Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ha a lányotok...

Mit szólnátok ha a lányotok sötét lilára festené a körmeit?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem, a lányos dolgokban sosem értünk egyet. A fekete körömlakkot megtiltottam neki, és így kerülte ki... nem szeretném hogy ennél jobban lázadjon, még csak 16 éves. Teljesen tanácstalan vagyok! 44F

2021. jan. 27. 21:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 anonim ***** válasza:
90%
35-ös kezdte.
2021. jan. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/102 anonim válasza:
94%

Kérdező, ne legyél ilyen maradi, ez csak körömlakk!

Nyelvtudásos emberünknek pedig üzenem, hogy a pasim is 22 évesen szerzett diplomát, villamosmérnökit ráadásul.

2021. jan. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Apuka,

gratulálok, így kell elérni, hogy a gyerek amint lehet, megszakítsa a kapcsolatot. Csak így tovább!

2021. jan. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
93%
38, rengetegen járnak kéttannyelvű gimbáziumba, általában már 16 évesen szépen beszélnek egy nyelvet. Második nyelvet sem nagy kunszt elsajátítani 1-2 év alatt. Én német felsőfokúval mentem egyetemre, másodévben csináltam meg az angol középfokút, gondoltam jól jöhet még. 18 évesen kerültem egyetemre, éppen 22 éves koromban kaptam kézhez a diplomám, de ha pár nappal előbb van a diplomaosztó, 21 lettem volna. Programozó vagyok, mintatanterv szerint haladtam. Sok más szaktársam volt így. Szóval ez egyáltalán nem elképzelhetetlen, sőt, ez lenne a normális, csak sokan húzzák halaszták a sulit.
2021. jan. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
93%

Én pl mindig feketére festettem a körmöm.. Később a hajam is

Nem buliztam, nem ittam alkoholt, nem cigiztem. Jó tanuló voltam.

A körömlakk színének semmi köze ezekhez a dolgokhoz...

2021. jan. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem véletlenül se szabad, hogy a húgoddal hasonlítsd össze a lányodat. Nehogy emlegesd neki!!! A régi emlékeidet felejtsd el, és egy önálló, független emberként tekints rá, a saját lányod, nem a húgodé, nem ő a példaképe hidd el. Egyedül neveled, ez önmagában is más élethelyzet, de minél inkább tiltasz dolgokat, annál inkább "menekülni fog" egy saját világba, ahol önmaga lehet, ahogy egyedi lehet. Kipróbálja, vagy tetszik vagy nem, aztán elengedi. Ne legyen önbeteljesítő jóslat, te fogod belekergetni, hogy olyanná váljon, amilyennek megideologizálod (vagymi). Minél több teret engedsz neki, annál jobb úton fog maradni. Csak akkor avatkozz be, ha már a romlás útját látod, hogy rossz társaságba keveredik, stb., akkor már kezdhetsz aggódni, de ha már most tiltod, előbb kerül oda, mert ott megértést talál, amit otthon sajnos nem. Egyik barátnőmet azért féltette túl az apja, mert az anyja egy alkoholista volt, félt, hogy a lánya is olyan lesz, igaz 2 éves kora után egyáltalán nem látta, nem ismerte. A túlféltésnek, percre elszámoltatásnak az lett a vége, hogy menekült az apjától, és a szülői értelmes beszélgetések, helyes minta hiányában mégis csak lefelé kezdett csúszni, rossz fiúkhoz kezdett vonzódni, drogosok, stb, és az itallal könnyítette a fájdalmát, hogy otthon nem értik meg, nem adnak neki elég teret, folyton lesték minden lépését. Így nem lehet élni. Legyenek közös programok, engedd barátkozni, beszélgessetek nagyon sokat, lányos dolgokról is. Fesd ki a körmét Te hétvégén, lássa milyen jófej vagy, fogd fel bulinak, és kérd meg,hogy suliba azért ne így menjen, de ha barátnőzik meg hétvége van, akkor nyugodtan. És akkor már valamennyire rugalmas vagy, de mondd el neki, hogy mi bajod van vele. Ne más lányokkal példázz neki. Kiborítod vele, azt hiszi nem bízol benne, és még inkább provokálni fog. Ha szerető, megértő családja vagy, akkor sokkal jobb lesz a kapcsolatotok, és nem érzi, hogy bekorlátozod. Kérdezd meg, hogy hogy tetszik ez a szín, nem próbálna-e meg mást is, nézelődjetek együtt ruhákat, videókat a neten. Formáld az ízlését, ahogy sikerül... Beszélgetésekkel, mindenki had mondja el a véleményét, de ne hurrogd le. Ismerd meg. Ez lenne a kulcsa mindennek.

