Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húgom névnapja alkalmából...

Húgom névnapja alkalmából nagy ünnep, az enyém nem fontos, mert már felnőtt vagyok? Túlreagálom szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem maga a névnap, mint alkalom a fontos számomra, inkább csak a következő felfogás a problémám:

Húgom névnapja pár héttel az enyém előtt volt. Én 27 éves vagyok, húgom 14. Anyám megmondta konkrétan, mit vegyek húgomnak a névnapjára, 10000 Ft-os cucccot kért, ami szerintem enyhén túlzás egy névnapra, de oké, megvettem. Hazautaztam a fél országon a névnapja miatt, ott a környéken biciklitúrára mentünk húgom kedvéért, majd otthon volt közös ebéd, torta és ajándékozás.

Pár hét múlva jött az én névnapom, szüleim felköszöntöttek és ennyi. Nem kérdezték, mikor ünnepeljünk, kérek-e valamit (nem kértem volna, de azért jól esett volna a kérdés, ha már ők leadták nekem a rendelést).


Lehet, azért mert felnőtt vagyok már, de azért a 14 éves gyerek sem olyan kicsi már, de nekem azért rosszul esik, hogy húgom névnapja ekkora ünnep volt, az enyém meg egy köszöntéssel le volt tudva.

Azóta még nem jártam otthon, de nem is kérdezik, mikor mennék legközelebb, nem is hívtak. Húgom névnapján hetekkel előtte hivogattak már, hogy biztos megyek-e.

Jogosan érzem magam rosszul emiatt vagy oké ez így, mert én már felnőtt vagyok? Szerintetek is kivételezés ez vagy túlreagálom csak?



2020. jún. 15. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj kérdező, de ha ennyi egybehangzó vélemény után is ugyanúgy mártírkodsz, mint eddig, akkor legalább ne picsogj, mint egy fürdős hivatásos. Te jársz házhoz a lófaxért,megérdemled, ha nem baxol az asztalra.
2020. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
100%

Ha 14 éves korában 10e ft-os ajándékot kér, akkor 18-ik szülinapra vehetsz neki egy házat rozi dombon:)))

Mi vagy te, a télapó vagy a lámpa szelleme?

Itt a nyár, lehet menni dolizni;)


Az egész olyan, mint egy kilóra megvevő családi vállalkozás soraid, ami csak a holmikról szól, kitől lehet lejmolni dátum szerint...

S milyen dolog, hogy megmondják, mit vegyél 27 évesen?

Felhívod telón, felköszöntöd szavakkal s olé.Esetleg meglátogatod egy általad választott aprósággal.

Aztán ő is meglátogat egyszer szüleiddel, ha számítasz nekik s nem csak a gubád.


Nem értem, mire jó ez a lejmolás erőltetés...te vagy a lóvés tesó kb..., ennyi vagy szemében-szüleidében is.

Én, így látom soraidból...

2020. jún. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
96%

Azert egy nyamvadt nevnap miatt ekkora rongyrazast csapni tenyleg erosen tulzas. En pl sokszor nem is kaptam a szobei felkoszontesen kivul semmit, de oszinten szolva en sem tartottam kb semennyire sem fontosnak a nevnapot. Szep meg kedves ha valaki boldog nevnapot kivan, de az, amit a hugoddal csinalnak erosen a lo tuloldala.

Azt meg nem is ertem, hogy mi alapjan varja el anyad, hogy TE adj a testverednek zsebpenzt. Zsebpenzt a szulok szoktak adni a gyereknek, es nem a nagyobbik gyerek a kisebbnek! Az meg mar felhaborito meg pofatlansag, hogy anyad ezen is porog, hogy keves. Adjon o a hudognak penzt.


Kerdezo ne haragudj, de te tipikus aldozata vagy annak, amit ugy hivnak, hogy erzelmi zsarolas. A csaladod kihasznal teged, lehuz, a te szuksegleteid vagy unnepeid nekik semennyire sem fontosak, de azert fenntartjak a szereto csalad latszatat kirandulasokkal meg ezekkel, nehogy elzard a penzcsapot. Ez addig fog igy menni, mig ki nem allsz magadert es behuzod a kezifeket. Egy petakot sem adnek tobbet se a hugodnak se anyadnak. Az ajandekrendelesuket meg adjak le masnak vagy egymasnak.

2020. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
84%
Az a vicc, hogy a sok egybehangzó vélemény ellenére, folyamatosan mentegeted anyádat és a családodat. Innentől pedig nem lehet mást hibáztatnod, csakis saját magadat.
2020. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, ne haragudj, de ezek után csak egy ember van akit hibáztatni lehet: téged.

Te is érzet/látod, hogy kihasználnak, hogy te nekik nemigazán vagy fontos, hogy nekik csak a pénzed jó, de te szolga módjára mosdatod őket, meg milyen szupi-dupi család, még akkor is, ha totál baleknak néznek, akit simán le lehet húzni pénzzel. Innentől felesleges akármilyen tanácsot is adni, mert amig nem állsz a saját lábadra, nem állsz ki magadért, addig írhatunk akármit, nem fog semmi változni.

2020. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:

Kerdezo.. Meg a nevnapja elott is csak eszrevehettel konkret jeleket amik erre utalnak. Tehat nem volt meglepetes h ez lesz. Igy en a te helyedben EL SE MENTEM VOLNA A kis pics@ nevnapjara. Megmondtam volna a telefonba a szuleidnek a helyedben h NEM megyek es kesz. Ha zaklattak volna akkor fel se vettem volna/vissza se irtam volna. Ebben a helyzetben!


Ha normalis emberekrol lett volna szo persze h elmentem volna. De igy nem! Es ezt elore tudhattad h ez lesz.

2020. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 A kérdező kommentje:
Tanultam az esetből, azóta volt születésnapom is. Azt is hasonló lelkesedéssel "ünnepleték", mint a névnapomat. Most jön a húgom névnapja. Már kérdezik, hogy ugye akkor megyek-e. Mondtam, hogy persze, megyek, de közbe fog jönni valami és pont nem lesz jó az a hétvége. :)
2020. szept. 13. 15:51
 68/85 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem a névnapja, a szülinapja jön a húgomnak. Tehát a szülinapjára nem megyek el.
2020. szept. 13. 15:52
 69/85 anonim ***** válasza:
100%

67

Akkor küldened kell az ajándékot utólag expressz...esetleg egy hummert;)

Minek hazudni, mondd meg, hogy nem mész ezért s ezért, változzanak meg...ez nélkül egy kutya vagy a többivel...álszent kamuzgató, ők meg potyalesők.


Nem mész, mert nincs pénzed-messze van, nem így ünnepelsz, önts tiszta vizet a pohárba, hátha elgondolkodnak vagy legfeljebb kitagadnak s a jövőben ez sem lesz problémád...

Telefonon felköszöntöd s ennyi.

2020. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 A kérdező kommentje:

Bocs, én szeretem a húgomat, és miért ne ajándékozhatnám meg? Nekem többe kerül az időm, így ha nem megyek, már sokat nyerek. Majd megkapja az ajándékot, ha legközelebb találkozunk. Egyébként ő megérti, anyám hisztizik az ilyenen folyton.

Úgyis az lesz, hogy mondjam le a programomat, amit nem fogok. Majd jönni fog azzal, hogy de hát szülinap stb, és majd akkor mondom, hogy tudom, nekem is volt. Szóval meg is lesz mondva, ne aggódj ezen.

2020. szept. 13. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!