Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha a lányotok...

Mit szólnátok ha a lányotok sötét lilára festené a körmeit?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem, a lányos dolgokban sosem értünk egyet. A fekete körömlakkot megtiltottam neki, és így kerülte ki... nem szeretném hogy ennél jobban lázadjon, még csak 16 éves. Teljesen tanácstalan vagyok! 44F

2021. jan. 27. 21:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim ***** válasza:
100%
Semmit? Egy 16 éves lányt tiltani a körömlakktól elgé beteg dolog. Amint tud lelép majd tőled, és vissza sem néz, aztán majd lehet kamillázni, hogy mit rontottál el.
2021. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a hozzáállás fogja arra késztetni, hogy ő is még jobban lázadjon. Engedd meg neki.
2021. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/102 Lena7 ***** válasza:
100%

Igen, viszont a lányod nem a húgod🤷‍♀️


Minden ember más, 1 körömlakk színtől nem lesz semmi.

(Ráadasul körömlakkok közül a fekete az egyik legalapabb szín.)


Nem látok bele az életetekbe, nemtudom, hogy mennyire korlátozod őt, viszont ha minden egyes apróságot megtíltasz neki, akkor előbb vagy utóbb, de befog sokalni és direkt a szabályaid ellen fog menni.

2021. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim ***** válasza:
19%

10: és mernek előtted röhögni, vagy csak miután távoztál?


Egyébként 16 évesen van ideje feketére festeni a körmöket, felnőttként már nagyon ciki, munkában meg nem professzionális. Úgyhogy hagyd neki nyugodtan, hadd élje ki magát.

2021. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
95%
Ezt még lázadásnak se nagyon nevezném, pedig sok szempontból elég régimódinak számítok. Ameddig nem csinál magából bazári majmot, nincsenek gázos pasijai és komolyan veszi a tanulást, addig ilyen apróságon nem akadnék ki.
2021. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
93%
14-es, nem értem, mi a nevetséges a fekete körömlakkban?
2021. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim ***** válasza:
90%
Semmit, tőlem aztán bármilyen színűre festhetné. A fekete körömlakk nem feltétlenül jelenti, hogy lázadni akarna vagy ezzel kezdené a gót korszakát. Elhiszem, hogy a húgodnál így volt, de ez nem jelenti, hogy a lányodnál is így lesz. Ne tiltsd ennyire mindentől, az se jó, ha túlzásba viszed. Nem olyan kicsi már, hagy élni és kísérletezgetni. Nem ész nélkül persze, de ilyen apróságokba, mint a körömlakk, ne akard korlátozni.
2021. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megengedheted neki a körömlakkozást, nem lesz tőle semmi baja.

Ha mindent megtiltasz neki, akkor fog csak igazán lázadni. Ezeket a lányos dolgokat nem kell megtiltani neki, pláne nem ilyen korban.

Én ennyi idősen fogtam és hosszú barna haj helyett rövid vörössel mentem haza a fodrásztól. Meg piercingeket is csináltattam, természetesen a szüleim tudta nélkül, hát apám rendesen ki volt akadva, mikor meglátta. Mondjuk mára már egészen megtetszett neki. Én így éltem ki magam, szerettem volna kísérletezni és nem bántam meg.

A lányod is fog, feszegetni fogja a határokat. Néha majd részegen jön haza egy-egy buliból és neked kell majd támogatnod.

De ez ezzel jár. (illetve járhat, hiszen nem mindenki ilyen) Inkább fontos, hogy beszélgess vele erről. Kössetek kompromisszumokat. Pl fekete körömlakkot nem szeretnél, de lilára festheti. Vagy hajat akar festeni, akkor ne lilára fesse, hanem mondjuk vörösre. Vagy piercinget akar, akkor ne a szájába, hanem az orrába tegye.

Mindenesetre gondold át kicsit, hogy neked mi férhet bele és mi az ami egyáltalán nem. És bár nehéz próbálj meg az ő fejével gondolkozni kicsi :)

2021. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 anonim ***** válasza:
100%

pont ez a fajta túlféltés vezet majd a "(mindenféle izomagyú pasik, gótkorszak, cigizés,ivás, sok buli)" részhez.


tudom 16 évessel nehéz, de leül, megbeszél vele.

2021. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/102 anonim ***** válasza:
93%

1987-ben mentem szakmunkásképzőbe. Fekete körömmel, és a barna hajamba kék csíkokat festettem. Tanárok csak pislogtak. Fizika tanárom közölte, hogy ha a következő óráján is lesznek kék tincsek, és fekete körömlakk, akkor elintézi, hogy igazgatóit kapjak. Nos kék helyet narancssárha lett. a fekete koromlakk helyett aranyszínű lett. Igazgató kedves volt, letudta lázadásnak. Amúgy isztályelső voltam, később sikeres szakmai vizsga után kitűnőre leérettségiztem. Majd szereztem egy gyógyszerész diplomát. Biológiából, kémiából is diplomáztam. Jelenleg biológusként dolgozom. Ennyit a tinikorú lázadásról

44/N

2021. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!