A húgod azért tévedt tévútra, mert már az ő nevelése is hibás volt. Ne úgy csináld, de ne is így, ahogy most. Beszélgetés, megértés, beszélgetés. Sok, sok, sok.

2021. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 neincat ***** válasza:
87%

És ha most eltiltod mindentől, majd 24 évesen, munkába állás előtt, vagy ne adj isten közben élje ki magát?

Engem 14 éves koromtól kezdve mindenhova elengedtek, 15 évesen már megkötések nélkül, és láss csodát, se terhes nem lettem, se ribizli, se alkoholista.

Ha eddig jól lett nevelve és a barátai sem idióták, nem fog hülyeséget csinálni. Itt jön az idő, hogy megbízz benne és hidd el, baromira ki fog hatni a kapcsolatotokra, hogy most hogyan viselkedsz vele. Húgom 14 éves lesz, rendszeresen fekete-sötétlila-szürke körmei vannak, mert neki perpillanat az tetszik és mégis jámbor, mint egy kisbárány (legalábbis itthon:DDD).

Ha korlátozod, csak rosszabb lesz. Ezt a barátaimon láttam, a saját szememmel. Mindig azok hányták össze magukat, akiket amúgy vagy nem engedtek el, vagy nagyon nehezen, valahogy én meg bátyám soha, egyszer sem voltunk annyira részegek, hogy ne bírjunk magunkkal.

Szóval ha a körömlakkon fennakadsz, nagyon, de nagyon nehéz lesz az elkövetkezendő 3-4 év. Beszélj vele őszintén, de nyugodtan. Ő nem a húgod, hanem a lányod, bízz benne :)

2021. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen szülők gyerekeit csinálják fel 18 évesen, mert amikor nagykorú lesz, és kikerül a vasszigor alól, és megízleli a szabadságot, túl akar mindent kompenzálni. -.-

A rosszkor, hirtelen becsapó önérvényesítési kényszer miatt nem tud majd értelmesen mérlegelni, és mihez kezdeni az elé kerülő lehetőségekkel, mert ahhoz van szoktatva, hogy minden tilos. Mindig a túlféltett, szigorban nevelt mintakislányok szabadulnak el a legijesztőbben. Aki jobban szabadjára van engedve, nem érez kényszert, hogy bizonyítson, hülyeségekkel kürtölje világgá az önállóságát.


Úgyhogy megkérdezem: Az majd jobb lesz, ha két év múlva unokázol, mint a fekete vagy lila körmök? Jobb lesz, mint egy tetoválás vagy egy piercing? Ha a válasz igen, akkor hajrá, lehet rendelni a netről a burkát, hogy biztos engedelmes és tiszta maradjon.

2021. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
93%

Semmit.

Én is sokszor festettem ilyenkor feketére, a lázadás legkisebb jele sem volt soha bennem 😅


(keresztanyám lányának ennyi idősen pink felnyírt haja volt, mikor kérdeztem, hogy mit szól hozzá azt mondta, hogy kitűnő tanuló, nem iszik, nem cigizik, időben hazajár, hadd csinálja!)

2021. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 anonim ***** válasza:
87%

"Már hogy lenne TÖBB nyelvvizsgád 22 évesen? Már hogy diplomáznál 22 évesen bármiből? Akkora kamu vagy, hogy nemigaz. Az orvosit meg 25 évesen végzik el mi?"


Ööö a gimiből két C1 és egy B2 nyelvvizsgával jöttem el, bár igaz, az egyik C1-et még 8.-ban megcsináltam. Gimiben 16 évesen a németet és érettségi évében a spanyolt. Tehát nem lehetetlen dologról beszélt a válaszadó, egyszerűen kitartás, szorgalom és akarat kell hozzá.

21 évesen diplomáztam az alapszakomon, rengeteg BA és BSc 6-7 féléves és csúszás nélkül elvégezhetőek. Az orvosi pedig 12 félév, tehát elméletileg az érettségi után kezded 18-19 évesen, 24-25 évesen végzel vele. :)

2021. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!