Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húgom névnapja alkalmából...

Húgom névnapja alkalmából nagy ünnep, az enyém nem fontos, mert már felnőtt vagyok? Túlreagálom szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem maga a névnap, mint alkalom a fontos számomra, inkább csak a következő felfogás a problémám:

Húgom névnapja pár héttel az enyém előtt volt. Én 27 éves vagyok, húgom 14. Anyám megmondta konkrétan, mit vegyek húgomnak a névnapjára, 10000 Ft-os cucccot kért, ami szerintem enyhén túlzás egy névnapra, de oké, megvettem. Hazautaztam a fél országon a névnapja miatt, ott a környéken biciklitúrára mentünk húgom kedvéért, majd otthon volt közös ebéd, torta és ajándékozás.

Pár hét múlva jött az én névnapom, szüleim felköszöntöttek és ennyi. Nem kérdezték, mikor ünnepeljünk, kérek-e valamit (nem kértem volna, de azért jól esett volna a kérdés, ha már ők leadták nekem a rendelést).


Lehet, azért mert felnőtt vagyok már, de azért a 14 éves gyerek sem olyan kicsi már, de nekem azért rosszul esik, hogy húgom névnapja ekkora ünnep volt, az enyém meg egy köszöntéssel le volt tudva.

Azóta még nem jártam otthon, de nem is kérdezik, mikor mennék legközelebb, nem is hívtak. Húgom névnapján hetekkel előtte hivogattak már, hogy biztos megyek-e.

Jogosan érzem magam rosszul emiatt vagy oké ez így, mert én már felnőtt vagyok? Szerintetek is kivételezés ez vagy túlreagálom csak?



2020. jún. 15. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 A kérdező kommentje:

Sosem érdekelte anyámékat, hogy elköltöztem, nem zsarolnak ilyenekkel. Nem hinném, hogy ez van a dologban.

Inkább az lehet, hogy vérszemet kapott, amikor előléptettek, mivel legutóbb már azt is sérelmezte, miért csak annyi zsebpénzt adtam húgomnak, mikor mennyit keresek. Csak mint mondtam, azt nem veszi figyelembe, hogy emellé van is kiadásom rendesen.

2020. jún. 15. 16:53
 32/85 anonim ***** válasza:
90%
Neked nem is kellene zsebpénzt adnod neki! Mi a fenét képzel magáról, hogy sérelmezi, hogy "csak ennyit"? Annyit adsz neki, amennyit te gondolsz, de a zsebpénzt a szülő szokta adni, nem a nővér.
2020. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 Savlekotő ***** válasza:
90%
Mondom zárd el a pénz csapot ne légy balek,aki fizet a saját kárára lemondja a programját de őt a kutyába se veszik a szülinapján se.
2020. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 kovpet ***** válasza:
89%

"Csak mint mondtam, azt nem veszi figyelembe, hogy emellé van is kiadásom rendesen."


Nem, nem ezt nem veszi figyelembe. Azt nem veszi figyelembe, hogy te nem a szülője vagy annak a 14 évesnek, hanem a testvére és így nem a te feladatod pénzelni.


Az ajándékot meg adni szokták, nem megrendelni. Pofám leszakad. Mondd meg nekik, hogy nem webshop vagy, hogy rendelgessenek tőled akármit is.


A pénzeddel meg köszönöd szépen, te gazdálkodsz, mert te kerested azt meg.

2020. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen, akkor fejőstehénnek néznek, és hát minek köszöntsenek téged bármivel, mikor te úgyis gazdag vagy. De undorító.

Ennek tényleg csak te vethetsz véget. Ha akarsz a húgodnak továbbra is zsebpénzt adni, tedd, de ha anyád jön rendelgetni, legközelebb állítsd le. Határozottan. Mondd meg, hogy egyrészt nektek most spórolni kell, mert óriási kiadások jönnek, és ez, amit mond, túl drága, másrészt nem webshop vagy, hanem a nővére, és te majd elöntöd, mivel kedveskedsz.

