Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 18 évesnek miért adják oda...

A 18 évesnek miért adják oda az autót a szülők?

Figyelt kérdés

Miért nem küldik el dolgozni, hogy vegyen magának autót? A 18 éves iskolásra gondolok aki még nem dolgozik.

Pl. az én családomban amíg nem volt a gyereknek saját autója, addig nem vihette el a szülő autóját + utána sem.

Miközben látom, hogy a mai 18 évesek nem buszoznak, nem bicikliznek sehova, mert apuci a segge alá tolja az autót pedig még a benzinre sincs pénzük.



2020. okt. 25. 13:17
 41/92 anonim ***** válasza:
88%
Az én fiam tavasszal lesz 17 éves. Nyáron megy jogsit szerezni. Ha letette, párszor elmegyek vele. Ha úgy ítélem meg, hogy jól vezet, elviheti a kocsit, ha kell neki. Tudnillik azért van.
2020. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
91%

Az én autóm biztonságos, mindent megkap a kötelező szervizek kívül is, mindenből jó minőségű kerül bele.

A gyerekem is elősször a felugyeltemmel vezetett amíg úgy nem ítéltem meg, hogy mehet egyedül.

Miért is ne adnám oda a gyerekemnek?

Inkább dolgozzon végig pár nyarat (amit így is megtesz) és vegyen magának egy szappantartót, amit tankol meg ha valami baj van olcsón megjavitat? ne adj isten okosba megoldja a haverjaival a gondot? vagy jár tovább a hibával ami nem olyan súlyos majd ha lesz pénz megjavitja?

Ha esetleg hibázik, vagy valaki más miatt balesetetezik haljon meg úton a kórházban mert sajnáltam tőle az autómat? Inkább kifizetem a kárt és a büntetést minthogy a gyerek temetését.

2020. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
87%

Bármilyen hihetetlen, de a jogosítvány azért van, hogy használjuk.


Plusz nem mindenki olyan proli, hogy egy rohadt autót ne engedhessen meg a gyerekének.

2020. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
94%

Gondoljuk tovább ezt a vonalat!

Amíg iskolába jársz, addig ne vezess járművet, ne menj el színházba, ne utazz sehova, ne legyen telefonod, számítógéped, biciklid, semmid, hiszen nem rendelkezel önálló keresettel.

Edd azt amit Mama vesz vacsorára, hordjad a bátyád levetett ruháit (ha csak nővéred van akkor az külön bukta).

Egyáltalán örülj, ha estefelé nézheted a családi TV-t.

Furcsa egy szemlélet nem gondolod?

2020. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
84%

Csak ugy mondom...nem csak a mai fiatalok, 30 eve is csaladit vittek


Legyen csak gyakorlata, legalább tudja vinni -hotni szuloket ivos rendezvenyre, elmehet bevásárolni is idot sporolni.

2020. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
90%
A biciklimet is kölcsön adtam neki, ha kérte. Amióta van jogosítványa, odaadom az autót is, ha neki szüksége van rá, nekem meg éppen nem. Ha mindkettőnknek ugyanakkor kellene, megbeszéljük, kinek fontosabb, tudunk-e együtt menni, melyikünk tudja könnyebben megoldani a dolgát tömegközlekedéssel é hasonló szempontok alapján.
2020. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
92%

Így van! Menjen kapálni, meg katonának, meg régen minden jobb vót, tanulja meg a büdös kölyke mi a munka. Én is dolgoztam 4 éves korom óta!

Ja nem is...


Te nyomorult boomer! Mi közöd hozzá?

2020. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
94%

Nekem két éve van jogsim, anyám 17 éves, megkérdőjelezhető állapotú Suzukijával szoktam közlekedni. Ezen szereztem valamennyi gyakorlatot.



Édesanyám konkrétan kevesebbszer használja az autót, mint én (már a bontón gondolkodik szinte).

Egyébként mostanában tervezek autót venni (egy Ladát, mekkorát fogok ezért itt kapni 🤣), kicsit nevetséges lenne, hogy azért nem kérhetem anyám autóját kölcsön, mert nekem nincs sajátom 🤣

Valahogy nem jön át a logika.


20F

2020. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
88%

A kérdező egy irigy szrdarab. Nincs ezen mit ragozni.

Ráadásul privátban ugatva személyeskedik, itt meg hallgat.

Tipikus ha nekem rossz volt, másnak is legyen az-hozzáállás díszpéldánya.

2020. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
91%
Ritka irigy és rosszindulatú ember vagy. Neked mi a büdös franc közöd van ahhoz, hogy más odaadja-e az autóját a gyerekének vagy vesz-e neki vagy kifizeti-e a kárt, ha baleset történik?! Téged ez miben befolyásolja? Hogy jössz egyáltalán ahhoz, hogy bárkit is elszámoltass. Normális családoknál teljesen természetes, hogy odaadják a gyereknek a kocsit, nem mindenki gondolkozik szerencsére ilyen elbszott módon, mint te. Akkor vegyen, ha majd megkereste magának rá a pénzt, de nem lehet diákmunkából származó, mert csak nem, majd ha teljes munkaidőben dolgozik. Miaf*asz??? Te pontosan kinek hiszed magad úgy egyébként? Tipikus, ha nekem szar (volt), legyen neked is. Iszonyat gonosz vagy.
2020. okt. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!