Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ha a lányom...

Hogyan kezeljem ha a lányom nyilvánosan megütött?

Figyelt kérdés

14 éves a lányom, kamasz, és valami borzasztó ,hogy milyen időket élek meg vele.

Kisvárosban élünk ,itthoni veszekedések mindennaposak voltak.

Egyedül nevelem, az apja Ausztriában él, küldi amit küldeni kell de semmi több.


Egy bevásárlóközpontban történt, mindenki szeme láttára. Azt hittem elsüllyedek a szégyentől. Biztos voltak ismerősök is.

cipőt akartam venni neki egy szerényebb boltból de neki egy 38.000 forintos kellett volna, legjobb barátnőjének is olyan volt....

Tudta, hogy volt nálam annyi mivel egy hete kaptam meg a fizetésem, de természetesen rezsit egyebet még nem fizettük ki.



Azóta nem beszél velem


2020. júl. 21. 17:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
75%
Azt biztos,hogy tőlem kapott volna egy hatalmas pofont, sarkon fordulok és ott is hagyom. De ezek után te se beszélj vele, szépen elvenni a telefont tőle,internetet lekódolod. Semmit ne kapjon amíg minimum bocsánatot nem kér.
2020. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 anonim ***** válasza:
32%

Azért ez,hogy ne főzz rá,dobd ki a házból stb.ezek már tényleg nagyon durvák.

De a távolságot tényleg tartsd tőle. Külön egyetek,telefont,ilyeneket vedd el,ne takarítsd ki a szobáját stb.

2020. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim ***** válasza:
85%
Van előzménye? Nagyon nehezen hiszem el, hogy egy átlag, nevelt kamaszlány a semmiből pofon üti az anyját. Legalábbis bennem anyám irányában soha meg kósza ötletként sem merült fel. Máskor is volt ilyen gond?
2020. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
92%
13-assal egyetértek. Kifejezetten rossz volt a kapcsolatom anyámmal, és kikamaszként elég kezelhetetlen voltam, de soha nem ütöttem volna meg, ez nagyon durva. Hogy kell elképzelni az esetet egyébként? Mondtad, hogy csak az olcsóbbra telik, ő meg csak simán megütött?
2020. júl. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
75%

Jesszus! Nem sokkal vagyok idősebb, de soha a büdös életben nem lett volna merszem anyámat megverni, mondjuk ő sem ütött meg engem. Az viszont biztos, hogy tőlem az én gyerekem ilyen esetben akkorát kapott volna, hogy elszáll a Holdig, nem még követelőzik.

Én a helyedben semmit sem vennék neki ezután, szépen elvenném a telefont, nem szólnék hozzá. Nem mosnék rá meg semmi. Szerintem elég hamar megeredne a nyelve a bocsánatkérés irányába.

2020. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 anonim ***** válasza:
78%

Telefont és egyéb kütyüket vedd el tőle. Kaját ne adj neki, majd kiszolgálja magát. Ne próbálj meg vele beszélni hagy följön a saját levében.

Egyébként szerintem is rögtön képen kellett volna vágnod.

2020. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim ***** válasza:
70%
Ott helyben nyakon kellett volna vágnod.
2020. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 anonim ***** válasza:
83%
Én bármilyen mérges is voltam, sosem mertem volna megütni a szüleim, ők sem bántottak engem soha. Biztosan volt előzménye és valószínűleg fel sem fogja a tette súlyát. Meg kell tanítani neki a határokat, különben tényleg rosszabb lesz. Te vagy a jobb pozícióban, nálad van az anyagi, életkori, erkölcsi fölény. A többiek által is írt passzivvá válás jó ötlet. Nem kell kiabálni, veszekedni, kiosztani, hanem csendben ignoráld. Vacsorát csak magadnak csinálj, csak a saját ruháidat mosd ki, zsebpénzt ne adj neki, iskolába ne vidd el, ne is szólj hozzá, mintha ott sem lenne. De nem szabad megenyhülni vagy megsajnálni, meg kell értenie, hogy amit tett, annak következményei vannak. Ez nehéz, de hamar meg fog törni - és ezt ki kell várnod -, akkor pedig higgadtan, értelmesen el kell neki mondani, hogy ilyet soha nem csinálunk senkivel, nemhogy a saját anyánkkal.
2020. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
54%
Ez személyiségzavar. Pszichológushoz kell vinni, mert fog még ütni, ha ilyen korán elkezdte. Magától nem javul meg az ennyire súlyos probléma.
2020. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
4%
Karmatikus!
2020. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!