Amúgy a párom húga bepróbálkozott ilyennel, hogy a gyerekeinek a párom vegyen tizenezer forintos legókat, meg neki szülinapjára huszonezerért kerti padot. A párom nagyon egyszerűen megoldotta: azt mondta, hogy NEM. A gyerekek kaptak könyvet, a húga pedig kisebb értékű lakberendezési tárgyat. Elfogadta. Neked is hasonló eljárást javaslok.

2020. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
87%
Ne anyád mondja meg mennyit adsz a tesódnak. Ne számolj be a pénzügyi helyzetedről,meg arról hogy mennyit keresel. Mi az hogy pampog a zsebpénzen? Örüljön hogy egyáltalán adsz. Kevesebbet ugrálj miattuk,ne minden körülöttük forogjon.
2020. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen kettős mércés prosztó családhoz a phaszért jársz haza,akár ünnepekre? Mi köt hozzájuk a vérségi köteléken felül?
2020. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
88%

Hadd foglaljam ossze:


- a szuleidnek a hugod a mindene, te nem szamitasz, nem vagy fontos

- leadjak neked a rendelest, hogy milyen ertekben mit vegyel a hugodnak, plusz meg oda is boffentik, hogy nektek ugyis van penzetek

- odarangatnak az orszag masik felere a hugodat korbenyalni, majd kuldenek is vissza

- ha neked van Nevnapod vagy akarmi, szo szerint tojnak a fejedre, es lerendezik a "te mar felnott vagy" kifogassal

- te meghivod oket, ok meg bunko modon elutasitjak, mert ok nem olyan "alja nep" mint te (ha mar teged oda tudnak rangatni) szerintuk, hogy majd ennyit utazgatnak


Bocs, de en azonnal befejeznek mindenfele ajandekozast meg latogatast. Ne legy mafla, allj ki magadert, mondd meg nekik, hogy legyenek csak boldogok a hugoddal, nem tartasz tobbet a tarsasagukra igenyt.

Miert mesz el hozzajuk? Jobban ki se tudnak fejezni, hogy nem vagy szamukra fontos, csak arra vagy jo, hogy egy X+1. szemelytol is kapjon valamit a hugod, hogy neked mi esne jol meg mi megterhelo, x@rnak ra magasrol.

Ilyen total felesleges rongyrazasra amugy sem adnek ilyen sok penzt. Aztan ha a hugodnak szuletesnapja van, akkor meg utcai karnevalt rendeznek, ha mar a nevnap ennyire tul van unnepelve?


Epitsetek az eleteteket, ok meg legyenek boldogok egymassal.

2020. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 A kérdező kommentje:

Nagyon ritkán megyek hozzájuk, kb. kéthavonta-háromhavonta egyszer, egy napra max.

Ne gondoljátok, hogy ez fekete vagy fehér, jó velük együtt lenni, mindig csinálunk valami programot, beszélgetünk stb.

A problémám az az, hogy talán tényleg azt gondolják, hogy nekünk úgyis van alapon erkölcsi kötelességünk támogatni a húgomat. Ez persze kimondva sosem volt, de több olyan elszólás is volt, amiből nekem ez jön le. Sajnos anyámnak mások anyagi helyzete mindig csak addig a pontig volt érdekes, hogy mennyi pénze van, de hogy mennyit dolgozik ezért, milyen áldozatokat hoz, sosem érdekele. (Kicsit egyszerű a gondolkodása.)

2020. jún. 17. 18:09
 40/85 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég durva. De lehet, csak olyan felfogásúak, hogy a gyerekkorban lévőt ünneplik. Te kaptál 14 évesen ennyit névnapodra? Ha téged is ugyanúgy megünnepeltek annak idején, akkor ne törődj vele különösebben. De én azt javaslom, máskor kerek-perec mondj nemet egy ilyen nagy értékű ajándékra, ne költekezz erőn felül.
2020. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!