Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkategóriájú családban...

Középkategóriájú családban átlagos zsebpénz gyermeknek?

Figyelt kérdés

12 éves, 15 éves, 19 éves

Kaja lakhatás az van amúgy is.


Tehát ruhákra, magáncikkekre, félretenni stb.


Nem, nem fogjuk kiboszni a 19 évest bányába mint ahogy más proletár magyar családoknál szokás, vagy elküldeni gyárba..


köszönöm


2020. júl. 20. 12:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/163 anonim ***** válasza:
26%

Átlagos a családunk. Anyukám pedagógus, apám ügyész.

Tudtam, hogy soknak hangzik majd a 80 000, pedig mindent belekalkulálva nem az.

2020. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/163 anonim ***** válasza:
88%
Oké és neked miből lesz annyi pénzed, hogy ezt a gyerekednek finanszírozni tudod? A kérdésre válaszolva, én már 15 éve voltam általános iskolás gyerek, akkor először heti 30-at, majd heti 50et kaptam. Így pár év gyűjtéssel tudtam venni egy fényképezőgépet, ami akkor számomra nagy szó volt.
2020. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/163 anonim ***** válasza:
71%
Heti 50e zsebbpenz lol. A fizetesen nincs annyi, nem hogy a gyereknek annyit adjak.
2020. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/163 anonim ***** válasza:
56%

Pár éven belül mérnöki irodám lesz, tanulok és támogat a családom, miért ne lenne majd kellő materiális forrásom, hogy támogassam a gyerekem?!


De 80 000 forint még mindig nem sok, ha abból kell tankolni, tisztálkodószert venni, telefonra gyűjteni, kirándulást befizetni, moziba menni, hétfőtől péntekig enni a koleszban, ha a menza nem jó/kevés aznap, stb.

2020. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/163 anonim ***** válasza:
93%

Én most 23 éves vagyok. Általános iskolában minden ötös után kaptam 100 forintot. Középiskolában havi 5000 forintot kaptam jegyektől függetlenül. Lakhatást, kaját, buszt nem kellett fizetnem, cipőt, ruhát, tanszereket se. Ha mentünk valahová, pl. moziba, azt is fizették a szüleim. A zsebpénzből nasit vettem magamnak és az állatainknak, néha rendeltem pizzát (ha nem rendeltem, hanem beültünk valahová, azt fizették), szülinapokra, karácsonyra pici ajándékot a családtagoknak, és a többit félretettem telefonra.


Érettségi után már nem kaptam zsebpénzt, mert dolgoztam, így nem volt rá szükségem.

2020. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/163 anonim ***** válasza:
100%
33as szerintem valamit félreértettél. Sehol se írtam, hogy 50e. 50 Ft
2020. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/163 anonim ***** válasza:
97%

10-es vagyok, és úgy tűnik korán válaszoltam meg a kérdést, vagy lehet nem jól értelmezem a zsebpénz fogalmát, de én különbségét tennék3a gyerek alapvető ellátása és a gyerek extra igényei között.


Az, hogy veszek neki bérletet meg ruházom, az nem a zsebpénze kontójára megy. A zsebpénzéből olyat vegyen meg, ami extra és a szülő nem ad rá, ilyen pl, hogy neki nem elég a 10 ezres fila cipő, neki a 40 ezres nike kell. Oké, én szülőként nem finanszírozok meg neki egy ennyire drága cipőt, mert középosztálybeli vagyok (maradjunk a tárgynál), ráadásul nincs is vmi jó nevelő hatása, de ha ő meghal érte, akkor a zsebpénzét tegye félre és megkapja.

Vagy nem ez a zsebpénz szó jelentése?

2020. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/163 anonim ***** válasza:
70%
Középosztályt szeretél volna írni gondolom. Csak Írországban elfelejtettél, egy ma már otthon elég ritka kifejezést. Ma a Magyarországi családok ~2-3% középosztálybeli.
2020. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/163 anonim ***** válasza:
85%

Apám mondta mindig, a gyerek munkája a tanulás.

De négy nyáron is bementem a cégéhez nyáron dolgozni. A bátyám három évvel idősebb, ő csak egy nyáron volt ott.

Ez teljesen önkéntes volt nálunk.


Mondjuk mi soha nem középosztálybeliek voltunk.


Apám (is) gazdag volt. Három üzlete volt, egy luxus lakása és öt-hat befektetésnek vett háza volt.

2020. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/163 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, már a kérdés stílusáért is szégyellheted magadat; már előre nekimentél a válaszolóknak, amikor még senki nem is írt semmit. És ez megspékelve azzal, hogy olyat is, hogy "középkategóriás" család, amiről mindenki, akinek két agysejtnél több van, tudja, hogy nem létezik. Szóval inkább saját magaddal szemben lennél kicsit kritikusabb. Az összes, azóta írt válaszod ugyanolyan stílusú; erőszakos és tüskés vagy.


Szegény gyerekeid. Tök mindegy, mennyit adsz nekik, mert itt nem a pénz a lényeg, hanem hogy ha ilyen a stílusod otthon is, úgyis menekülni fognak, amint lehet

2020. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!