Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húgom névnapja alkalmából...

Húgom névnapja alkalmából nagy ünnep, az enyém nem fontos, mert már felnőtt vagyok? Túlreagálom szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem maga a névnap, mint alkalom a fontos számomra, inkább csak a következő felfogás a problémám:

Húgom névnapja pár héttel az enyém előtt volt. Én 27 éves vagyok, húgom 14. Anyám megmondta konkrétan, mit vegyek húgomnak a névnapjára, 10000 Ft-os cucccot kért, ami szerintem enyhén túlzás egy névnapra, de oké, megvettem. Hazautaztam a fél országon a névnapja miatt, ott a környéken biciklitúrára mentünk húgom kedvéért, majd otthon volt közös ebéd, torta és ajándékozás.

Pár hét múlva jött az én névnapom, szüleim felköszöntöttek és ennyi. Nem kérdezték, mikor ünnepeljünk, kérek-e valamit (nem kértem volna, de azért jól esett volna a kérdés, ha már ők leadták nekem a rendelést).


Lehet, azért mert felnőtt vagyok már, de azért a 14 éves gyerek sem olyan kicsi már, de nekem azért rosszul esik, hogy húgom névnapja ekkora ünnep volt, az enyém meg egy köszöntéssel le volt tudva.

Azóta még nem jártam otthon, de nem is kérdezik, mikor mennék legközelebb, nem is hívtak. Húgom névnapján hetekkel előtte hivogattak már, hogy biztos megyek-e.

Jogosan érzem magam rosszul emiatt vagy oké ez így, mert én már felnőtt vagyok? Szerintetek is kivételezés ez vagy túlreagálom csak?



2020. jún. 15. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ti nem látjátok a problémát... Pl. 17-es, a férjed születésnapját ne hasonlítsd már a gyereked születésnapjához! Itt két gyerekről van szó, olyan, mintha egyik gyerekednek nagy felhajtást csinálnál, a másiknak meg semmit.

És értem, hogy az egyik felnőtt már, de azért az elég durva, hogy benyújtják a számlát neki a tesó névnapjára elég rendesen, fordítva meg semmit nem kap, még csak meg sem hívják haza egy ebédre.


"Azt a részt értelmezni is nehezen tudom, hogy jótékonykodásnak tartod, hogy megajándékozd a kiskorú testéveredet és hogy neked ez érzelmileg teher." - nem tudom, hol írta, hogy jótékonykodásnak érzi. De azért névnapra 10000-es ajándék, plusz utazási költség nem kevés kiadás, főleg úgy, hogy házat szeretne venni a jegyesével, meg esküvőt akarnak.

Nekem is teher volna érzelmileg egy ilyen, mert kihasználásnak érezném.

2020. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 A kérdező kommentje:

"Biztosan ők is mennének hozzád, ha meghívnád őket" - mégis miért írsz úgy, mintha tudnád, hogy nem szoktam meghívni őket? Képzeld, nem jönnek el. Mert ők "biztos nem utaznak annyit". Ez a válasz. Meg hogy ők nem érnek rá, mert ők "nem egy lyukban élnek és füvet kell nyírniuk, meg rendezni az udvart, nem úgy, mint nekem". Szóval az is egyoldalú, hogy ki megy kihez. Egyetlen egyszer jöttek el 3 év után megnézni, hol is élek, de akkor is csak azért, mert elvittem őket étterembe.


És nem kell a rosszindulató megjegyzéseiteket idehányni, hogy nem szeretem a testvéremet, meg jótékonykodásnak érzem, mert erről szó sincs! Mindig veszek neki ajándékot, ha csak úgy találkozunk is mindig viszek neki valamit, zsebpénzt is szoktam neki adni.

Egyszerűen arról van szó, hogy erősen túlzásnak éreztem, ahogy anyám megmondta, hogy mit vegyek neki 10000-ért és ahogy heteken át nyomasztott, hogy ugye hazamegyek, mégis csak a névnapja lesz, majd 16 napra rá az én névnapom nagyjából úgy, ahogy volt le volt szrva.

2020. jún. 15. 15:26
 23/85 anonim ***** válasza:
65%

A szüleid még gyereknek tekintik húgodat valószinűleg, téged meg felnőttnek

De mondjuk azért kaphattál volna te is valamit a névnapodra

Érdekes ez a névnapi ünneplés meg felhajtás, nálunk nem divat csak a felköszöntés ajándék meg torta nélkül (torta csak születésnapkor van)

2020. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
63%

Amikor te voltál 14 éves, akkor volt ugyanilyen névnapozás vagy nem? Ez egy fontos kérdés.

Húgom és köztem kb ugyanilyen korkülönbség van, mint köztetek. Én amióta pénzt keresek, veszek neki ajándékot, mondjuk anyám nem mondja meg, mit vegyek, veszek magamtól, mert tudom, mire vágyik... pl karácsonyra egy drágább parfümöt kapott, de senki nem "rendelte", csak tudtam, hogy arra vágyik. Én nem várom el cserébe, hogy ugyanúgy bánjanak velem, idősebb vagyok 13 évvel mégiscsak. Szerintem nálatok inkább ez a rendelgetés a probléma, hogy anyukád bankautomatának használ. Az én anyámnak ez eszébe se jutna.

