Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek miért nem...

Szülők! Szerintetek miért nem támogatják a szüleim az albérletet?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, de nem szeretem. Már két évet lehúztam a kollégiumban és kibírtam, de most már elegem van belőle. Három ismeretlen lánnyal lakom együtt, akikkel most még valamennyire szerencsém is volt... mert legalább takarítanak, rendet tartanak stb. Ugyanakkor már nagyon zavar a magánszféra hiánya és, hogy állandóan alkalmazkodnom kell másokhoz. Én inkább éjjeli bagoly típus vagyok, míg a szobatársam pedig az ellentettje és még ezen kívül is van jó pár eltérés az életvitelünkben. Én idén végzek a szakon és ebből kifolyólag sokat tanulok (tárgyak+szakdoga), míg a szobatársam csak most kezdte az egyetemet és még szeretné kiélvezni annak az előnyeit, szabadságát stb. Engem már zavar a tanulásban, nem tudok rendesen koncentrálni, nem tudom jólesően kipihenni magam, frusztrál a jelenléte is és zavar. Most a vírus miatt is külön jó a helyzet. Nálunk alapvetően jelenléti oktatás van, de vannak online óráim is (az oktatók külön-külön eldönthették, hogy hogyan szeretnének tanítani) és emiatt tiszta káosz az egész. A kollégiumban nem tudom megoldani az online óráimat (mert zavarja is a többieket, de most a vírus miatt a közösségi tereket pl. tanulószoba sem lehet igénybe venni), így be kell mennem az egyetemre és kell keresnem valami eldugott sarkot (ahol van internet, nem zavarnak, nem zavarok), ami vagy sikerül vagy nem... Az utóbbi hetekben már vissza sem mentem inkább a kollégiumba és otthonról ingáztam, mert nem bírtam (viszont arra elmegy az egész napom, nem tudok normálisan tanulni mellette, így ez sem sokkal jobb megoldás). Emiatt albérletbe szeretnék költözni, ahol lehetne egy saját szobám. Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt, szerintem nem érzik át a problémámat és akárhányszor próbálok beszélni velük erről, mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát.


2020. okt. 28. 22:02
 71/98 anonim ***** válasza:
9%
figyelj, nekem két gyerekm van és sajnos nincs külön szobájuk. Ők is zavarják egymást, de nincs mit tenni. Sajnos nálunk is az van hogy szabályokat kell hozni, mikor van tanulás, tv, játék stb. Van hogy egyik sírt már hogy neki kell a külön hely, de én meg mondtam hogy nincs. Ha egy 9 éves kibírja nehezen, akkor te jobban kibírod. Inkább tedd félre a különbözetet, gyűjts lakás önerőre vagy valami kisvállalkozásra, kiegészítő képzésre.
2020. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, én vagyok az, aki valahol az első válaszok között írtam, hogy pánikrohamaim voltak, amikor koliban laktam. Én 13 éves koromig a két testvéremmel osztoztam egy hálószobán. Semmi bajom nem volt vele, hogy közös szobánk van, nyilván örültem, amikor elköltöztünk és lett sajátom, de nem okozott komolyabb problémát velük egy szobában aludni és a mai napig nem okoz, ha mondjuk vendégségbe jönnek hozzám (már külön élek egyedül). Teljesen más testvérekkel kicsi kortól kezdve közös helyiségben aludni, mint tizen-huszonévesként random idegenekkel. Fölösleges hasonlítgatnod a két szituációt.
2020. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
69%

"Akkor meg mi a probléma? Ha a pénz is megvan rá"

Az a probléma, hogy látja előre, hogy hosszabb távon nem lenne meg rá a pénz, dolgozni viszont nem akar...

2020. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
36%
Hát, ösztöndíja mindaddig lesz, amíg tanul.
2020. okt. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
21%
De érdeklődtél már a külön szoba felől? Én kaptam csak azért kérdezem
2020. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 anonim ***** válasza:
54%
73, ebből látszik, hogy kamuzik össze-vissza, korábban csak spórolt pénzről volt szó, amivel nem húzná ki félév végéig, ezért kéne anyuéknak fizetni, most meg hirtelen ösztöndíj is van, hogy valaki bedobta. Ha így lenne, az nem fogyna el a félév során, mert ugye azt havonta kapja...
2020. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 A kérdező kommentje:

Tavaly már rákérdeztem a külön szobára, de kerek-perec megmondták, hogy erre nincsen lehetőség.

Szerinted, ha nem dolgoztam, akkor a spórolt pénzem miből van? Részben ösztöndíjból (ami nem automatikus vagy fix, nem tudom fogok-e kapni a következő félévben és mennyit) és ajándékként kaptam pénzt gyerekkorom óta. Ezeket félretettem, de azért ebből is kellett magamra költenem.

2020. okt. 29. 16:12
 78/98 anonim ***** válasza:
39%
Hát, ha ilyen güzü módra tanulsz, hogy nem érsz rá dolgozni, akkor bizonyára kiérdemled majd jövőre is az ösztöndíjat. De ha csak az odavissza utazási időt töltenéd munkával, már abból kijönne a különbözet.
2020. okt. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 anonim ***** válasza:
53%

De az tavaly volt, most meg online oktatás miatt amit itt is írsz érdemes lenne mégegyszer... Hátha...


Tancikat megkérdezni milyen lehetőségeket tudnak neked adni online órákra stb

2020. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
58%
Hány órára kell konkrétan bemenned egy héten?
2020. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!