Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húgom névnapja alkalmából...

Húgom névnapja alkalmából nagy ünnep, az enyém nem fontos, mert már felnőtt vagyok? Túlreagálom szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem maga a névnap, mint alkalom a fontos számomra, inkább csak a következő felfogás a problémám:

Húgom névnapja pár héttel az enyém előtt volt. Én 27 éves vagyok, húgom 14. Anyám megmondta konkrétan, mit vegyek húgomnak a névnapjára, 10000 Ft-os cucccot kért, ami szerintem enyhén túlzás egy névnapra, de oké, megvettem. Hazautaztam a fél országon a névnapja miatt, ott a környéken biciklitúrára mentünk húgom kedvéért, majd otthon volt közös ebéd, torta és ajándékozás.

Pár hét múlva jött az én névnapom, szüleim felköszöntöttek és ennyi. Nem kérdezték, mikor ünnepeljünk, kérek-e valamit (nem kértem volna, de azért jól esett volna a kérdés, ha már ők leadták nekem a rendelést).


Lehet, azért mert felnőtt vagyok már, de azért a 14 éves gyerek sem olyan kicsi már, de nekem azért rosszul esik, hogy húgom névnapja ekkora ünnep volt, az enyém meg egy köszöntéssel le volt tudva.

Azóta még nem jártam otthon, de nem is kérdezik, mikor mennék legközelebb, nem is hívtak. Húgom névnapján hetekkel előtte hivogattak már, hogy biztos megyek-e.

Jogosan érzem magam rosszul emiatt vagy oké ez így, mert én már felnőtt vagyok? Szerintetek is kivételezés ez vagy túlreagálom csak?



2020. jún. 15. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
29%
Ha jól látom nem 9 komment érkezett feléd. Emellett az én kommentjeimre sem reagáltál, amik más álláspontot képviselt, mint a többi emberé. Felesleges játszanod a hülyét, ha lesz.rod az embereket, akkor nem kell kiemelni a kérdést.
2020. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 A kérdező kommentje:
Nem reagáltam mindegyikre külön-külön és nem is ért meg mindegyik egy külön hozzászólást, de az valótlan állítás a részedről, hogy "senki kommentjére nem reagálsz". Ha hiányérzeted van, vagy valami nem tiszta, megkérdezheted, akár privátban is, amennyiben segítő szándékod van vagy bármi hozzáfűznivalód van.
2020. jún. 25. 13:20
 53/85 anonim ***** válasza:
96%

"Ha jól látom nem 9 komment érkezett feléd" - nem is tudtam, hogy itt minden egyes hozzászólásra külön kell reagálnia a kérdezőnek. Én követem ezt a kérdést, mert magam is hasonló szituációban vagyok, és látom az interakciókat a kérdező részéről.

Kifejtett elég sok mindent, mesélt a gyerekkoráról, az apja születésnapi összejöveteléről stb. De olyan kérdésekre, hogy minek vettél neki 10000-ért kacatot most mit válaszoljon? Inkább ne spameljen mások kérdése alá, ha érdemben nem tud hozzászólni.

2020. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
40%
Miért, talán rendben van, hogy 27 éves felnőtt embernek megmondják a szülei, hogy ezt vedd a 14 éves húgodnak ennyiért a névnapjára? Kezeltessétek magatokat.
2020. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted családon belül nem fordulhat elő, hogy emberek megbeszélik, hogy kinek mit vesznek? Én megkérdeztem, mégis mire vágyik, mire van szüksége, mert nem szerettem volna neki felesleges dolgot venni vagy olyat, ami nem tetszik neki, és akkor mondták ezt a dolgot. Az árát nem is tudták akkor még egyébként. Nem az volt a kikötés, hogy én 10 ezerért vegyek ajándékot, hanem megmondták, hogy erre vágyik, ha nekem is ok, vegyem meg. Megvettem, belefért. A kérdés nem erre vonatkozott, hanem a viszonzásra.
2020. jún. 25. 14:14
 56/85 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már választ kaptál a kérdésedre. Az összeg (ajándék+ utazás) sok egy névnapra.

Anyukád elégedetlensége is természetellenes, hogy a pont a hugod előtt szól be hogy nem elég sok a zsebpénz amit adsz neki. De ezt te is tudod, hiszen akkor nem írtad volna ki.

A hugod elég nagy már ahoz hogy lebeszéld vele hogyha nem tudsz menni névnapozni. Szerintem az is elég figyelmes lenne ha felhívnád hogy érezze gondoltál rá.

2020. jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
100%
Én egy névnapra biztos, hogy nem költenék 2000 forintnál többet. Mindenestül! Utazással együtt ennyit. Tehát, ha utaznom kéne, nem mennék. Annyira nem fontos egy névnap, hogy ennyitől többet költsek rá. Jóban vagyunk a tesómmal, de ha nem fér bele kétezerbe, én csak telefonon köszönteném. Virág + csoki nőknek. Vagy csak csoki, oszt ennyi. Férfiaknak változó, hasonló apróság.
2020. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 Savlekotő ***** válasza:
100%
És van viszonzás,nincs,akkor vegyél majd huginak házat kocsit úrhajót a saját károdra és köszönd meg a viszonzást a nagy semmit,szerintem neked kényelmes vakot játszani mert csak igy van egy lufi családod..
2020. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 A kérdező kommentje:
Az utazás esedékes volt, már rég nem láttuk egymást. Csak fontos volt, hogy mindenképp az a hétvége legyen, mert ugye a névnapot meg kellett ünnepelni. Tehát elsősorban nem az utazás és az ajándék nagysága a gond, bár én is túlzásnak érzem, hanem hogy viszont nem kaptam semmit.
2020. jún. 25. 16:45
 60/85 Savlekotő ***** válasza:
100%
És gondolom csak picsogni jöttél mert menni fogsz ujra a családi pofonért,miközben látványosan vagy le szarva.. A közelükbe nem mennék,kvázi családod sincs,csak ha adsz vmit,viszont semmit nem kapsz még családtagnak se néznek,te érted utazni se fognak,a te szülinapod senkit se izgat de hugi névnapján tortáznak,de mig otthon éltél is igy kezeltek gondolom,lehet te vagy aki csak becsúszott hugit viszont várták is-.-
2020. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!