Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek miért nem...

Szülők! Szerintetek miért nem támogatják a szüleim az albérletet?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, de nem szeretem. Már két évet lehúztam a kollégiumban és kibírtam, de most már elegem van belőle. Három ismeretlen lánnyal lakom együtt, akikkel most még valamennyire szerencsém is volt... mert legalább takarítanak, rendet tartanak stb. Ugyanakkor már nagyon zavar a magánszféra hiánya és, hogy állandóan alkalmazkodnom kell másokhoz. Én inkább éjjeli bagoly típus vagyok, míg a szobatársam pedig az ellentettje és még ezen kívül is van jó pár eltérés az életvitelünkben. Én idén végzek a szakon és ebből kifolyólag sokat tanulok (tárgyak+szakdoga), míg a szobatársam csak most kezdte az egyetemet és még szeretné kiélvezni annak az előnyeit, szabadságát stb. Engem már zavar a tanulásban, nem tudok rendesen koncentrálni, nem tudom jólesően kipihenni magam, frusztrál a jelenléte is és zavar. Most a vírus miatt is külön jó a helyzet. Nálunk alapvetően jelenléti oktatás van, de vannak online óráim is (az oktatók külön-külön eldönthették, hogy hogyan szeretnének tanítani) és emiatt tiszta káosz az egész. A kollégiumban nem tudom megoldani az online óráimat (mert zavarja is a többieket, de most a vírus miatt a közösségi tereket pl. tanulószoba sem lehet igénybe venni), így be kell mennem az egyetemre és kell keresnem valami eldugott sarkot (ahol van internet, nem zavarnak, nem zavarok), ami vagy sikerül vagy nem... Az utóbbi hetekben már vissza sem mentem inkább a kollégiumba és otthonról ingáztam, mert nem bírtam (viszont arra elmegy az egész napom, nem tudok normálisan tanulni mellette, így ez sem sokkal jobb megoldás). Emiatt albérletbe szeretnék költözni, ahol lehetne egy saját szobám. Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt, szerintem nem érzik át a problémámat és akárhányszor próbálok beszélni velük erről, mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát.


2020. okt. 28. 22:02
 81/98 A kérdező kommentje:
5 órámra kell bemennem, illetve van még 6 online.
2020. okt. 29. 17:01
 82/98 anonim ***** válasza:
25%
Amellett simán tudnál dolgozni, ha akarnál.
2020. okt. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 A kérdező kommentje:
Hát ez nem feltétlenül az órák számától függ....de köszi, hogy ezt így megállapítottad.
2020. okt. 29. 17:10
 84/98 anonim ***** válasza:
29%
Egy-két magantanitvanyba nem halnal bele... De mondom én, hogy nem is olyan fontos neked az egész, különben már léptél volna.
2020. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:
11%
Ezt az 5 órát hogy kell elképzelni? Leírnád akár privátba? Csak próbálok segíteni
2020. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
64%
5 db 90 perces ora, ha jól sejtem.
2020. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 anonim ***** válasza:
5%

Igen gondoltam, csak úgy akarnám kérdezni, hogy pl. Hétfőn 2 óra ( 8-kor meg 12kor)

Szerdán 13-kor

Meg pénteken 8-12-ig

2020. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 A kérdező kommentje:
Összesen 11 órám van, mert az online órákon is részt kell venni az óra időpontjában. Biztosan nem fogom egyesével leírni, hogy melyik napon mikor van órám. Hót mindegy, gondolom, ha hajnali 4-től éjjel 2-ig lenne órám, akkor is az lenne a konklúzió, hogy "ahhh a mellett simán lehet dógozni"....
2020. okt. 29. 18:20
 89/98 anonim ***** válasza:
90%

Én azért kérdeztem, mert segíteni akartam nem " dolgozni küldeni"


Mert szerintem a bejárás az sokkal jobb opció, mert vagy a buszon alszol ha nem tudsz akkor meg ott is tudsz tanulni.

Mert bemész busszal arra az x órára az onlinera meg haza mész, ez lett volna számomra az érdekes hogy mennyi a köztes szüneted,de oké... Belátom kár volt jófejségből segíteni, mert neked nem lehet.

2020. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 A kérdező kommentje:

Hány ember kart eddig jófejségből segíteni? Nem sok, úgyhogy nem is várom már...

Amúgy nem, nem szeretnék bejárós lenni. Egy óra maga az út (plusz még egy óra buszozás a két városban), ami pont nem elég ahhoz, hogy érdemben tanulj (max. olvasni szoktam néha a vonaton) és úgyis otthon kell leülnöm tanulni, ha hazaértem. Engem az ingázás lefáraszt, pl. a reggel 8-as órámhoz már fel kell kelnem 4-kor és este 8-ra érek haza, amikor még neki kellene állnom tanulni. Alkalmanként belefér, de azért rendszeresen nem járnék így. Az utóbbi hetekben is ingáztam, de ez is a tanulás rovására ment jócskán és ezt hosszútávon nem lehet csinálni.

2020. okt. 29. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!