Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem ?

Miért csinálják ezt velem ?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és a szüleimmel élek. De sok ideje már nem adnak pénzt semmire , és mindig azt mondják menj el dolgozni , mert mi nem fogunk neked pénzt adni . Persze étel ügyben is ugyanezt csinálják. . Laktózérzékeny vagyok, és ugye nekem mást kell venni .. Azt mondják mindig hogy az drága ami nekem kell , és majd ha lesz saját pénzem akkor vegyem meg magamnak mert ők nem fognak feleslegesen költeni. Vagy pl nehézségeim vannak a német nyelvben és kértem tőlük hogy szeretnék egy külön tanárt aki segít nekem . Erre ők azt mondták hogy mit gondolok magamról, menjek el dolgozni, mert ők nem fogják kifizetni. Azt mondták túl sok ( a tanár 20 euróért vállalt volna óránként )


Tanulás mellett kicsit nehéz lenne most dolgozni

..


2020. nov. 28. 16:01
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
19%

A #7-ben azt írja, hogy jól keresnek a szülei.


Aztán meg hogy pénztáros az anyja, az apja meg feketén dolgozik. Vagy nemtom, mit akart mondani a "maszekol"-lal...


Még egy szavazat a KAMU-ra!

2020. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
71%
Annyira szeretem hogy itt egyeseknek mindne kamu,sajnos vannak ilyen szülők
2020. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
90%
Magyar tannyelvű suliba jársz?
2020. nov. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
94%

Na ugye hogy külföldön sincs kóbászbó a kerítés?


Csak magyar forintra átfordítom


Anyuka pénztáros ergo illik neki is makogni valamit németül/ angolul legyen szar helyen egy kis boltba de nettó 200-250 ft-ot tuti haza visz


Na utána takarít 2 helyen tehát mondjuk tegyen ki a 2 hely egy 8 órás másik műszakot mert megy hétvégén is legyen 200 ezer az is. Az már most 400-450 eft


Apuka maszekol 200-at csak haza visz az már 600-650 eft , tuti van családi vagy valami +


Ennyiből kilehet jönni, ha csak nincs 86 hitelük itthon+ németbe

2020. nov. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim válasza:
72%
Jó nagy gyökerek lehetnek
2020. nov. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
90%

Szar lesz, de a következőt kéne tenned.


Kihúzod ezt a pár évet még, dolgozol amennyit csak tudsz és jól elteszel minden pénzt. Aztán 18 évesen fogod a cuccaidat és csak annyit mondasz, hogy "remélem össze spóróltátok rajtam az öreg otthonba jutásotok árát mert rólam most hallotok utoljára" és szépen lelépsz a p_csába.


Undorítóak az ilyen "szülők"

2020. nov. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
83%
En is egyet ertek a 46-ossal, huzz el dolgozni 18 evesen kulfoldre, csak angolt tanulnek, es indulo tokere gyujtenek, ezek ha korhazba kerulnel is leszarnanak, ismerem az ilyen szulo fajtajat. Csak azert vallaltak, mert abban az idoben kellett, meg elvaras volt.Manapsag legalabb mar nem szulnek a fiatalok ha nincs hova
2020. nov. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
90%

Itt egyértelműen neked van igazad, ez így nincs rendben.


A zsebpénzen lehet vitatkozni, hogy mennyit, mikor stb, meg, hogy dolgozzon meg érte a gyerek. A normális szülők azért szoktak adni valamennyit a gyereknek, hogy pár apróságot megvehessen magának. De ezt még ki lehet magyarázni, hogy ők szigorúak, meg kemény munkára nevelnek, bár ezt értelmetlennek tartom.


A laktózérzékenység figyelmen kívül hagyása viszont egyértelműen nincs rendben, ez jogilag is (!) a gyerek elhanyagolásának minősül, mivel a szülőnek kötelessége a kiskorú gyereke megfelelő ellátásáról gondoskodni. Nem pusztán jó fej az a szülő, aki megveszi a drágább laktózmentes termékeket, ha ilyen betegsége van a gyereknek. Főleg, ha pénze lenne rá, tehát nem arról van szó, hogy az éhezés szélén egyensúlyoz egyébként a családi büdzsé.


Szóval, kedves kérdező, valóban komoly bajok vannak a szüleiddel, a gondolkozásukkal. Megkockáztatom, hogy elmebetegeknek minősülhetnek. És a legfontosabb, hogy nem veled van bármi gond, hanem velük.


Mit tudnál tenni: valamilyen formában a (helyi) hatóságokhoz fordulni, hogy baj van a családdal, a szüleid nem gondoznak megfelelően, elhanyagolják a betegségedet:

1.) Gondolom, iskolába jársz, keresd meg az osztályfőnöködet, hogy segítség kell és mondd el, hogy mi a helyzet

2.) Keresheted a helyi gyerekvédelmi és gyámügyi hatóságokat, a neten biztos megtalálod.

3.) Ha problémás a nyelv, akkor keresd meg a magyar követséget: gondolom a magyar állampolgárságod megvan, ez alapján, illetve emberiességből is segíteniük kell.


Biztos nagyon nehéz, de próbálj meg elvergődni az érettségiig, ne hagyd abba a tanulmányaidat. Utána, 18 éves korodat elérve pedig próbálj meg mielőbb függetlenedni a szüleidtől.

2020. nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
10%

#48: KAMU az egész, kitalált kérdés, egy figyelemq (bőven középkorú) valaki lehet a kérdés mögött.

Több mindennel elárulta magát, de a "maszekol" szó egészen biztosan nem egy 16éves szókincséből való!

2020. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
16 éves lány vagyok . Ha nem hiszed az nem az én problémám 😊 nem kell kommentelni akkor
2020. nov. 29. 11:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!