Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húgom névnapja alkalmából...

Húgom névnapja alkalmából nagy ünnep, az enyém nem fontos, mert már felnőtt vagyok? Túlreagálom szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem maga a névnap, mint alkalom a fontos számomra, inkább csak a következő felfogás a problémám:

Húgom névnapja pár héttel az enyém előtt volt. Én 27 éves vagyok, húgom 14. Anyám megmondta konkrétan, mit vegyek húgomnak a névnapjára, 10000 Ft-os cucccot kért, ami szerintem enyhén túlzás egy névnapra, de oké, megvettem. Hazautaztam a fél országon a névnapja miatt, ott a környéken biciklitúrára mentünk húgom kedvéért, majd otthon volt közös ebéd, torta és ajándékozás.

Pár hét múlva jött az én névnapom, szüleim felköszöntöttek és ennyi. Nem kérdezték, mikor ünnepeljünk, kérek-e valamit (nem kértem volna, de azért jól esett volna a kérdés, ha már ők leadták nekem a rendelést).


Lehet, azért mert felnőtt vagyok már, de azért a 14 éves gyerek sem olyan kicsi már, de nekem azért rosszul esik, hogy húgom névnapja ekkora ünnep volt, az enyém meg egy köszöntéssel le volt tudva.

Azóta még nem jártam otthon, de nem is kérdezik, mikor mennék legközelebb, nem is hívtak. Húgom névnapján hetekkel előtte hivogattak már, hogy biztos megyek-e.

Jogosan érzem magam rosszul emiatt vagy oké ez így, mert én már felnőtt vagyok? Szerintetek is kivételezés ez vagy túlreagálom csak?



2020. jún. 15. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy szép és jó a családod, de ha ez tényleg így van akkor meg minek írogatsz ide havonta egy hasonló kérdést. Gondolom ez is te voltál, mert a sztori dettó ugyanez: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Szerintem nézz szembe vele, hogy kihasználnak és te ezt hagyod. Amíg nem állsz a sarkadra és nem állítod le addig fog folytatódni. Elmondhatjuk neked százszor, de lépni neked kell.

Ha nem adsz tovább egy fillért se akkor is jó lesz velük együtt lenni? Mert ha igen akkor semmi probléma, legalább megmarad a pénz. Ha meg kiutálnak ezért akkor az soha nem volt őszinte szeretet.

2020. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem kedves kérdező, hogy te ezt miért hagyod? Egyértelműen te is látod mi a helyzet, ebből kifolyólag a helyes reakció is boritékolható lenne a részedről, de te gyakorlatilag hagyod, hogy leöntsenek sz.rral majd ezt követően szét is kened magadon és panaszkodsz ,hogy miért lettél sz.ros.


Tudod, hogy mi a helyes döntés és ezt nem léptheti meg helyetted más. Értem, hogy vannak bizonyos érzelmi kötelékeid feléjük, de ezt nem kell feltétlenül elvágnod azzal, hogy álláspontot cserész az ilyen ügyekben. Nah meg ezek az érzelmi szálak csak a részedről valósak, ezen azért érdemes lenne elgondolkoznod...

2020. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/85 A kérdező kommentje:

41-es, köszi a linkelt kérdést, nagyon tanúlságos! Én is szoktam zsebpénzt adni a húgomnak, de én nem a jegyekért, hanem csak úgy. Nekem arra mondja anyám, hogy miért csak annyit. Vagyis nem nekem, húgomnak mondta előttem. :)

Én nem érzem úgy, hogy fejőstehénnek használnak. Én szimplán csak úgy gondolom, hogy azt hiszik, mivel jól keresünk, nekem ez semmiség, sőt kötelesség, hogy adjak. Amikor nem volt pénzem, sosem vártak tőlem semmit, de ugyanúgy tartottuk a kapcsolatot.

Más rokonokra is mondják. Pl. anyám a testvérét szokta felhozni, kint él külföldön, miért nem küld pénzt az anyjuknak, vagy miért nem hoz nagyobb ajándékot, amikor jön. Mindenkinek a pénztárcájához méri, hogy mit ad.

