Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem ?

Miért csinálják ezt velem ?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és a szüleimmel élek. De sok ideje már nem adnak pénzt semmire , és mindig azt mondják menj el dolgozni , mert mi nem fogunk neked pénzt adni . Persze étel ügyben is ugyanezt csinálják. . Laktózérzékeny vagyok, és ugye nekem mást kell venni .. Azt mondják mindig hogy az drága ami nekem kell , és majd ha lesz saját pénzem akkor vegyem meg magamnak mert ők nem fognak feleslegesen költeni. Vagy pl nehézségeim vannak a német nyelvben és kértem tőlük hogy szeretnék egy külön tanárt aki segít nekem . Erre ők azt mondták hogy mit gondolok magamról, menjek el dolgozni, mert ők nem fogják kifizetni. Azt mondták túl sok ( a tanár 20 euróért vállalt volna óránként )


Tanulás mellett kicsit nehéz lenne most dolgozni

..


2020. nov. 28. 16:01
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó: itt németeknél még szigorúbban veszik ezeket a dolgokat.
2020. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
54%

"A szüleim jól keresnek. Németországban élünk"


Németországban sem keres mindenki jól, föleg, ha nincs megfelelö képzettsége!


De ha szólsz az osztályfönökdnek, segít tisztázni a helyzete a szülökkel, föleg, ami a laktózérzékenységet illeti

2020. nov. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
27%
Öszintén szólva nem igazán hiszem, amit a kérdezö ír!
2020. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:
Már beszéltek a szüleimmel, sőt többször is ... Sajnos őket nem érdekli. .. Én tudom hogy nem könnyű igy. . De mindenre van pénzük csak erre nem
2020. nov. 28. 17:16
 15/54 anonim ***** válasza:
42%

13: szerintem is kamu!


Németországban a Jugendamt már rég rászállt volna a szülőkre, ez kiskorú gondatlan veszélyeztetése, ha nem vesznek neki a betegségének megfelelő élrlmiszert!

2020. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
89%
Mit dolgoznak a szüleid?
2020. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
94%

Nem ismerhetem a laktózmentességed mértékét.


Én pl. úgy 18-20 évesen billentem át. Addig élvezettel dörgöltem be a napi 6-8 dl. sima tejből fözött kakaómat. Számomra egy aranykor volt, de tényleg. Aztán egyszer csak fájta a hasam a kakózás után, és akkoriban még csak nem is tudtam, hogy ez egy fiatal felnőttkorra kialakult laktózérzékenység. Akkoriban nem voltak ilyen jó információs csatornák. De egyszerre csak leesett, hogy én laktózérzékeny vagyok, (akkor már évek ta nem fogyasztottam tejet ill. kakót), és akkor legalább tudtam, hogy mi a gond. Laktózérzékeny termék akkoriban még nem nagyon volt, csak pl. laktacid és hasonló emésztőenzim-tabletták, mindezek ára az egekben. A kilencvenes években, fiatal felnőttként ezen szocializálódtam. (Talán a szüleid is, és szintén megmaradt a beakadásuk, hogy a laktózmentes cuccok drágák. Próbálj meg velük erről beszélgetni.)


Ami szerencse: ha tejcukor (és nem tejfehérje)érzékeny vagy, akkor a savanyított tejtermékekekt (sovány tejföl túró), de ha ezeket nem is, kemény sajtokatfogyaszthatsz. Ezzel tudod pótolni szervezeted tejtermék-igényét.


A laktózmentes finomságok? hát ja, nincs jobb egy kis fazék frissen forralt, gyöngyöző kakaónál...


Mostanában már néha megemóngedem magamnak, mert miért ne, de már vagy 30 éve leszoktam róla.


(Fiamnak mindig mondtam, hogy addig igya a kakaót, míg lehet. Ő is kb. 20 éves kora után billent át. Én szívesen megvenném neki a laktózmentest, de sokszor csak legyint. "Inkább iszom fél liter normálisat, nem hízom tőle, és rendben van a sz.letem." Hát ez is egy vélemény.


(Kíváncsi vagyok, mikor ismer föl a kölök, merthogy ő is trollkodik errefelé.)

2020. nov. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
93%

Lehet kamu. Ha mégsem, akkor a laktóz-problémáról szólj egy orvosnak. Annak, akinél a múltkor voltál, vagy akinek tudsz.

Vedd fel hangfelvételre, amikor azt mondják, nem fizetik ki a laktózmentest és játszd le a felvételt az orvosnak. Hátha elbeszélget a szüleiddel.

2020. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Én lány vagyok és nem trollkodom
2020. nov. 28. 18:09
 20/54 anonim ***** válasza:
6%
Anyádék nem kötelesek adni pénzt. Mikor én ennyi idős voltam mint te, elmentem diák munkára. Ne várd hogy a sült galamb belerepül a szádba. Menj el dolgozni és lesz pénzed. Örülj neki, hogy a szüleid mosnak rád, és etetnek. Nem hogy még pénzt adjanak. Persze....
2020. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!