Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek miért nem...

Szülők! Szerintetek miért nem támogatják a szüleim az albérletet?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, de nem szeretem. Már két évet lehúztam a kollégiumban és kibírtam, de most már elegem van belőle. Három ismeretlen lánnyal lakom együtt, akikkel most még valamennyire szerencsém is volt... mert legalább takarítanak, rendet tartanak stb. Ugyanakkor már nagyon zavar a magánszféra hiánya és, hogy állandóan alkalmazkodnom kell másokhoz. Én inkább éjjeli bagoly típus vagyok, míg a szobatársam pedig az ellentettje és még ezen kívül is van jó pár eltérés az életvitelünkben. Én idén végzek a szakon és ebből kifolyólag sokat tanulok (tárgyak+szakdoga), míg a szobatársam csak most kezdte az egyetemet és még szeretné kiélvezni annak az előnyeit, szabadságát stb. Engem már zavar a tanulásban, nem tudok rendesen koncentrálni, nem tudom jólesően kipihenni magam, frusztrál a jelenléte is és zavar. Most a vírus miatt is külön jó a helyzet. Nálunk alapvetően jelenléti oktatás van, de vannak online óráim is (az oktatók külön-külön eldönthették, hogy hogyan szeretnének tanítani) és emiatt tiszta káosz az egész. A kollégiumban nem tudom megoldani az online óráimat (mert zavarja is a többieket, de most a vírus miatt a közösségi tereket pl. tanulószoba sem lehet igénybe venni), így be kell mennem az egyetemre és kell keresnem valami eldugott sarkot (ahol van internet, nem zavarnak, nem zavarok), ami vagy sikerül vagy nem... Az utóbbi hetekben már vissza sem mentem inkább a kollégiumba és otthonról ingáztam, mert nem bírtam (viszont arra elmegy az egész napom, nem tudok normálisan tanulni mellette, így ez sem sokkal jobb megoldás). Emiatt albérletbe szeretnék költözni, ahol lehetne egy saját szobám. Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt, szerintem nem érzik át a problémámat és akárhányszor próbálok beszélni velük erről, mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát.


2020. okt. 28. 22:02
 61/98 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiteles, hogy mért ne tudnál heti 7-8 órát dolgozni, meglehetősen sokan teszik azt. És akárhogyan csűrjük-csavarjuk, nincs más megoldás, mint úgy leültetni a szüleidet beszélgetni, hogy abból ki is jöjjön valami produktum.
2020. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy láttál te olyan munkalehetőséget, ahol 7-8 órát kell dolgozni... az átlag diákmunka heti 20 óránál kezdődik.
2020. okt. 29. 12:01
 63/98 anonim ***** válasza:
68%
Nem en vagyok a 61-es, de ezt ugy hivjak, hogy alkalmi munka. En leltarozni mentem peldaul heti egyszer honapokon keresztul, igaz, az 12 ora volt, de igy legalabb valamennyit keresni is tudtam.
2020. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/98 anonim ***** válasza:
64%
Fogadhatnal par magantanitvanyt is.
2020. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
96%

A diákhitel sem ördögtől való, egy félévre nem nagy cucc. De arról se akarsz hallani.

Se munka, se diákhitel... de ha olyan jól tanulsz, ösztöndíjad is lenne, amibe beleférne a különbözet...

Továbbra is egy elkényeztetett gyerek hisztije. Akár januárban a vizsgák után el tudnál menni dolgozni 8 órában, egy havi fizetésből lenne annyi, hogy az állítólag meglévő pénzt ki tudd egészíteni tanév végéig...

2020. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
1%
Koliban érdeklődj kaphatnál-e külön szobát
2020. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 A kérdező kommentje:

Belefér a különbözet.

Nem adnak külön szobát.

2020. okt. 29. 14:08
 68/98 anonim ***** válasza:
100%
Mibe fér bele a különbözet? Az ösztöndíjba, amit ténylegesen kapsz? Merthogy arról szólt a 65-ös komment.
2020. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 A kérdező kommentje:
A havi ösztöndíjamba is belefér, igen.
2020. okt. 29. 14:15
 70/98 anonim ***** válasza:
67%
Akkor meg mi a probléma? Ha a pénz is megvan rá, mindössze a szülők engedélyére vársz? Hát ne várj!
2020. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!