Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 18 évesnek miért adják oda...

A 18 évesnek miért adják oda az autót a szülők?

Figyelt kérdés

Miért nem küldik el dolgozni, hogy vegyen magának autót? A 18 éves iskolásra gondolok aki még nem dolgozik.

Pl. az én családomban amíg nem volt a gyereknek saját autója, addig nem vihette el a szülő autóját + utána sem.

Miközben látom, hogy a mai 18 évesek nem buszoznak, nem bicikliznek sehova, mert apuci a segge alá tolja az autót pedig még a benzinre sincs pénzük.



2020. okt. 25. 13:17
 21/92 anonim ***** válasza:
92%
Te mit foglalkozol másokkal?! Irigy vagy?
2020. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
87%
És mindjárt jön a komment, hogy ő nem irigy, minden gyerekének akár 2 AMG Mercit is tudna venni, de szerinte ez felelőtlenség és a gyerek így nem tanul meg dolgozni és értékelni, ami van... :D
2020. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
79%

Szerencsére az én szüleim normalis gondolkodásúak és hagytak gyakorolni a kocsin jogsi utan, pedig 17 évesen már megvolt. Jah es dolgoznom sem kellett, mert egyetemre jártam és azt is támogatták. Na szívinfarktus kaptál már kérdező? Szerencsére nem kellett el.sznom a fizetésem nagy részét benzinre, kötelező biztosításra, olajcserére, csak mert hetente párszor mentem a kocsival, vidzont így 25 évesen már 8 éves rutinom, mire saját kocsit vettem.


A saját gyerekeimnek is oda fogom adni a kocsit és nem fogom elvárni, hogy elmenjen azonnal suli után dolgozni

2020. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
73%
21# az hát
2020. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 anonim ***** válasza:
92%

18 voltam, levizsgáztam, Apám megkérdezte, tudsz vigyázni magadra és az autóra??,

Ha igen, akkor itt van használd.

Pedig nem volt önálló keresetem.......... talán pont ezért engedte meg.

És igen, a benzint is Ö vette bele.

Tudod, vannak olyan családok, ahol a bizalom, a szeretet, a kedvesség, felülírja az önzést, az anyagiasságot. Szerintem az ilyen figyelmességtől nem csorbul a "szülői tekintély".

2020. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
91%

Az autó olyan tárgy, amely funkciója az, hogy A pontból B pontba eljuttasson.

Vezetése engedélyhez kötött.

Ugyanez a 2 megáklapítás igaz a 25 éves Swift-re és a 100 milliós luxusautóra is.


Amennyiben a 17-18 éves gyerek jogsival is rendelkezik, illetve szándékában is áll A pontból B pontba eljutni, akkor elkéri, majd elviszi az autót.

Ez ilyen egyszerű, miért lenne máshogy?

2020. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
86%
Mert a kérdező proli látásmódja szerint, ha neki sz_r gyerekkora volt, legyen másnak is az!:D
2020. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 A kérdező kommentje:
A válaszokból látszik, hogy mennyi gazdag tehetős szülő van, akinek a gyerekei ide jönnek dicsekedni, hogy nekik megadnak mindent. Aztán ha összetöri a gyerek az autót az apja fizetheti meg a bírságot is.
2020. okt. 25. 13:41
 29/92 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan! Neked egy filléredbe se kerül, hogy a szomszéd Jancsika az apu kocsijával mit csinál. Tehát miért vagy egy irigy kutya, miért akarod más dolgába ütni az orrodat?
2020. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
92%
És ez téged miért zavar? Mit törödsz te másokkal? Az irigység beszél belőled. Nekem is van kocsim, akkor most dobjak hatost golyóval vazze?
2020. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!