Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 18 évesnek miért adják oda...

A 18 évesnek miért adják oda az autót a szülők?

Figyelt kérdés

Miért nem küldik el dolgozni, hogy vegyen magának autót? A 18 éves iskolásra gondolok aki még nem dolgozik.

Pl. az én családomban amíg nem volt a gyereknek saját autója, addig nem vihette el a szülő autóját + utána sem.

Miközben látom, hogy a mai 18 évesek nem buszoznak, nem bicikliznek sehova, mert apuci a segge alá tolja az autót pedig még a benzinre sincs pénzük.



2020. okt. 25. 13:17
 31/92 anonim ***** válasza:
95%
Férjem pont akkor vett új autót amikor a fiunk levizsgázott ezért a régit megkapta Ő. Mindig felelősségteljesen és nagyon biztonságosan vezetett,jó érzéke van hozzá.Ez volt 17 éves korában,azóta is balesetmentesen vezeti immár a saját autóját.
2020. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
54%
28 - nem tudom, hol elsz, de egy autot fenntartani ma mar Magyarorszagon sem luxus.
2020. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, nekem az a benyomásom, hogy számodra az autó egy státuszszimbólum. Annak a szimbóluma, hogy aki vezeti, az már önálló, és a saját keresetéből él, abból van autója is.


Más emberek viszont úgy gondolnak az autóra, mint egy eszközre, ami bizonyos helyzetekben kényelmes vagy praktikus. Miért ne használhatná a gyerek, ha éppen neki van rá a legnagyobb szüksége a családból? Természetesen megbeszélés után, és csak abban az esetben, ha az autó tulajdonosa, a szülő úgy ítéli, hogy rá lehet bízni a gyerekére egy ilyen értéktárgyat.

2020. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
85%

Neked az a bajod hogy Anyuci Apuci nem teheti meg. És belőled az irigység fakad. Teis szeretnél olyan lenni mint azok akik megtehetik. Csak te nem teheted meg, ehelyett itt gyűlölködsz, irigykedsz. Árad belőled a rosszindulat. Nyilván azokat én is megvetem aki ezzel menőzik, de te most kifejezetten egy kalap alá veszel mindenkit, ami szánalmas.



23L

2020. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
85%
Na kérdező, nem jött be a kis terved, hogy akkor most itt mindenki oldalakon át fogja mocskolódva osztani azokat, akik jobb anyagi helyzetben vannak és nem is korlátolt i_diót_k mellé. :D
2020. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 A kérdező kommentje:

ma 13:45

"Nem tudom, hol élsz, de egy autót fenntartani ma már Magyarországon sem luxus."


A gyereknek aki tanul még annak luxus mert nincs keresete.

2020. okt. 25. 14:03
 37/92 anonim ***** válasza:
93%
De nem mindenki így gondolkodik mint te, értsd már meg. Nem lényeg hogy a gyereknek ninca keresete. Frusztrált vagy.
2020. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ugyan nincs jogsim, de mikor a tesómnak kb 19 évesen meglett, apukám ment vele párszor (tesóm vezetett, apukám az anyósülésen), és mikor látta, hogy "tényleg tud vezetni", onnantól a tesóm elvihette egyedül is az autót. Egy kb 10 éves suzukija volt akkoriban apukámnak, szóval nem az x5-ös bmw-t kapta meg a tesóm. Nem értem, miért ne használhatná a gyerek a családi autót, szerintem úgy normális, hogy ami a családé, azt bárki használhatja.
2020. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg igaza van annak a válaszolónak, aki a családi nyaralót emlegeti.

Ennyi erővel a gyerek rezsit is fizessen meg ha valamit szerelni kell, szálljon be a költségekbe. Elvégre nem járja, hogy annyiszor használja a mosógépet és nem fizet vizet meg szerelési díjat...

2020. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
31%
36 - En 17 eves koromtol dolgozom es 21 eves koromig nappalin(!) tanultam. Mar a jogsit is sajat zsebbol oldottam meg. Es az en esetem szerintem nem kirivo.
2020. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!