Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek miért nem...

Szülők! Szerintetek miért nem támogatják a szüleim az albérletet?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, de nem szeretem. Már két évet lehúztam a kollégiumban és kibírtam, de most már elegem van belőle. Három ismeretlen lánnyal lakom együtt, akikkel most még valamennyire szerencsém is volt... mert legalább takarítanak, rendet tartanak stb. Ugyanakkor már nagyon zavar a magánszféra hiánya és, hogy állandóan alkalmazkodnom kell másokhoz. Én inkább éjjeli bagoly típus vagyok, míg a szobatársam pedig az ellentettje és még ezen kívül is van jó pár eltérés az életvitelünkben. Én idén végzek a szakon és ebből kifolyólag sokat tanulok (tárgyak+szakdoga), míg a szobatársam csak most kezdte az egyetemet és még szeretné kiélvezni annak az előnyeit, szabadságát stb. Engem már zavar a tanulásban, nem tudok rendesen koncentrálni, nem tudom jólesően kipihenni magam, frusztrál a jelenléte is és zavar. Most a vírus miatt is külön jó a helyzet. Nálunk alapvetően jelenléti oktatás van, de vannak online óráim is (az oktatók külön-külön eldönthették, hogy hogyan szeretnének tanítani) és emiatt tiszta káosz az egész. A kollégiumban nem tudom megoldani az online óráimat (mert zavarja is a többieket, de most a vírus miatt a közösségi tereket pl. tanulószoba sem lehet igénybe venni), így be kell mennem az egyetemre és kell keresnem valami eldugott sarkot (ahol van internet, nem zavarnak, nem zavarok), ami vagy sikerül vagy nem... Az utóbbi hetekben már vissza sem mentem inkább a kollégiumba és otthonról ingáztam, mert nem bírtam (viszont arra elmegy az egész napom, nem tudok normálisan tanulni mellette, így ez sem sokkal jobb megoldás). Emiatt albérletbe szeretnék költözni, ahol lehetne egy saját szobám. Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt, szerintem nem érzik át a problémámat és akárhányszor próbálok beszélni velük erről, mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát.


2020. okt. 28. 22:02
 21/98 anonim ***** válasza:
87%
Vagy dolgozz, húszezerrel (vagy akár 30-cal, mert fog annyi kelleni) többet meg tudsz keresni, vagy felnőtt módra ültesd le a szüleidet, és egész komolyan, rendesen vesd fel a témát. Ne hagyd, hogy elmismásolják, mondd el, hogy mit akarsz, és ne engedd őket kicsusszanni, addig ne engedd őket más témára térni vagy felállni, amíg le nem tisztáztátok. Mint felnőtt a felnőttel. Merthogy az vagy. Arra is kerek-perec kérdezz rá, hogy anyagi akadályaik vannak-e. Nézzenek kompetens személynek, és indokolják meg a véleményüket. Mindig azon vagyok itt a gyakorin legjobban kiakadva, amikor fiatalok (nálad fiatalabb középiskolások) rettegnek a saját szüleiktől. Hát, micsoda család az ilyen?
2020. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
50%
figyelj , nem csodálkozom, hogy meg se hallgatnak.
2020. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
84%
Ha elmondod az érveidet (ne csak azt, hogy neked ez így nem kényelmes, hanem azt is, hogy ez a tanulás rovására mehet) és azt is, hogy lenne is egy megfelelő hely, plusz a különbözetet ha kell, hajlandó vagy kifizetni, nem hiszem, hogy ne engednék meg. Neked így jobb lesz, nekik meg mindegy ha a plusz anyagi terhet kivesszük, szóval miért ne. Ne hagyd, hogy elvicceljék meg lerázzanak, mondd meg, hogy neked ez fontos és legyenek szívesek meghallgatni. Te tudod, hogy milyen a helyzet és mire lenne szükséged, ráadásul elég nagy vagy már ahhoz, hogy felelős döntést hozz.
2020. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
37%
Munka? (Az eddigi válaszokat/válaszaidat nem olvastam el). Diákhitel? Egyéb rokon segítsége? Párod (ha van)?
2020. okt. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim válasza:
68%

Ha albérletbe szeretnél menni menj el dolgozni suli mellett mindenképpen, mert lehet az anyagiak miatt nem szeretnék a szüleid az albérletet.

De lehet azért sem, mert a kollégiumban azért minimális felügyelet van, az albérletben meg semmi.

2020. okt. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanígy voltam ezzel én is egyetemistaként, egyszerűen nem bírtam kollégiumban lakni, állandó stresszben voltam, nem tudtam tanulni és kipihenni magam. Az én szüleim sem értették a problémát, ők se támogatták az albérlet ötletét. Hiába mondtam, hogy nem tudok rendesen pihenni a koliban, a szüleim olyanokat mondtak erre, hogy csak nyafogok, mert nem tetszik a koli, meg kényes vagyok, meg ilyesmi. Ez egész addig tartott, amíg el nem kezdtek pánikrohamaim lenni a koliban. Egyszer a szobatársam hívta fel a szüleimet, hogy mentővel kellett engem bevinni a kórházba, mert szívrohamhoz hasonló tüneteim voltak. Idővel rájöttek a szüleim, hogy nem arról van szó, hogy simán csak nem tetszik nekem a koli, hanem tényleg komoly stresszt okoz nekem, hogy ott kell laknom. Vannak emberek, akiknek egyszerűen nem való. Nem mindenki egyforma.
2020. okt. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 anonim ***** válasza:
76%
Elmész és dolgozol hogy legyen pénzed az albérleti szobára.meg a kaukciora és közbe tanulsz.
2020. okt. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 anonim ***** válasza:
99%

"Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt"

Te vagy velük napi több órás kapcsolatban 2 évtizede, és mitőlünk várod, hogy jobban tudjuk nálad az indokaikat?

Neked csak egy kérdés, de mi azt sem tudjuk, kik ezek az emberek.

Mért nem kérdezed meg az okot?

2020. okt. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim ***** válasza:
72%

Ha meg is van a lakás, teremtsd elő a pénzt, és a kész tényt mondd a szüleidnek.

Esetleg más rokonoktól is kérhetsz pénzt, nagyszülők pl.

Mondd azt is, hogy a szobatársakkal való élet veszélyezteti, hogy időben befejezd az egyetemet.

2020. okt. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
30%
Ti egyébként értelmi fogyatékosak vagytok? Leírta, hogy szerette volna már többször megbeszélni a szüleivel, de nem vették komolyan és akkor azt írjátok, beszéljen a szüleivel... LOL. :D :D
2020. okt. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!