Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 18 évesnek miért adják oda...

A 18 évesnek miért adják oda az autót a szülők?

Figyelt kérdés

Miért nem küldik el dolgozni, hogy vegyen magának autót? A 18 éves iskolásra gondolok aki még nem dolgozik.

Pl. az én családomban amíg nem volt a gyereknek saját autója, addig nem vihette el a szülő autóját + utána sem.

Miközben látom, hogy a mai 18 évesek nem buszoznak, nem bicikliznek sehova, mert apuci a segge alá tolja az autót pedig még a benzinre sincs pénzük.



2020. okt. 25. 13:17
 71/92 A kérdező kommentje:

"Mert van sok gyerek, aki ki is tudja fizetni vagy hozzájárulni"

Te lehet dolgoztál diákként, a de a legtöbben meg nem. Persze ki tudja fizetni... amikor a legtöbb diák nem dolgozik sehol csak suliba jár.


És az 50-ik kommentelő félre értett valamit. Ezt írta = "Akkor vegyen, ha majd megkereste magának rá a pénzt, de nem lehet diákmunkából, csak ha teljes munkaidőben dolgozik."


Nem azt mondtam, hogy nem vehet diákmunkából, hanem a suli mellett amit megkeres 30-40 ezer ft-ot hétvégi melóval abból úgyse tudna venni semmilyen használt autót, meg javítani sem tudná. Mert azt a pénzt elkölti havonta a Mekiben, Burger Kingben, és a legújabb 100 ezres telefont megveszi minden évben. Vagy éppen elektromos rollert vesz. De lényeg az, hogy a 30-40 ezret havonta szépen elkölti evés ivásra, szórakozásra, ilyen-olyan elektromos kütyüre. Ezekkel nincs is baj, csak ebből autót nem fog venni.

2020. nov. 28. 20:09
 72/92 anonim ***** válasza:
56%

De egy középiskolás, ha nem kap, nem is akar jellemzően autót venni, kölcsönkapja az anyjáét vagy apjáét. Azért van.


Ha kárt okoz, nyilván a szülőké az anyagi felelősség. Ezért egy család, nem pedig idegenek.

Én kaptam saját autót, sajnos okoztam is kárt, ki lett fizetve, nem a világ.

Ez együtt jár egy gyerekkel.

Sőt, telefont is kaptam, nem "legújabb százezreset", hanem 350 ezreset, mert manapság ennyibe kerül egy csúcskészülék (sőt, többe...).

Mi ezzel a baj?

2020. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 Savlekotő ***** válasza:
56%
Utolsó semmi baj ezzel,a kérdező here görcsöt kap az irigységtől,hogy normáliséknál ez van ő meg lefeszt kapott otthon a batyuba szerintem még egy nyalókát se kapott sose és most frusztrálja ha valaki kap egy tejszelet is,nem hogy autót,szeret nélküli rideg tartásban élők kölykei ilyenek. Habzik a szájuk mindenre,fröcsögnek az irigységtől. Amúgy elég sokan vesznek autót diákmelóból de nem is hülyeségekre piára pcjátékra verik el a pénzüket.
2020. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon rossz a kérdező mentalitása.

Engem az sem zavar, ha valaki 50 milliós kocsit és többszázmilliós ingatlant kap, pedig nekem sem adatott meg.

Ez sem példa nélküli, sok nagyvállalkozó gyermeke járt velem egy suliba, álltak olyan autók a parkolóban, amik duplája értékét képviselték, mint más emberek otthona.

Nincs ezzel baj, ha egyszer szülőként megtehetem majd, akkor meg is fogom.

2020. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
63%
Közöd?
2020. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
63%
Irigy
2020. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:

A kérdező kiírta újra a kérdést....


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 Savlekotő ***** válasza:
56%
Már törölték szerencsére az újabb ámokfutását..
2020. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
63%
Megérdemelte. Háhá.
2020. nov. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 A kérdező kommentje:
Nem írtam ki semmilyen kérdést. Én is megnéztem volna mit írtak abban.
2020. nov. 29. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!