Én egyáltalán nem értem, miért nem mondtál nemet erre a 10000 Ft-os ajándékra. Ha anyám tőlem rendelgetne a húgom számára, én simán megmondanám neki, mit vagyok hajlandó megvenni és mit nem. Miért nem mondod meg te is? Névnap, tehát 5000 Ft az összeghatár? Például.

Nekem harmadik éve nem süt anya szülinapi tortát, mert mindig volt valami. De nagy szeretettel felköszöntenek. A húgomnak süt, mert ő otthon lakik. Mit csináljon, ha nekem pont nem sikerült sütni, akor ne süssön neki se? Én nem hiszek az ilyen erőltetett egyenlősdiben.

Szóval részben szerintem jogos, nem annyira értem, mit kell ekkorát ünnepelni egy névnapon, plusz ez nagyon gáz, hogy anyád rendeli nálad a húgod ajándékát. Ugyanakkor ha a családodban ez mindig is divat volt, akkor egyszerűen csak arról van szó, hogy te külön élsz, felnőtt vagy, és nem tartanak a szüleid gyerekstátuszban, aminek azért egy csomó jó oldala is van.

2020. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 Savlekotő ***** válasza:
86%
Ne a húgodat utáld mert őt jobban szeretik,de ne is teperj tovább ha pénz nélkül le sem szarnak.. Engedd el..
2020. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
91%

Köztem és a tesóm között 12 év van, és a szüleink mindig figyeltek rá, hogy azonos mértékben támogassanak minket, hasonlóan ünnepeljük meg a családi ünnepeket. Hasonló értékben kapunk ajándékot. Ez így volt akkor is, amikor ő gyerek volt, én meg felnőtt.

Jogosan esik rosszul, mert hiába gyerek a húgod, te ugyanúgy a gyerekük vagy, akárhány évesen. Külön nagyon negatív színezetű, hogy megmondják, mit vegyél. Szerintem legközelebb, ha azt mondja anyád, hogy ezt vegyél meg azt vegyél, mondd azt, hogy ne aggódj, viszek ajándékot, aztán vigyél egy dobozos csokit és csá. Hátha észbe kapnak. Ha szemrehányást tesznek, legalább lesz alkalom tisztázni.

2020. jún. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 A kérdező kommentje:

"Amikor te voltál 14 éves, akkor volt ugyanilyen névnapozás vagy nem?" - nekem gyerekkoromban annyi volt a névnapozás, hogy választhattam magamnak egy felsőt a kínaiból vagy a piacról, vagy ha már kezdtem kinőni a ruháimat, akkor kaptam ruhákat névnapra/szülinapra.

Nekem a karácsony volt olyan, mint húgomnak most egy névnap. Tortát sosem kaptam névnapomra pl. csak egyszer mamáméktól.


De mondok még egy példát. Apámnak szülinapja volt és akkor is ugyanúgy szervezték, hogy akkor szülinap utáni hétvége haza kell mennem (mert a szülinap hétköznapraa esett). Nekem az a hétvége nem volt jó, ezért kérdeztem, hogy esetleg előtt hétvége (még közelebb is volt a születésnap dátumához). Anyám kikelt magából, hogy hogy képzelem, ezt nem illik, azt sosem illik előre ünnepelni. Oké, lemondtam a programot hazamentem.

Mikor jött az én szülinapom, előtte ünnepeltük, mert anyámék nem értek rá, de érdekes, akkor nem volt probléma, hogy előtte van tartva.

2020. jún. 15. 15:39
 28/85 anonim ***** válasza:
98%

Ez nem egyenlő bánásmód és ezt nem lehet a korkülönbségre fogni. Itt arról van szó, hogy húgod segge ki van nyalva, te meg le vagy szrva. Gondolom, nem az ajándékot meg a zsúrt várod el, hanem egy kis törődést, ha már tőled is elvárják a családban mindenki felé.


Ne hagyd magad kihasználni, én azt mondom, legközelebb azt add, amit te is kapsz. Ne mondd le miattuk a programjaidat, ha ők sem alkalmozkodnak hozzád sosem, húgodnak akkora ajándékot vegyél, amekkorát te gondolsz. Vagy esetleg add be nekik te is a számlát.


Nagyon sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak. :(

2020. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
98%

24. vagyok, akkor ez tényleg nagyon furcsa. Olyan, mintha az elköltözéseddel téged kiírtak volna a családból, kvázi kívülálló lennél, és az, hogy kisebb korodban nem volt ez a nagy ünneplés divat, tulajdonképpen mintha azt ünnepelnék, hogy most már lehet mindent csak a húgodnak adni.

Tortát névnapra, ez tényleg röhej.

Az jutott az eszembe, hogy esetleg anyád nem bírja feldolgozni, hogy elköltöztél, önálló vagy, és demonstratíve nekiálltak izomból ünnepelni mindenkinek a mindenét, hogy lássad, hogy ők mekkora jól megvannak és milyen remek család, és te is csak gyere és nézzed, és ha már olyan rohadtul önálló vagy, akkor járuljál is hozzá, méghozzá nem is kevéssel. Szokott neked beszólogatni, ironikusan vagy gúnyolódva? Érzékelsz érzelmi zsarolást? (Szerintem az, amit apád szülinapjával kapcsolatban művelt, az volt.)

Most már jobban értelek és szerintem jogosan érzed magad rosszul, itt valami nagyon félre van menve.

2020. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
90%
22: akkor te se menj mindig, csak ha tényleg szeretnél.
2020. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!