Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 18 évesnek miért adják oda...

A 18 évesnek miért adják oda az autót a szülők?

Figyelt kérdés

Miért nem küldik el dolgozni, hogy vegyen magának autót? A 18 éves iskolásra gondolok aki még nem dolgozik.

Pl. az én családomban amíg nem volt a gyereknek saját autója, addig nem vihette el a szülő autóját + utána sem.

Miközben látom, hogy a mai 18 évesek nem buszoznak, nem bicikliznek sehova, mert apuci a segge alá tolja az autót pedig még a benzinre sincs pénzük.



2020. okt. 25. 13:17
 61/92 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a saját dolgoddal törödj, és ne a máséval hogy ki, mit, hogyan, csinál. Unalmas az élet?
2020. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
13%
Kicsit hülye a törvény. Alkohol 18+ de jogosítvány lehet 17évesen.. Pedig sokkal nagyobb felelősség, mint meg inni pár sört.
2020. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 A kérdező kommentje:

"Úgy dumálsz, mintha egy 15-20 éves autó (ez a magyar kocsik átlagkora amúgy) akkora érték lenne"


A 15-20 éves autóban is lehet 500 ezres kárt csinálni, amit nem a gyerek fizet ki.

2020. nov. 27. 21:11
 64/92 anonim ***** válasza:
76%
Neked mi közöd van hozzá hogy miért használja valaki a szülők autóját?
2020. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 A kérdező kommentje:

"Majd te a kölyködet dolgoztasd a pelenkáért is vagy járjon szarosban ha neked ez a szinted.. Proli vagy és irigy.. Tipikus buta szalagmunkások kölyke lehetsz."


Hát elég buta vagy, ha a pelenkát hasonlítod az autóval. Egy magatehetetlen pólyást pelenkázni kell mert még nem szobatiszta. Egy 18 évesnek meg nem köteles a szülő oda adni az autót.

Egyébként ismerek több olyan családot, ahol miután 25 évesen 2 diplomát szerzett a srác és elkezdett dolgozni abból vett magának autót, és akkor kezdett el vezetni. Mert hiába volt neki 18 éves kora óta jogsija, az apja soha nem adta oda neki az autót.

2020. nov. 27. 21:31
 66/92 Savlekotő ***** válasza:
68%
Más meg oda adja,szokj hozzá hogy van ilyen,te ne adj autót semmit se,enni se ha lejár a családi lökd ki az ajtón 18 évesen,más meg máshogy tesz.. Imádom mikor itt rinyálnak a szalagosok keserű kölykei de józsika autót kapott Marcsika lakást én meg fagyit se oviba,igen mert normális háttérbe születtek emészd már meg hüle gyerek..
2020. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
94%

Oké, elhiszem, hogy ismersz ilyet.

Ettől ez még nem lesz pozitív példa.

Az autó arra van, hogy vezessék.

Normális családban nem kérdés, hogy megkönnyítik egymás életét.

2020. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
83%
Irigykedsz?
2020. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
77%

Nem sokszor értek egyet Savlekötővel, de most speciel nagyon is igaza van. Irigy kis görcs vagy, aki rosszindulatúam bele akar ugatni mások életébe.


Mellesleg 20 éves autóban a félmillás kárt úgy hívják, hogy totálkár, lehet eladni/bontóba vinni és megvenni a következő öreget 2-300 ezerért. Ne okoskodjál bele abba, amihez semmit nem értesz.

2020. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egyébként 300 ezres megtakarításom simán volt 18-19 évesen (dolgoztam, nem milliomoscsemete vagyok) és ezzel nem voltam egyedül. Szóval ne károgj csak, mert van sok gyerek, aki ki is tudja fizetni vagy hozzájárulni jelentősen, ha esetleg tönkretenne valamit.
2020. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!