Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek miért nem...

Szülők! Szerintetek miért nem támogatják a szüleim az albérletet?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, de nem szeretem. Már két évet lehúztam a kollégiumban és kibírtam, de most már elegem van belőle. Három ismeretlen lánnyal lakom együtt, akikkel most még valamennyire szerencsém is volt... mert legalább takarítanak, rendet tartanak stb. Ugyanakkor már nagyon zavar a magánszféra hiánya és, hogy állandóan alkalmazkodnom kell másokhoz. Én inkább éjjeli bagoly típus vagyok, míg a szobatársam pedig az ellentettje és még ezen kívül is van jó pár eltérés az életvitelünkben. Én idén végzek a szakon és ebből kifolyólag sokat tanulok (tárgyak+szakdoga), míg a szobatársam csak most kezdte az egyetemet és még szeretné kiélvezni annak az előnyeit, szabadságát stb. Engem már zavar a tanulásban, nem tudok rendesen koncentrálni, nem tudom jólesően kipihenni magam, frusztrál a jelenléte is és zavar. Most a vírus miatt is külön jó a helyzet. Nálunk alapvetően jelenléti oktatás van, de vannak online óráim is (az oktatók külön-külön eldönthették, hogy hogyan szeretnének tanítani) és emiatt tiszta káosz az egész. A kollégiumban nem tudom megoldani az online óráimat (mert zavarja is a többieket, de most a vírus miatt a közösségi tereket pl. tanulószoba sem lehet igénybe venni), így be kell mennem az egyetemre és kell keresnem valami eldugott sarkot (ahol van internet, nem zavarnak, nem zavarok), ami vagy sikerül vagy nem... Az utóbbi hetekben már vissza sem mentem inkább a kollégiumba és otthonról ingáztam, mert nem bírtam (viszont arra elmegy az egész napom, nem tudok normálisan tanulni mellette, így ez sem sokkal jobb megoldás). Emiatt albérletbe szeretnék költözni, ahol lehetne egy saját szobám. Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt, szerintem nem érzik át a problémámat és akárhányszor próbálok beszélni velük erről, mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát.


2020. okt. 28. 22:02
 31/98 anonim ***** válasza:
18%
Hol raknak össze végzőst elsőévessel???
2020. okt. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
52%
Munka követelőzés helyett?
2020. okt. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:
30%
Miért kéne a szüleid pumpolnod meg ennyi idősen is? Ha ilyen nagyigényű vagy miért nem mentél közelebbi egyetemre, hogy ne kelljen a loki, otthon tudja lakni?
2020. okt. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem mész el dolgozni?
2020. okt. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj de nem értek veled egyet. A szüleid nem vállalják a pluszköltséget, akkor miért nem teremted elő saját magad? Gondolok itt diákmunkára, plazmaadásra. A szüleid nem lesznek ott melletted mindig, hogy a feneked alá toljanak mindent.


Az online oktatás jellemzően napközben van neked is meg a szobatársadnak is. A fülest benyomod és máris nem zavarjátok egymást. Meglátásom szerint Te csak egy külön szobát szeretnél.

2020. okt. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem keresed meg magadnak a szükséges plusz pénzt?
2020. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
79%
Vegyél fel diakhitelt. Ha most az utolsó félévre felveszed a maximális összeget azzal nem is dontod magad kibírhatatlan adósságba.
2020. okt. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
13%

"Három ismeretlen lánnyal lakom együtt"


Hat sokan lennenek a helyedben. 3 csajjal egyutt, nagy kiralysag lehet.

2020. okt. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
85%

"Egy ideig magamnak is tudom finanszírozni, de az egész évben nem és előbb-utóbb mindenképpen rászorulnék a szüleim segítségére. Úgyhogy nem lenne okos döntés nélkülük váltani."

Akkor vagy lemeccseled velük, vagy elmesz dolgozni, vagy maradsz a fenekeden. Ezek közül egyelőre az utóbbi a legkisebb rossz, ezért ezt választod nap mint nap. Majd ha változik a helyzet, változtatni fogsz, nem csak kérdezősködni.

2020. okt. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
93%

Furcsa, hogy ennyire elzárkóznak ettől, de ilyenkor szokott kiderülni, hogy ez nem mindig véletlenül történik. Én úgy látom, hogy te passzív elszenvedője vagy ennek a sztorinak, a szüleid felé nem tettél erőfeszítéseket, nem próbáltad meggyőzni őket normalis ervekkel vagy a mélyére ásni annak, hogy miért nem fér bele nekik ez a plusz összeg. Mindemellett az persze szoba se került, hogy te magad tegyél azért, hogy albérletbe mehess, pedig csak pár óra munka kellene ehhez, és még tudnád oldani, hogy egy olcsóbb lakásban megkapj egy szobát.

Szóval én egy szokásos problémát látok, nem vállalunk magunkért felelősséget, hanem másra hárítjuk, annak meg jó célpontja a szülő. Ideje felnőni.

2020. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!