hogy te vagy a család kicsi kincse, aki bármit megtehet és akármit mondhat, következmények nélkül. Pont azzal, akire minden tekintetben RÁ VAN SZORULVA.
2020. febr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/104 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg igaz, amit apád mondott. Sok gyerek élete kezdődik így, ha becsúszik egy gyerek, akkor nincs szivük a szülőknek elvetetni és utána ezt soha nem bánják meg!

Ha ebben az országban csak tervezett gyerekek élnének, akkor pár millióan kevesebben lennénk.

Viszont egy éles helyzetben, amikor azt mondod apádnak, hogy gyűlölöd, egy ilyen aljas lopás után, belőle is kijött az, aminek nem kellett volna. Nem elég, hogy bocsánatot kértél. Mondd meg neki, hogy szereted, kérdezd meg, hogy tudod jóvátenni azt, amit tették, mert egy napig sírtál amiatt, amit mondott. Talán akkor ő is megérti, hogy túllőtt a célon. Beszéljetek!

2020. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 anonim ***** válasza:
20%
Nem teljesen értem, hogy miért van mindenki kiakadva. Nem ismerjük a kérdező családját, nálunk pl. teljesen normális volt gyerekként, hogyha kellett pénz - mert nem kaptunk zsebpénzt - akkor volt egy bögre, ahonnan kivehettünk. Nekem az alapján, hogy az édesapa otthon hagyta a pénztárcáját, valami hasonló felállásnak tűnik, gondolom, hogy tartalékpémztárca és nem az amiben a bankkártyát személyit tartja. Illetve a leírás alapján - hogy fogalma sincs a pénz értékéről - a kérdező felsőközéposztálybeli, egymillióplusos nettó fizus szülőkkel. Szóval kb. olyan, mintha 1000-2000 forintot vett volna ki egy átlagos keresetű szülő pénztárcájából. Szerintem kicsit erős volt apukád reakciója...
2020. febr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/104 anonim ***** válasza:
71%
Ezek szerint teljesen jól ismered a kérdezőt :)
2020. febr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!