Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek miért nem...

Szülők! Szerintetek miért nem támogatják a szüleim az albérletet?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, de nem szeretem. Már két évet lehúztam a kollégiumban és kibírtam, de most már elegem van belőle. Három ismeretlen lánnyal lakom együtt, akikkel most még valamennyire szerencsém is volt... mert legalább takarítanak, rendet tartanak stb. Ugyanakkor már nagyon zavar a magánszféra hiánya és, hogy állandóan alkalmazkodnom kell másokhoz. Én inkább éjjeli bagoly típus vagyok, míg a szobatársam pedig az ellentettje és még ezen kívül is van jó pár eltérés az életvitelünkben. Én idén végzek a szakon és ebből kifolyólag sokat tanulok (tárgyak+szakdoga), míg a szobatársam csak most kezdte az egyetemet és még szeretné kiélvezni annak az előnyeit, szabadságát stb. Engem már zavar a tanulásban, nem tudok rendesen koncentrálni, nem tudom jólesően kipihenni magam, frusztrál a jelenléte is és zavar. Most a vírus miatt is külön jó a helyzet. Nálunk alapvetően jelenléti oktatás van, de vannak online óráim is (az oktatók külön-külön eldönthették, hogy hogyan szeretnének tanítani) és emiatt tiszta káosz az egész. A kollégiumban nem tudom megoldani az online óráimat (mert zavarja is a többieket, de most a vírus miatt a közösségi tereket pl. tanulószoba sem lehet igénybe venni), így be kell mennem az egyetemre és kell keresnem valami eldugott sarkot (ahol van internet, nem zavarnak, nem zavarok), ami vagy sikerül vagy nem... Az utóbbi hetekben már vissza sem mentem inkább a kollégiumba és otthonról ingáztam, mert nem bírtam (viszont arra elmegy az egész napom, nem tudok normálisan tanulni mellette, így ez sem sokkal jobb megoldás). Emiatt albérletbe szeretnék költözni, ahol lehetne egy saját szobám. Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt, szerintem nem érzik át a problémámat és akárhányszor próbálok beszélni velük erről, mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát.


2020. okt. 28. 22:02
 51/98 anonim ***** válasza:
86%

50: Aha, jó, hát akkor 30.



"mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát"

Még az jutott eszembe, esetleg úgy tekintenek rád, mint egy gyerekre.

És ha önállóan laknál, akkor ez átlépés lenne a felnőtt életbe, és ezt nem akarják engedni.

Viszont ha megoldod magadnak, akkor nem akadályozhatják meg.

2020. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 A kérdező kommentje:

Van pénzem, így ki tudnám fizetni a kauciót és a bérleti díjat is pár hónapig, viszont egészen júniusig (mert ezzel együtt két félévem van hátra, nem egy) nem tudnám minden költségemet magam fedezni. Diákhitelt nem szeretnék felvenni, ahogyan a munka sem férne bele jelenleg. Tehát előbb-utóbb mindenképpen a szüleimhez kellene fordulnom, mert mástól nem kérhetek ebben segítséget.

Az anyagiak nem hiszem, hogy gondot jelentenének, mert azért az ember tudja, hogy mennyit keresnek a szülei és mire mennyi pénzt fordítanak. A felügyelet nem lehet szempont, mert az a kollégiumban sincsen és az egyébként sem szokta őket érdekelni, hogy mit csinálok stb.

Nálunk teljesen random osztják be az embereket. Most csak a vírus miatt összepakolták az egy karra járókat, de attól még ugyanúgy más szak és más évfolyam, az ilyeneket nem szokták figyelembe venni soha (korábban más karosokkal laktam, ugyanúgy mindenféle évfolyamból). Saját szobára nincsen lehetőség.

Ez a legközelebbi egyetem... Alapesetben egyáltalán nem szeretnék hazajárni, csak ritkább időszakonként (mondjuk havonta). Viszont annyira utálom a kollégiumot, hogy sokkal többet járok haza és ezt sem azért, mert annyira szeretek vonatozni, pakolódni, otthon lenni stb.

