Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húgom névnapja alkalmából...

Húgom névnapja alkalmából nagy ünnep, az enyém nem fontos, mert már felnőtt vagyok? Túlreagálom szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem maga a névnap, mint alkalom a fontos számomra, inkább csak a következő felfogás a problémám:

Húgom névnapja pár héttel az enyém előtt volt. Én 27 éves vagyok, húgom 14. Anyám megmondta konkrétan, mit vegyek húgomnak a névnapjára, 10000 Ft-os cucccot kért, ami szerintem enyhén túlzás egy névnapra, de oké, megvettem. Hazautaztam a fél országon a névnapja miatt, ott a környéken biciklitúrára mentünk húgom kedvéért, majd otthon volt közös ebéd, torta és ajándékozás.

Pár hét múlva jött az én névnapom, szüleim felköszöntöttek és ennyi. Nem kérdezték, mikor ünnepeljünk, kérek-e valamit (nem kértem volna, de azért jól esett volna a kérdés, ha már ők leadták nekem a rendelést).


Lehet, azért mert felnőtt vagyok már, de azért a 14 éves gyerek sem olyan kicsi már, de nekem azért rosszul esik, hogy húgom névnapja ekkora ünnep volt, az enyém meg egy köszöntéssel le volt tudva.

Azóta még nem jártam otthon, de nem is kérdezik, mikor mennék legközelebb, nem is hívtak. Húgom névnapján hetekkel előtte hivogattak már, hogy biztos megyek-e.

Jogosan érzem magam rosszul emiatt vagy oké ez így, mert én már felnőtt vagyok? Szerintetek is kivételezés ez vagy túlreagálom csak?



2020. jún. 15. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
70%
Igen, ez a megkülönböztetés totálisan durva részükről. DE: névnapra mi a lópikulának torta, meg tízezres ajándék anyád által leadott rendelés miatt csak a ti részetekről? Komolyan, el sem akarom hinni. Te is hibás vagy ebből a szempontból. Állj a sarkadra és mondd meg, hogy ez enyhén szólva is túlzás, nektek is van hová tenni a pénzt. Ez csak egy névnap, nem születésnap. Ugye belátod, hogy mivel alárendeled magad anyud akaratának, nem álltál ki magadért. Milyen gyerekkorotok volt? Ott még egyenlően kaptatok mindig mindent? Igen, látom, mekkora a korkülönbség, de mégis fontos. Névnapra torta... becarás. Lufihegyek is voltak? Szívecskés díszítés? Kicsit gondoszkodok, mert abszurdnak tartom, ha mindez igaz..
2020. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 Savlekotő ***** válasza:
37%
Persze hogy nem hívnak,az se érdekli őket hogy a világon vagy,nem várnak haza,de amint megint kell a huginak vagy nekik egy drága vacak nyugi jelentkeznek,magyar családok ilyenek ma sajnos,érdek,semmi érzelem..
2020. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni, ha felhozod még te leszel a szemét és a sz@rrágó.


Én azt csinálnám a jövőben, ha a helyedben lennék, hogy a szülőket max telefonon felköszönteném, a huginak ajándékot vagy pénzt adnék, de csak olyan értékben, ami nekem nem jelent gondot. És amikor a szülők rákérdeznek, hogy ők miért nem kapnak semmit, megmondanám, hogy azt hittem, hogy mi felnőttek egymás között már nem ajándékozunk, hiszen ők sem vettek nekem semmit névnapomra.

2020. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 Savlekotő ***** válasza:
91%
Zárd el a pénzcsapot,és nézd meg keresnek e és vond le a következtetést.. Fejős tehén vagy,akit kihasználnak,ne engedd nekik.
2020. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
21%

Biztos, hogy nem te vagy 14?

Ő gyerek, te felnőtt. Nálunk is nagyobb felhajtás van a gyerekek miatt, de ez a család egyetlen felnőtt tagját sem zavarja.

2020. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 A kérdező kommentje:

"Ugye belátod, hogy mivel alárendeled magad anyud akaratának, nem álltál ki magadért."- mit lássak be pontosan, nem értem. Kértek ajándékot, megvettem. Hazamentem a megbeszélt időpontban. Minek kellett volna pontosan ellent mondanom? Csak azért is mondtam volna, hogy nekem ez nem jó időpont, miközben jó volt? Vagy mire gondolsz?


"Milyen gyerekkorotok volt? Ott még egyenlően kaptatok mindig mindent?" - 13 év van közöttünk, szóval nem lehet ennyire egyszerűen összehasonlítani. Amikor én voltam gyerek, sokkal szerényebb körülmények között éltünk. Az utóbbi években sokkal több pénzük lett anyáméknak, így húgomnak sokkal jobb dolgok jutottak. Nem lehet ilyen szempontból összehasonlítani, mert a lehetőségekhez képest én is kaptam dolgokat anno.

Most már felnőtt vagyok, jól keresek, gondolhatják, hogy akkor már mindegy. De azért nem olyan kellemes érzés látni, hogy míg én küzdöttem mindenért, húgomnak az ölébe hullik minden. Persze, lehetnék érettebb és rájuk hagyhatnám, csak nehéz.

2020. jún. 15. 15:01
 17/85 anonim ***** válasza:
21%

Én sem értem a problémát. Ahogy az utolsó írta, más egy gyerek meg egy felnőtt. Pl az én vagy a férjem születésnapját nem tartjuk meg. Nem szokott összegyűlni a család, max szóban boldog szülinapot kívánnak és ennyi. A gyerekeinknek természetesen van torta, ajándék, jönnek a nagyszülők. Legalábbis nálunk úgy van, hogy ez egy gyereknek fontos, egy felnőtt általában nem szokott belőle ekkora tragédiát csinálni.

Ha úgy gondolod, hogy nem szeretnél tesódnak ajándékot venni, akkor legközelebb mondd meg, hogy erre te nem szeretnél költeni. Azt ne mondd, hogy azért nem, mert te nem kaptál semmit, mert eléggé gyerekes dolog lenne.

2020. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
20%
Azt a részt értelmezni is nehezen tudom, hogy jótékonykodásnak tartod, hogy megajándékozd a kiskorú testéveredet és hogy neked ez érzelmileg teher. Nyilvánvaló, hogy nem szereted, ennek persze csak te tudod az okát, bár sejtéseim vannak. Azonban ezeket a sérelmeket felnőtt létedre vagy le kell tenni, vagy ha nem megy, akkor egy szakember segítségét kérni.
2020. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem, mivel te felnőtt vagy, külön élsz, úgy gondolják, hogy te szervezel programot, bulit, akármit, ha szeretnél.

Biztosan ők is mennének hozzád, ha meghívnád őket, hogy szülinapod alkalmából menjetek el együtt egy programra, vagy csak legyetek nálad és tortázzatok egyet, vagy bármi.

2020. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy többet adnak neki, mint a kérdezőnek, ha mára van rá lehetőség, de ez akkor is túlzás. De oké, legyen, ők tudják. Viszont az akkor se normális, hogy ők megadják nekik a szülinapnak megfelelő névnapot, és a kérdezőtől elvárják, hogy ő is adjon bele, nem is kevés pénzt.
2020. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!