2020. jún. 18. 11:14
 44/85 anonim ***** válasza:
83%

Szia kérdező!

Nem olvastam az eddigi hozzászólásokat mert felment bennem a pumpa. Ekkora cécó egy névnapból? Tortaaaa??? Mit kap majd érettségire vagy később? Kocsit és gyémánt tiarát?

Anyud cseszi el az egész dolgot.

Legközelebb el se menj, elég ha felköszöntöd telefonon. Anyudnak meg mond meg, hogy elég baj, hogy pénzben kedzték el mérni a szeretetet. Pofátlan, hogy turkál a pénztárcádban és elvárja, hogy fizess ilyen alkalmakkor mint a katona. Szemétláda anyád van, ne haragudj!

Nincs a családodban valami rokon, akivel tudnál beszélni ezekről a problémákról?

2020. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád felszínes ember. Ha mérlegre tennénk hogy neki mije van (ház, esetleg autó, felnevelt gyerek) és neked (nincs ház, nincs gyerek,), ő jönne ki jobban belőle. Bár igaz hogy te még csak most építed az életed.

Plusz nem a te dolgod pénzelni a hugod. Az egy dolog hogy szereted, de nem várható el tőled az hogy drága ajándékokat vegyél vagy több pénzt adj. Neked is megvan a saját problémája. Ez olyan mint elvárni a keresztszülőtől hogy majd úgyis hoz sok ajándékot.

Én azt javaslom próbáld ki hogy legközelebb nem adsz nagy ajándékot. Sőt jobbat mondok. Már elég nagy a hugod hogy vele beszéld ezt meg. Ha éppen nem tudsz hazautazni egy alkalomra közvetlenül vele még tudod beszélni. Nem kell higy anyukád legyen a postás. A jó kapcsolatot meg tudod vele őrizni akkor is ha nem utazol haza egy névnap miatt. Mert szerintem is túlzás ez a nagy névnapozás. Nem biztos hogy jó ha a hugod a drága cuccokkal azonosít téged és az rögzül benne hogy "a nővérem? Ja neki úgyis van pénze"

2020. jún. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/85 anonim ***** válasza:
100%
Ami még nagyobb probléma, hogy később is ez lesz, mikor már a húgod felnőtt lesz, és nagyobb dolgokra lesz szüksége, mint lakás vagy autó. Ő majd kap egy csomó pénzt ezekre, míg te, kérdező a nagy semmit.
2020. jún. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 Savlekotő ***** válasza:
80%
Egyet értek azzal aki irta a szar kenést,sajnos te kened magadra mert kb csak így van családod ha nem kennéd magadra már rég kirúgtak volna,ez a legszomorúbb hogy hagyod magad mert addig is mig rád taposnak szarral öntöznek foglalkoznak veled is.. Lol. Nyisd már ki a szemedet és ne hazudj magadnak legalább..
2020. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem jogosan érzed ezt. Nálam is hasonló a helyzet, van egy bátyám (két és fél év kofkülönbség), ő ajándékokat kap meg felköszöntik, az enyèmet meg mindig “elfelejtik”. Utánna egy nappal szoktam mondani, hogy ja boldog névnapot nekem így utólag is, akkor meg néznek nagyokat xD. Idén direkt emlegettem egy héttel előbb...hát nem, hogy elfelejtették?

Azért hozzádvàghattak volna egy csokit, vagy valamit, ha már másnak jár neked is kellene.

2020. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, ez azért van, mert senki kommentjére nem reagálsz.. Csak kiemeled a kérdést, mi várjuk, hogy legyen valami diskurzus, amihez te is kellesz, de te csak folyamatosan hátrálsz.
2020. jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 A kérdező kommentje:
Ezzel a hozzászólással együtt összesen 9 alkalommal reagáltam a kommentekre. Miről beszélsz?
2020. jún. 25. 13:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!