Írtam, hogy az online oktatás nem csak azt jelenti, hogy "bedugod a fülest és kussban bámulod a képernyőt órákon át..." Ha így lenne, akkor nem zavarnánk egymást, de nem így van.

2020. okt. 29. 10:33
 53/98 anonim ***** válasza:
79%
Könyörgök: érd el, hogy a saját szüleid meghallgassanak és figyelembe vegyenek! Család vagytok, nem idegenek! Ha nem az anyagiak és nem a felügyelet, akkor valami oka kell, hogy legyen (vagy nincs, és akkor ez mondassék ki). Az nem világos, mért esik ki a munkavállalás, 30 ezerért azért nem kell olyan sokat dolgozni, valószínűleg nem tanulsz napi 14 órában.
2020. okt. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
41%

Tudod a szülők sok mindent nem kötnek a gyerek orrára, oké tudod mennyit keresnek,de pl. mennyi hitelük van stb kiadás, nem fogják az orrod alá dörgölni ha ők esetleg zsíros kenyeret esznek mindennap, ha haza jössz akkor tudjanak fincsiket csinálni, meg 1-3 számla tologatva van.



Ezt tényleg velük rendezd.

2020. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
36%
Miert nem bírsz ki 1,5 szemesztert?
2020. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
69%

Mivel maholnap november van; ezért egy félév. A mostaniból van másfél hónap, plusz vizsgaidőszak, amikor nyilván nem kuksol mindenki a koliban...


Ha kompromisszumra kész lennél, akkor működhetne, de mivel neked az egyetlen megoldás az anyuéknakúgyistelik, ezért innentől nincs miről beszélni.

2020. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
20%

"a munka sem férne bele jelenleg"

Ebből is látszik, hogy nincs itt semmi komoly gond. Ha lenne, beleferne, akár halasztás árán is.

2020. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
23%

"valószínűleg nem tanulsz napi 14 órában"

Nem, de ha a bulizást is beleszamitjuk, a 16 is kijon... 😉

2020. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 A kérdező kommentje:

Nem tanulok napi 14 órát (bulizni sem járok, ezt a megjegyzést is köszönöm), de akár annyit is tanulhatnék... Azt gondoltam, hogy az utolsó év lesz majd a leglazább, mert kevesebb órám lesz, a legfontosabb és legnehezebb tárgyakon már túl is leszek, majd úgyis a szakdolgozattal kell foglalkozni stb., ehhez képest viszont rengeteget kell tanulnom a korábbi félévekhez képest. Úgyhogy én most semmiképpen sem vállalnám be a diákmunkát, mert szeretnék időben végezni és szerintem nem tudnék elég energiát és időt fordítani a tanulásra, ha mellette még dolgoznék is.

Lehet, hogy "csak" másfél szemeszterről van szó, de az egyáltalán nem rövid idő, ha azt nézzük, hogy együtt kell laknod három másik emberrel, nem tudsz normálisan tanulni, nem tudod normálisan kipihenni magad és minden napod stresszesen, frusztráltan, kimerülten telik. A korábbi félévek is mind ilyenek voltak, tehát a félév végére már kb. soha nem laktam bent a koliban, mert elegem volt belőle. Viszont most sokkal több a feladat és sokkal stresszesebb az egyetem is stb. és emiatt nem tudom még ezt is elviselni és sokkal inkább zavar a helyzet.

A szüleim anyagi helyzetével pedig nincsen semmi gond, nincsen hitel, nem zsíros kenyeret esznek stb., stb., tehát az "anyuéknakúgyistelik" az nem egy kitaláció, hanem így is van. Ha nem így lenne és tényleg nem férne bele nekik, hogy albérletbe költözzek, akkor azt is meg lehetne mondani és akkor legalább lenne valami valós érvük is. Viszont nincsen.

2020. okt. 29. 11:47
 60/98 anonim ***** válasza:
93%
És akkor most mit szeretnél? Hogy valamelyikünk befogadjon másfél évre?
2020. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!