Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek miért nem...

Szülők! Szerintetek miért nem támogatják a szüleim az albérletet?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, de nem szeretem. Már két évet lehúztam a kollégiumban és kibírtam, de most már elegem van belőle. Három ismeretlen lánnyal lakom együtt, akikkel most még valamennyire szerencsém is volt... mert legalább takarítanak, rendet tartanak stb. Ugyanakkor már nagyon zavar a magánszféra hiánya és, hogy állandóan alkalmazkodnom kell másokhoz. Én inkább éjjeli bagoly típus vagyok, míg a szobatársam pedig az ellentettje és még ezen kívül is van jó pár eltérés az életvitelünkben. Én idén végzek a szakon és ebből kifolyólag sokat tanulok (tárgyak+szakdoga), míg a szobatársam csak most kezdte az egyetemet és még szeretné kiélvezni annak az előnyeit, szabadságát stb. Engem már zavar a tanulásban, nem tudok rendesen koncentrálni, nem tudom jólesően kipihenni magam, frusztrál a jelenléte is és zavar. Most a vírus miatt is külön jó a helyzet. Nálunk alapvetően jelenléti oktatás van, de vannak online óráim is (az oktatók külön-külön eldönthették, hogy hogyan szeretnének tanítani) és emiatt tiszta káosz az egész. A kollégiumban nem tudom megoldani az online óráimat (mert zavarja is a többieket, de most a vírus miatt a közösségi tereket pl. tanulószoba sem lehet igénybe venni), így be kell mennem az egyetemre és kell keresnem valami eldugott sarkot (ahol van internet, nem zavarnak, nem zavarok), ami vagy sikerül vagy nem... Az utóbbi hetekben már vissza sem mentem inkább a kollégiumba és otthonról ingáztam, mert nem bírtam (viszont arra elmegy az egész napom, nem tudok normálisan tanulni mellette, így ez sem sokkal jobb megoldás). Emiatt albérletbe szeretnék költözni, ahol lehetne egy saját szobám. Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt, szerintem nem érzik át a problémámat és akárhányszor próbálok beszélni velük erről, mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát.


2020. okt. 28. 22:02
 11/98 A kérdező kommentje:
Hát csak nem nagyon lehet velük erről normálisan kommunikálni.
2020. okt. 28. 22:40
 12/98 anonim ***** válasza:
86%

Azt nem tueom a szuleid miert nem tamogatjak az albit. De gondolom nincs penzuk.

Az alberletben ugyanugy kifoghatsz elviselhetetleneket es akkor meg csak el se tudnal vonulni sehova csak jo esetben a sajat szobadba.


Amit viszont nem ertek. Te vegzos vagy es nem te vagy a szobaban a megmondo ember? Mi az higy te tanulnal az elsos meg ekvezne az eletet. Egyreszt egy normalis koliszibaban a lakok csinalnak egy takaritas beosztast masreszt lefektetnek nehany alapszabalyt, amik kozott elso a tanulo es alvo szobatarsat nem zavarjuk!!

Online oktatasnal meg mi az higy oket zavarod? 1 szepen negmondod jarvany vagy nem te akarsz az agybol vagy irisztaltol tanulni, de ez van. Eloveszed a tableted vagy ami van benyomod a fulesed es ugy fordulsz higy lehetoleg ha magadat is mutatni kell videon (de azert egy sima eloadason had ne kelljenmar), akkor a tobbiek lehetoleg ne melltartoban jarkalva tunjenek fel mogotted. Es kesz. Te nyilvan ne hangosan hallgasd az online orad meg ha felvetelrol lenne akkor ne ejfelkor allj neki (a valosagban se akkor lenne), de ettol fuggetlenul elsobbseged lenne.

Szoval szedd ossze magad es fektessetek le szabalyokat a szobaban es vannak elojogaid a tanulas teren.

2020. okt. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
93%
anyádék a kezedbe adják a koli pénzt? ha igen, pótold ki és menj át egy albiba. majd utólag megmondod. hány éves vagy te?
2020. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 A kérdező kommentje:
"Az alberletben ugyanugy kifoghatsz elviselhetetleneket es akkor meg csak el se tudnal vonulni sehova csak jo esetben a sajat szobadba." Igen, csak jó esetben a saját szobámba? És a kollégiumban mégis hova jó francba vonuljak? :DDD Áldanám az eget, ha lenne egy saját szobám, ahová el tudnék vonulni.... Valamint alapvetően nem "elviselhetetlenségről" van szó, hanem szimplán arról, hogy már elegem van belőle, hogy nincsen semmi magánszférám és mindig alkalmazkodni kell valakihez. Én nem vagyok híve ennek a "megmondó ember" dolognak, vagy a szabályoknak stb., szerintem egy kollégiumi szobában senkinek sincsenek és nem is lehetnek "előjogai". Én mindig egyenlő félként kezeltem a szobatársaimat és ugyanígy el is vártam ezt tőlük. Ez mind teljességgel be is vált és nem is ezzel van a probléma. Szimplán teljesen érthető okokból zavarjuk egymást (én is őt, nem csak ő engem) és ez már elért egy olyan szintet, ami számomra zavaró. Ha én felkelek reggel 8-kor és bekapcsolódom az online órámra (ami nem csak abból áll, hogy hallgatom az órát, hanem nekem is kell beszélnem, prezentációt tartanom stb.), akkor őt ez jogosan zavarja, mert még javában aludna... ugyanúgy zavarna engem is fordított esetben. Én még tanulnék estig, de ő már aludni szeretne. Én már aludnék, de ő még éppen csak készülődik a buliba. Nem sorolom, a lényeg az, hogy teljesen más a napi beosztásunk és ez szerintem már túlmutat a kompromisszumokon.
2020. okt. 28. 22:49
 15/98 A kérdező kommentje:
Én fizetem a kolit a saját számlámról, ők pedig átutalják nekem az kifizetett összeget. Ez a megállapodás.
2020. okt. 28. 22:50
 16/98 anonim ***** válasza:
87%
hát akkor menne ez,ugy, ahogy mondtam, nem?miért nem lépsz?mire vársz? lány vagy?
2020. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 A kérdező kommentje:
Nem fogom átverni a szüleimet.
2020. okt. 28. 22:58
 18/98 anonim ***** válasza:
68%
Tessék elkezdeni albérletet nézni, állj már a sarkadra! Ha többletpénz kell, dolgozz! Nem gyerek vagy! A szüleiddel meg majd múlt időben közlöd, hogy albérletbe költöztél. De tudjál róla, hogy 2 havi kauciót előre le kell tenni.
2020. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
92%
nyuszi vagy. azt az összeget amugy is a lakhatásodra adják ,nem? Nem azt mondtam, hogy dorbézold el, hanem hogy LAKJ belőle! Olyan módon, ahogy neked megfelelő. De te még ahhoz is kisbaba vagy, hogy ezt megértesd(megbeszéld ) velük.
2020. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyuszi vagy kisbaba, csak nálunk ez nem szokás. Azt a pénzt a lakhatásomra adják, viszont mindig csak utólag kapom meg, miután már befizettem a kollégium díját. Már rég van kinézett albérlet, ahová be is tudnék költözni és ezzel a részével a kérdésnek nincs is gond. A szüleimet kellene meggyőznöm. Az egy dolog, hogy fogom magam és elköltözöm, de ki fogja majd fizetni... Egy ideig magamnak is tudom finanszírozni, de az egész évben nem és előbb-utóbb mindenképpen rászorulnék a szüleim segítségére. Úgyhogy nem lenne okos döntés nélkülük váltani.
2020. okt. 28. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!